Autor Wątek: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa  (Przeczytany 33407 razy)

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #30 dnia: 01.08.2012, 11:54:54 »
Też tak myślę... Dzięki stary ;)

OldSchool222

  • NIECH SIĘ INNI WSTYDZĄ!!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 280
  • Pegasus Forever :]
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #31 dnia: 13.08.2012, 21:47:33 »
Teraz wszyscy się ze mnie śmieją (bez wyjątku i myślę że wy też będziecie ;P ) że interesuję się Wrestlingiem (WWE , TNA ).... no cóż ale trzeba sobie z tym poradzić i dalej się interesować.   
też się tym interesuje :P

Gustlik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #32 dnia: 10.03.2013, 21:30:22 »
Moi kumple pykają w nowsze gry, głównie piłki typu FIFA, PES. Do mojego "NESowego bzika" nic nie mają, aczkolwiek czasem zdarzy się zażartować na ten temat. Są i tacy, co lubią sobie pograć np. w Contrę od czasu do czasu... zaś niektórzy nie wiedzą nawet, co to jest Pegasus!

Pegasus Family Game

  • Mam IQ-502 i przeszedłem Mario. Grozisz mi?
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pegasus był, jest i będzie w sercach Polaków...
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #33 dnia: 18.07.2013, 20:11:39 »
Kumple: część sie śmieje "po co ci taki stary szrot" część szanuje i czasami przychodzi pograć. Ogółem za jest jakieś 80%
Rodzina: tu nie ma co pisać. Chyba rozumiecie. n.p. ding-dong (dzwonek u drzwi) komenda: ,,idź otwórz". Listonosz wręcza mi paczkę i wracam do domu. (dajmy na to) tato: ,,co przyszło?" ja:,, gry na pegasusa" tato: ,,aha" (nie odrywając wzroku znad gazety). Więc rozumiecie: luuuz.

Papishon

  • Yandere~
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #34 dnia: 19.07.2013, 16:41:24 »
Cóż, kolekcjonuje gry ogólnie, nie tylko na Pegasusa - zresztą kolekcję na pega mam dość biedną. Kilkadziesiąt bazarków (trafią się na nich przynajmniej niezłe gry...) i z 20 - 25 wartych coś więcej kartridży. Kupuję gry na PSX`a, PS2, Xboxa (tego pierwszego of koz), PSP i czasem jak coś trafię na Fami/Pegasusa. Z kupowania gier na PC dawno się wycofałem, ostatnią grą jaką kupiłem na tą "platformę" był Splinter Cell Pandora Tommorow w premierowym brytyjskim wydaniu znalezionym w... szmateksie xD

Wracając do tematu. Moja rodzina już nawet nie zwraca uwagi na moje paczki. Kiedy przyjdzie mi kolejna gra z allegro czy kiedy coś znajdę na bazarach czy w innych komisach reakcja wygląda mniej więcej tak;
[M] - co tam sobie kupiłeś znowu?
[P] - a gierkę fajną znalazłem za grosze.
[M] - oo, pokaż
W tym momencie pokazuje co nabyłem i mama przygląda się, po czym oddaje i tylko stwierdza, że chyba nie mam na co wydawać kasy i mam fioła. Ogólnie całkiem pozytywnie.

Brat popatrzy z mieszanym zaciekawieniem, skomentuje tylko czasem, że "fajna gra" czy coś i na tym się kończy. Siostra i ojciec umywają ręce od mojej pasji.

W moim najbliższym otoczeniu (z poza rodziny) moja pasja jest odbierana w różny sposób. Dziewczyna uważa mnie za "nerda", sama mi czasem coś znajdzie i ogólnie toleruje to co robię (dziękuje za Shadow of the Collosus!) Przyjaciel jeden uważa, że skoro te gry sprawiają że jestem szczęśliwszy, to bardzo dobrze i fajnie że mam jakąś pasję. Drugi przyjaciel zaś, uważa to za totalną głupotę, stratę czasu i czuje czasem jego ironiczny wzrok na sobie...

Ogólnie staram się nie załamywać i brnąc w to co czyni mnie szczęśliwszym, mimo iż czasem czuję się samotny w tym co robię. Bo nie ukrywajmy, wielu podobnych do nas ludzi jest po prostu nie zrozumiana i uważana trochę za dziwaków :)

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #35 dnia: 22.02.2016, 11:42:14 »
Nie mieszkam już z rodzicami od 9 lat, ale do tej pory zamawiam czasem rzeczy na adres rodziców (głównie kiedy zapomnę zmienić adres w panelu, bo mam kilka wysyłkowych). Rodzice przyzwyczaili się już, ale na razie jedynie do płyt i winyli. Początkowo nie rozumieli jak mogę wydać 450 dolarów za jakąś tam winylową płytę promo z 1996 r... przecież nie rozumieją, że z Giblartaru takich płyt promo jest może 5 na świecie? Ale jeśli chodzi o gry, to nadal się nie mogą otrząsnąć. Nie mówię im nawet ile wydałem na Commodore a co dopiero na Pegasusa. Z kolei otoczenie (zwłaszcza najbliższe) krytykuje mnie za to i to niemiłosiernie. Dalsi znajomi są bardziej wyrozumiali. Jeżeli ktokolwiek wypomina mi rozrzutność na gry, kwituję to zawsze tekstem: "policz ile wydajesz rocznie na alkohol i papierosy, a widzisz.. ja nie palę ani nie piję a tą kwotę mogę sobie przeznaczyć na unikaty" ;)

Pangia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Pang(i)a
    • Zobacz profil
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #36 dnia: 22.02.2016, 13:06:03 »
Podeślij im parę linków do Allegro, jak ludzie sprzedają gołe Złote Piątki po 200 złotych, i to z sukcesem, to im powinno wystarczyć ;)

KamaZ

  • Gość
Odp: Stosunek otoczenia do Waszego kolekcjonerstwa
« Odpowiedź #37 dnia: 07.08.2016, 00:05:23 »
A więc...
Rodzice - tata stary Commodorowy wyjadacz więc jemu to nie przeszkadza a kiedy powiedziałem mamie że to czarne pudło które przytargałem ze szkoły (Amiga CDTV) jest warte 300zł jakoś magicznym sposobem przestała się ciskać
Znajomi - niewielu wiedziało że mam takie zainteresowanie. W sumie tylko kilku najlepszych ziomków
Wujek - tbw kiedy prosze go żeby mi coś z alledrogo zamówił. Daje mu hajs i robi swoje :)

Moi kumple pykają w nowsze gry, głównie piłki typu FIFA, PES. Do mojego "NESowego bzika" nic nie mają, aczkolwiek czasem zdarzy się zażartować na ten temat. Są i tacy, co lubią sobie pograć np. w Contrę od czasu do czasu... zaś niektórzy nie wiedzą nawet, co to jest Pegasus!
Hjehje, ja miałem w gimbie takiego kaskadera który myślał że Famicom jest z tej samej fabryki co Pegasus. Serio, pewnie do dziś tak myśli xD

Mcin: Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji modyfikuj!
« Ostatnia zmiana: 07.08.2016, 14:34:30 wysłana przez Mcin »