Autor Wątek: pegasus mi sie zepsuł!  (Przeczytany 2664 razy)

Shakes

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
pegasus mi sie zepsuł!
« dnia: 22.03.2011, 15:04:14 »
Witam.A więc mam pewien kłopot.Kupiłem niedawno pegazusa bs-500as problem w tym że po jednym dniu konsola w ogóle nie chciała się załączyć przestała w ogóle reagować  :cry: myślałem że to zasilacz. więc poszedłem pożyczyć od kolegi zasilacz
 i wszystko cacy ale po jednym dniu znowu to samo!  :-\ konsola nie działa.Nie wiem o co chodzi. Pomocy!

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #1 dnia: 22.03.2011, 15:06:44 »
Kupiłeś badziewną konsolę, więc masz teraz nauczkę by nie kupować tego typu syfu. Wyrzuciłeś pieniądze w błoto, a konsolę możesz raczej tylko do kosza wyrzucić. O tym dlaczego nie warto kupować tanich badziewnych chińskich podrób pegasusa-> (poczytaj sobie tutaj: http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,3384.15.html ).

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #2 dnia: 22.03.2011, 17:08:13 »
Jesteś pewien, że dobrego zasilacza użyłeś później? być może było tak, że początkowo faktycznie zasilacz się spalił a później podłączyłeś nieodpowiedni zasilacz i konsola poszła z dymem...  :/ No bo dziwne, że jak podłączyłeś nowy zasilacz to konsola działała a później nie - moja rada jest taka; sprawdź okablowanie czy jest sprawne (grasz na AV czy RF?) - czasami jest tak, że gdzieś kabelek jest przetarty i powoduje, że raz konsola działa raz nie, włącz konsole i spróbuj poruszać kabelkami podczas gdy jest ona podłączona do prądu - brak sygnału z konsoli wcale nie musi oznaczać, że jest uszkodzona..
« Ostatnia zmiana: 22.03.2011, 17:10:05 wysłana przez Hendan »

Shakes

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #3 dnia: 22.03.2011, 17:21:03 »
Gram na AV a zasilacz dobry bo ma prawie takiego samego pegaza jak ja

Shakes

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #4 dnia: 22.03.2011, 17:35:16 »
o lol widać że konsola i zasilacz jest sprawna bo zasilacz się grzeje ale i tak niema obrazu konsola nie reaguje a zasilacz się grzeje o co tu chodzi? :-/

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #5 dnia: 22.03.2011, 17:41:47 »
Hej, używaj edycji posta bo pisanie jednego pod drugim może grozić chwilowym kalectwem ze strony moda.

To że zasilacz się grzeje o niczym nie świadczy prócz tego że jest ciepły :) a tak serio sprawdzałeś ten zasilacz na sprzęcie kumpla ten grzejący i ten swój. Jeśli tak miałbyś 100% że to zasilacz. Uszkodzenie może być bloku zasilania jeśli użyłeś trefnego zasilacza, ale skoro piszesz że był od tego więc raczej to nie jest to. Sprawdz jeszcze przewód który wpinasz do konsoli jak radzi Hendan może tam coś nie styka. Sprawdz kable w TV mogą być ciut krótkie i pech chciał się wypieły :) nie no żartuje ale kto wie skoro sprawdz wszelkie połączenia. I daj znać jak poszło...

LOL to nie gadu gadu jak by powiedział mod (uważaj z tymi postami)
« Ostatnia zmiana: 22.03.2011, 17:44:01 wysłana przez YAHHA »

meffcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #6 dnia: 22.03.2011, 20:07:27 »
Kupiłeś badziewną konsolę, więc masz teraz nauczkę by nie kupować tego typu syfu. Wyrzuciłeś pieniądze w błoto, a konsolę możesz raczej tylko do kosza wyrzucić. O tym dlaczego nie warto kupować tanich badziewnych chińskich podrób pegasusa-> (poczytaj sobie tutaj: http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,3384.15.html ).
Co racja to racja, że famiklon badziewny, ale po co od razu kogoś besztać za niewiedzę?
Niekoniecznie jest do wyrzucenia, i jak mogłeś tak powiedzieć, jeśli do końca nie znałeś problemu?
Wybaczcie ten offtop, i taką nagłą napinkę, ale to po prostu nie fair. Takie posty w żaden sposób nie rozwiązują problemów, a raczej tylko zniechęcają nowych użytkowników do tego forum..

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #7 dnia: 22.03.2011, 20:19:31 »
Rozkręciłeś przynajmniej to dziadostwo? Słyszałeś jakieś trzaski? Były jakieś dymy z tyłu konsoli? Rozpisz się coś więcej, dokonaj oględzin rozkręconej konsoli, daj zdjęcia bloku zasilania, zasilacza itd. Z fusów ci ktoś ma wywróżyć? No przykro tu nie ma takich, no chyba, że YAHHA :D on ma różne umiejętności :D

A i nie pisz 2 postów pod rząd! Nie chce mi się tego poprawiać teraz ale masz tak więcej nie robić.

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #8 dnia: 22.03.2011, 20:41:42 »
Mi AV nie działa, więc siedzę na RF, zrób jak ja, weź ładowarkę od byle jakiego telefonu, weź odetnij jakąkolwiek długość zasilacza od pegasusa, żeby zabrać wtyczkę do pegasusa, połącz kabelki cyną, tylko o biegunowości pamiętaj, bo albo nie pójdzie, albo pójdzie...z dymem.
Jeżeli ładowarka ma czerwony i czarny a zasilacz pegasusa czerwony i jakiś tam chiński, to czerwony idzie do czerwonego.
A jak nie masz cyny, to zwiń druciki, i zaklej taśmą, izolatką.
Jak zadziała to postaw piwo xDD
...ew.bigos dla wszystkich xDD

Shakes

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: pegasus mi sie zepsuł!
« Odpowiedź #9 dnia: 26.03.2011, 09:39:14 »
sorki pomyliłem się gram na RF.żółty i biały kabelek ale mam też żółty i czerwony ale obaj nie działają mam też nowy zasilacz uniwersalny można ustawiać volty i mam na 9v ale i tak konsola nie daje znaków życia :(