Autor Wątek: Stacje radiowe, jakich słuchacie?  (Przeczytany 34565 razy)

dragon

  • Gość
Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« dnia: 29.08.2010, 13:31:38 »
Tak jak w temacie. Skoro mamy temat o oglądalności tv, to ja postanowiłem dołożyć temacik o stacjach radiowych, więc czego słuchacie? Jeśli chodzi o radio, to słucham radyjek internetowych przeważnie z muzyką Italo disco, albo z muzyką klubową np tutaj myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie ; ).
http://miastomuzyki.pl/
Różne rmf radia z różnymi gatunkami muzycznymi. Jeśli chodzi natomiast o słuchanie stacji na radio odbiorniku, to zazwyczaj często jest tak, że przed położeniem się do wyrka odpalam sobie moje radyjko w pokoju i najczęściej całą noc gra Białoruskie radio Racja :D :D
Serio, lubię Rosyjski, Białoruski, ale tylko słuchać. Kiedyś chciałem się go uczyć, ale zrezygnowałem hehe. Nie zawsze jednak to Ruskie radio gra, czasem jest to radio Zet, czy Rmf, a w samochodzie najczęściej leci właśnie też Zetka i Rmf'ka. A to Ruskie radio bardzo dobrze i płynnie mi łapie na ukf'ie, gdyż do granicy z Białorusią mam jakieś 70 km, zresztą chyba nawet ta stacja gdzieś ma w moim mieście swój odłam, studio nie wiem. To by było na tyle.

Tycior

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 29.08.2010, 16:13:51 »
Ja słucham tylko internetowych rozgłośni,bo w normalnym radiu to więcej białoruskich stacji niż Polskich (granica jest 10km ode mnie)

RadioParty
PolskaStacja
DiscoPolo.fm :P

VerminatorX

  • Mroczny Kombajnista
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Jestem Spamistą.
    • Zobacz profil
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 29.08.2010, 19:48:34 »
Ja nie słucham za dużo radia, u mnie w kuchni bez przerwy brzdąka sobie jedynka Polskiego Radia na starym Kasprzaku matki, co mnie doprowadza do szału. Serio, to radio jest takie drętwe, że można w łeb sobie strzelić, 5 minut wiadomości i 30min badziewnej muzyki dla emerytów i rencistów. Najbardziej mnie rozbroiła reklama ich trasy koncertowej, a w tle Queen xD xD

dragon

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 29.08.2010, 21:29:54 »
hehe Verm mój ojciec również słucha tego radia. Mi to akurat nie przeszkadza, bo to radio jest raczej kierowane do starszych radiosłuchaczy. Matka natomiast słucha radia złote przeboje uff, nie lubię takiej muzyki, ale to oczywiście szanuję.
A swego czasu zdarzyło mi się być na wycieczce po Polskim radiu, gadałem nawet na antenie i powiem wam, że to radio jest bardzo profesjonalne jak nie najbardziej. A ile tam sprzętu łoohoh, ale cóż to tak na marginesie.

VerminatorX

  • Mroczny Kombajnista
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Jestem Spamistą.
    • Zobacz profil
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 30.08.2010, 01:03:48 »
Dragon: moi rodzice nie są słuchaczami, po prostu w kuchni stoi sobie stare radyjko i non stop jest włączone, po prostu żeby w domu grobowego nastroju nie było xD. Niestety poza tym to ledwie łapie trójkę, ale bardzo słabo.


dragon

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2010, 06:27:31 »
Rozumiem, no to rzeczywiście zaciekawie nie masz jeśli to radio nonstop u ciebie gra. Swoją drogą zaciekawiła mnie jedna rzecz, bo napisałeś, że łapiesz Pl radio na Kasprzaku, czyżby twój Kasprzak posiadał górny zakres? Jak wiadomo od 2000 roku wszystkie stacje radiowe opóściły dolny zakres nadawania, program pierwszy również. Chyba że posiadacie Kasprzaka z górnym zakresem, bądź przestrajaliście go. Btw. Pamiętam te magnetofony hehe, sam kiedyś miałem i nagrywałem za szczeniaka jakieś bzdety na kasetach magnetofonowych, głównie to experymentowałem co zostało mi do dziś, bo lubię bawić się dźwiękiem itd. Wilgę i Grundika też posiadałem i nieziemskie jaja możnabyło wyczyniać na trzech magnetofonach hehe.
Edit.
Aha, możliwe, że równie dobrze możecie łapać to radyjko na falach długich albo ultrakrótkich, bo zakres górny dotyczył tylko ukf o ile dobrą mam wiedzę na ten temat i nic nie pomyliłem, ale chyba napisałem ok ;D.
« Ostatnia zmiana: 30.08.2010, 06:31:00 wysłana przez dragon »

marcin135

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 31.08.2010, 17:27:15 »
Ja tylko czasami słucham radia.Nie lubie radia bo idą w nim same śmiecie i na dodatek puszczają to kilka razy pod rząd

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 31.08.2010, 17:30:30 »
Ja jak marcin135 rzadko słucham radia z tych samych powodów. Tylko sporadycznie Antyradia jak obieram ziemniaki i nic w TV nie ma ciekawego, a kompa mi się nie chce odpalać :)

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 31.08.2010, 18:55:49 »
marcin135 choć rzadko to tu ma rację. Niestety w pracy w me uszy tłoczone jest badziewie z RMF'u, na szczęście jest kilka (trzy??) kawałki które mi się w tym radiu podobają. Najbardziej chyba:

Caro Emerald - A night like this     (  http://www.youtube.com/watch?v=74LXx0wSqMI  )

Muza inna niż pozostały "szlam", stylizowana na lata 50te XX wieku i złoty okres muzyki Jazz, coś pięknego!!
Dopiero w domu odpoczywam sluchając swojej ulubionej muzy..szkoda że w eterze tak jej mało no ale cóż...nie kręci mnie muzyka dla mas czyli Lejdi gagi, Feele itp..

dragon

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 31.08.2010, 19:50:52 »
Dokładnie Seba, dlatego mało słucham komercyjnych stacji radiowych. Mojego gatunku również nie grają, jeśli już to bardzo żadko, ale może to i lepiej, a tak to odpalam internetowe radyjko, czy jakąś załadowaną playlistę w winampie i łechtam swe uszy ;D.

marcin135

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 01.09.2010, 09:10:32 »
szkoda że nie ma jakiejś stacji rockowej

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #11 dnia: 01.09.2010, 10:57:20 »
szkoda że nie ma jakiejś stacji rockowej
A AntyRadio? Roxy FM? Eska Rock? Nie muszą ci te stacje odpowiadać, ale zanim napiszesz, że czegoś nie ma, to poszukaj, bo pisząc takie bzdurki narażasz się na śmieszność.

dragon

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #12 dnia: 01.09.2010, 12:03:54 »
Wiesz Mcin, widocznie u niego, gdzie mieszka nie nadaje żadne radio :D więc nie ma o tym pojęcia, a najlepiej pisać głupoty i siać spam gdzie się da. Zwróćcie rzesz na niego uwagę.
Co do stacji rockowych, to jest ich sporo jak napisał przedmówca, sam nie słucham tego typu muzyki, ale bywały czasy, że podczas mojego pobytu w Warszawie tak sobie się słuchało m.in właśnie Antyradia, szczególnie audycji z Wojewódzkim i Figurskim. Co jak co, ale z rockową muzyką problemu nie ma i częściej można ją usłyszeć niż jakiś Hiphop, czy Techno.
« Ostatnia zmiana: 01.09.2010, 12:16:08 wysłana przez AdamStar »

Tycior

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #13 dnia: 01.09.2010, 12:11:13 »
Wiesz co dragon ,nie wiem ,ale czytam już kilka dni Twoje posty i prawie na każdego najeżdżasz o spam... Napisał,że nie ma stacji rockowych,bo tak jak u mnie po prostu nie łapie sygnału. Nie każdy mieszka w metropolii i nie każdemu Eska czy tam inne barachło odbiera. Nie musisz od razu się wyśmiewać . Sam mieszkam w miasteczku gdzie nie mam możliwości posłuchania innych stacji oprócz RMF,Zet,Maryja (:F) ,Trojka i kilka Białoruskich stacji. Czy to powód do najazdów?
Kończąć OT polece jeszcze radio OpenFM od GG :) dużo stacji,mało reklam (raz na 30min lub dłużej) sama muzyka,bez prezenterów.
« Ostatnia zmiana: 01.09.2010, 12:18:56 wysłana przez Tycior »

dragon

  • Gość
Odp: Stacje radiowe, jakich słuchacie?
« Odpowiedź #14 dnia: 01.09.2010, 12:17:08 »
Wybacz kolego, ale bez powodu nikogo bym nienajeżdżał a uwierz mi, że użytkownik Marcin135 dość mocno spamuje, po lookaj sobie na jego profil i tu już nie chodzi o te stacje radiowe, choć i tu się ośmieszył, bo napisał, że ich nie ma a nie, że u niego nie odbierają. Na logikę, ma dostęp do internetu to sobie może odpalić jakieś radio z rockową muzyką, a to nie jest trudne a nie pisać, że nie ma. Są są, kwestia wysiłku, samo się nie znajdzie, ale żeby nie było, że smok jest groxny, to przepraszam, niech się dzieje co chce, nie będę zwracał na to uwagi, ale uwierz, że robię to dla dobra tego forum, ale skoro nie wolno, to cóż przepraszam w takim razie no.