Autor Wątek: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów  (Przeczytany 84572 razy)

gararz

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #15 dnia: 04.12.2009, 14:02:22 »
Przy okazji robienia zdjęć trochę go "odkurzyłem" :D

Zresztą, biorąc pod uwagę fakt że jakiś czas temu wyglądał tak jak na poniższym zdjęciu, można powiedzieć że jest całkiem czysty :P


Ja co prawda nie znam się na elektronice, ale jako zwykły użytkownik mogę Ci polecić ten model, bo jest niezawodny i naprawdę jestem z niego zadowolony.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:59:47 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #16 dnia: 04.12.2009, 15:19:54 »
Mam nadzieję że kiedyś takiego sobie kupię. Najprędzej jak dostanę uszkodzony.
Jest kilka dobrych klonów, a wśród nich właśnie Fenix. Sądząc po jego konstrukcji to jest identyczny jak IQ-502 rev2.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #17 dnia: 04.12.2009, 17:30:09 »
Gararz ja mam Feniksa w wersji całkowicie na układach scalonych. Tylko nie mam jak fot zrobić, ładowarka do cyfrówki się zawieruszyła, a telefonem to szkoda robić, bo ciulowe wyjdą.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:00:53 wysłana przez AdamStar »

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #18 dnia: 04.12.2009, 21:35:51 »
No ba! Fenix jest nie do zajechania, ja swojego odpaliłem po kilku latach leżakowania w piwnicy i działa jak nowy. Pył, kurz, wilgoć (piwnica jest regularnie zalewana każdego lata) i niskie temperatury mu nie straszne. Teraz już go tak nie męczę, ale kiedyś codziennie był katowany przez kilka godzin, także ma już całkiem spory przebieg. Wszystkie sprawne carty do jakich miałem dostęp, czy to bazarowe, czy złota czwórka i Ultimate Stuntman działały bez zarzutu.
Fajne fotki, miło się je ogląda. Ciekaw jestem co Fenix ma w środku  ::)
Tak sobię licytuję Fenixa właśnie. Gdybym go kupił to może zechciałoby Ci się zrobić fotorelację jak z IQ-502 czy MT-777DX? Posłałbym Ci go prosto od sprzedającego, bo i tak w Polsce mnie teraz nie będzie :(
« Ostatnia zmiana: 04.12.2009, 21:40:48 wysłana przez szpynda »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #19 dnia: 04.12.2009, 21:37:56 »
Poproś o zdjęcie wnętrza. Lepiej kupić takiego jak ma machbed.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #20 dnia: 04.12.2009, 21:41:11 »
Tomazo pewnie sprzedaje taką wersje jak ma gararz, pozbywa się części kolekcji która mu zbywa. Wątpie, żeby taki który się zna sprzedawał taką konsolę. Ale kto wie...

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #21 dnia: 04.12.2009, 21:53:26 »
To są różne wersje FENIXA? Gdzie mogę zobaczyc co ma machbed? Mozesz wypowiedziec się na temat tych konsolek z allegro, które umieściłem w "Echa allego"?
EDIT:
Sorki nie doczytałem.
« Ostatnia zmiana: 04.12.2009, 22:20:50 wysłana przez szpynda »

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #22 dnia: 04.12.2009, 23:57:47 »
Muszę podesłać Wam moje fotki Fenix'a od środka.
Jakość tej konsoli przewyższa każdy inny klon, jest po prostu niesamowita!

Poniżej fotka zestawu sprzed wakacji (jak mało gier hehe).


Jest kilka dobrych klonów, a wśród nich właśnie Fenix. Sądząc po jego konstrukcji to jest identyczny jak IQ-502 rev2.

Konstrukcja może identyczna, ale jakość obrazu - nieporównywalnie lepsza jest w FENIX'ie.
« Ostatnia zmiana: 05.12.2009, 00:11:46 wysłana przez MartinPn »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #23 dnia: 05.12.2009, 05:46:39 »
Muszę podesłać Wam moje fotki Fenix'a od środka.
Jakość tej konsoli przewyższa każdy inny klon, jest po prostu niesamowita!

Jest kilka dobrych klonów, a wśród nich właśnie Fenix. Sądząc po jego konstrukcji to jest identyczny jak IQ-502 rev2.

Konstrukcja może identyczna, ale jakość obrazu - nieporównywalnie lepsza jest w FENIX'ie.
Bardzo chętnie obejrzymy fotki wnętrza Twojego Fenixa. Jeśli chodzi o jakość konstrukcji to Fenix gararza jest gorzej skontrowany niż MT-777DX czy IQ-502 (rev.1).

Za to sprzęt machbeda to już wyższa klasa. Szczególnie do gustu przypadły mi komponenty użyte na płytce zasilacz/AV.
Sama płyta konsoli nie różni się szczególnie od MT-777DX i powinna oferować zbliżoną/identyczną jakość obrazu.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #24 dnia: 05.12.2009, 22:24:39 »
Bardzo chętnie obejrzymy fotki wnętrza Twojego Fenixa. Jeśli chodzi o jakość konstrukcji to Fenix gararza jest gorzej skontrowany niż MT-777DX czy IQ-502 (rev.1).

Za to sprzęt machbeda to już wyższa klasa. Szczególnie do gustu przypadły mi komponenty użyte na płytce zasilacz/AV.
Sama płyta konsoli nie różni się szczególnie od MT-777DX i powinna oferować zbliżoną/identyczną jakość obrazu.

Chcesz się założyć ze mną o osmiopak, że ta konsola ma o wiele lepszą grafikę niż MT-777DX?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #25 dnia: 05.12.2009, 22:42:57 »
W jakiej wersji masz tego Feniksa? Na scalakach czy w tej drugiej, takiej jak gararz?

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #26 dnia: 05.12.2009, 22:43:04 »
Chcesz się założyć ze mną o osmiopak, że ta konsola ma o wiele lepszą grafikę niż MT-777DX?
Zastanawia mnie skąd wynika ta lepsza grafika jeżeli procesory są te same? Napisz co lepszego jest w tej grafice Fenixa.
Może masz jakąś inną wersję, dlatego byłoby fajne jak byś zaprezentował wnętrze swojego Fenixa.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #27 dnia: 06.12.2009, 09:38:38 »
Martin a może autosugestia Cię poniosła?
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 20:48:36 wysłana przez AdamStar »

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #28 dnia: 06.12.2009, 20:52:02 »
machbed - mając w domu 3 rodzaje konsol obok siebie - Pegasusa MT-777DX w pudełku, którego tak dobrze wspomina się z dzieciństwa, starą wersję IQ-502 na scalaku i Fenixa, miałem wybór co sobie chcę pozostawić do kolekcji, wiesz? Stan tych dwóch konsol Bobmarka widziałeś na Allegro, ktoś nawet MT-777DX ma w avatarze.
To nie jest tak, że uciułałem sobie kilka złotych na pierwszą lepszą konsolę z internetu, albo, że Fenix leży u mnie w szafie od 10 lat i teraz żeby tutaj się zgrywać opowiadam na lewo i prawo jaki to ja nie jestem wspaniały bo mam taką czy inną konsolę.
Wszystkie te konsole nabyłem w jednym czasie, i MT-777DX oraz IQ-502 sprzedawałem od razu po tym, jak zobaczyłem jakość obrazu w Fenixie.

MT-777DX - kolorki 8,5/10 - no i kupa pięknych pasków na ekranie, można się przyzwyczaić, ale po co?

IQ-502 rev. "scalak" - kolorki 6/10, paski mniejsze, no - jak się przypatrzysz to są - ale nie przeszkadzają tak jak w modelu powyżej. Zagraj sobie na tej konsoli w tego kolorowego Tetrisa (Jewel Tetris, Diamond - z takimi się nazwami spotkałem) - powodzenia. Chyba, że lubisz grać w kolorowego tetrisa na chybił-trafił strzelając kolory.

Fenix - kolorki - miodzio - niektórzy będą zmniejszali barwy w TV, tak dają po oczach! Paski? Paski są od spodni a nie w konsolach Fenix. Kompatybilność? W dwóch Bobmarkach niektóre kartridże po wyczyszczeniu trzeba było ruszać w tą i z powrotem, by zadziałały, tutaj - działają bez zarzutu.

Famicom - tutaj sprawa ma się inaczej - gdyż różne mogą być przeróbki, u mnie najwidoczniej potrzeba jeszcze jakiegoś filtra, bo są specyficzne paski przy większości gier, także tego modelu nie poddaje ogólnej ocenie, nie wychodził fabrycznie w AV. W obecnym stanie przyjemniej jednak jeśli chodzi o kwestie wizualne gra mi się na Fenix'ie.

Jeśli ktoś myśli, że zachwalam Fenix'a bo mam ten model, niech nie wdaję się w ogóle w dyskusje na temat klonów konsol ze mną, gdyż nie ukrywając - mogę mieć każdy model z tych lepszych, jaki wyszedł na rynku i pojawia się na Allegro, dla mnie to nie problem, sprzedam tą co mam teraz i za te pieniądze kupię "tą lepszą". Sprzedawać Fenixów też nie będę - tego jednego używanego o którym wspominałem też nie mam, a zachwalać tę konsolę będę zawsze, bo jest po prostu najlepsza.

Zdjęcia wrzucę w najbliższym możliwym czasie.

P.S. Jest też trochę na świecie starych modeli typu Micro Family itp. - nie grałem w tym roku na takim, także ich nie oceniam, porównuje Fenix'a do konsol wszystkim tutaj znanych i najpopularniejszych scalaków.
« Ostatnia zmiana: 27.08.2010, 21:06:16 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Różne konsolki - rozmowy ogólne na temat klonów
« Odpowiedź #29 dnia: 06.12.2009, 21:08:41 »
Martin, nadal nie określiłeś którą wersję Fenixa posiadasz.
Byłoby łatwiej jakbyś napisał. Chociaż podejrzewam że masz tą samą wersję co gararz.