Autor Wątek: famicom czy pegasus  (Przeczytany 3458 razy)

skr0403

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
famicom czy pegasus
« dnia: 02.01.2011, 22:01:45 »
Ciekawi mnie wasza opinia na pewien temat:
gdybyście trafili na carta z grą (załóżmy Waszą ulubioną - choć niekoniecznie)
i musielibyście wybrać wersja carta famicomowa lub wersja carta pegasusowa
którą byście wybrali ? ;)
wolelibyście oryginał czy pięknego piracika z młodzieńczych lat?

CromFeyer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #1 dnia: 02.01.2011, 22:23:05 »
Wedle mnie to wolałbym mieć oba :-) Na Nesa i MT777-DX:p

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #2 dnia: 02.01.2011, 22:31:33 »
Hmm własciwie to mi to lotto jednak cart na FAMI jest nieco łatwiej dorwać i sa :) :P naprawde sliczne osobiscie wolalbym FAMI. Ale gdyby byl piękny kanciak to czemu nie.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #3 dnia: 02.01.2011, 22:33:09 »
Szczerze mówiąc wolę gry famicomowe. Oryginał, to oryginał. Nie lubię piractwa :D Mam już sporą kolekcję gier famicomowych i muszę powiedzieć, że się bardzo ładnie prezentują te gierki. Tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: 02.01.2011, 22:34:40 wysłana przez Vash »

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #4 dnia: 02.01.2011, 22:33:40 »
Zależy od gry. Niektóre wole takie, inne takie, a jeszcze inne wszystko jedno.

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2011, 16:46:24 »
Fakt to zależy od gry, ale np ja bym wolał piracką wersję Ninja Ryukenden bo jest trudniejsza do zdobycia niż wersja na Famicoma, którą dużo ludzi ma, którą zawsze, łatwo i przyjemnie można sprowadzić z zagranicy.. to jest też ta zabawa, jeśli patrzeć na to okiem kolekcjonera ale ja np nie mam tak ze wszystkimi grami, jedne wole na Famicoma, drugie na Pegasa z sentymentu, jak gra na Pegasusa jest trudna do zdobycia to najlepszym wyjściem jest też zamówienie sobie oryginała na Fami.. zawsze można zbierać takie i takie gry, nie jest to zabronione :)

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2011, 19:41:45 »
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że gry na famicoma można zdobyć łatwo i przyjemnie. Po pierwsze takie gry są dosyć drogie, a po drugie trzeba wiedzieć gdzie takie gry kupić, a nie dla każdego jest to proste ;) Taka prawda. A gry na pegasusa z kolei trudniej zdobyć, ale to piraty. U mnie wygrywają gry famicomowe, czyli oryginalne wydania gier. Jak mam możliwość, to staram się wymieniać pirackie wydanie pegasusowe na oryginalną grę famicomową.
« Ostatnia zmiana: 03.01.2011, 19:43:43 wysłana przez Vash »

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #7 dnia: 03.01.2011, 22:39:47 »
Kart famicomowy kupiłbym tylko w ostateczności (tak jak zrobiłem z SUPER MARIO BROS 3 - po prostu na allegro nie mogłem upolować a zależało mi na tej grze więc w ruch poszedł ebay). Gdybym miał jednak do wyboru kart Fami i nasz Pegasusowy to wybrałbym Pegasusowy. Dlaczego? Z prostej przyczyny - sentymentu. To na takich cartach się wychowałem i takie mi odpowiadają. Owszem, że oryginalny cart Fami jest ładniejszy, solidniejszy itp. ale jednak co nasze to nasze :D 

Christof

  • Pegasus Veteran
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #8 dnia: 03.01.2011, 23:35:56 »
Pegasus oczywiście. Jestem byłym posiadaczem MT 777 DX, więc wybór mógł być tylko jeden ;)

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #9 dnia: 04.01.2011, 16:06:50 »
Wysłany przez: Vash
Cytuj
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że gry na famicoma można zdobyć łatwo i przyjemnie

A ja nic takiego nie powiedziałem i również się z tym nie zgadzam, chodziło mi, że akurat tytuł Ninja Ryukenden na Famicoma nie jest jakimś rarytasem i łatwo go można kupić, w przeciwieństwie do wersji pirackiej.. Większość gier na famicoma są drogie i a niektóre nawet trudne do zdobycia co zwiększa automatycznie ich cenę.. także jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i na odwrót :)

CromFeyer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #10 dnia: 04.01.2011, 17:38:54 »
Nie w Polsce Hendan.
W Polsce jest tak:
"Jak się nie ma co się lubi, to się kradnie co popadnie"

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #11 dnia: 04.01.2011, 18:37:09 »
Kradnie co popadnie mówisz... ;D
Osobiście nie przepadam za kartridżami do Famicoma, choć są wyjątki, mam ich paręnaście w kolekcji. Ale jednak bardziej mi się podobają i mam większy sentyment do starych dobrych pirackich kartów.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: famicom czy pegasus
« Odpowiedź #12 dnia: 05.01.2011, 00:23:21 »
Sprawa jest taka, że  o te piraciki pegasusowe coraz trudniej, więc trzeba się ratować importem gier famicomowych. Dlaczego? Jak chcesz zagrać w interesującą Cię gre w ładnym wydaniu, to musisz taką grę zdobyć. O piraciki nie jest łatwo, na allegro raczej jest ich już niewiele i wielu kolekcjonerów o nie walczy, bo to towar deficytowy. Także bez kupna gier famicomowych o wielu grach można zapomnieć w ładnym wydaniu. Gry pegasusowe i famicomowe się uzupełniają ;)