Autor Wątek: Kart Four in One z grami od AVE - zdjęcia.  (Przeczytany 1231 razy)

Mef

  • Wieczny Malkontent.
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • 8-bitowa masakra!
    • Zobacz profil
Kart Four in One z grami od AVE - zdjęcia.
« dnia: 16.11.2011, 10:37:47 »
Pośród kupki chińszczyzny w obudowach których jakość i kolorystyka przypomina mydelniczki, znalazłem jeden który bardzo pozytywnie wybija się na tle reszty.

Oto zdjęcia:


[nofollow]
[nofollow]

A teraz czemu zaskoczenie:

- Obudowa wykonana jest z bardzo twardego i grubego czarnego błyszczącego tworzywa przypominającego bakelit, wszystko dobrze pasuje, nie ma mowy o ugięciu się czy trzeszczeniu, płytka PCB jest bardzo dobrze zamocowana w środku. Sam kart jest bardzo ciężki w porównaniu z innymi.

- Płytka jest na krawędzi lekko zaokrąglona, żeby dobrze wchodziła w slot. Po delikatnym odgięciu obudowy w miejscu gdzie wychodzą piny widać przez szczelinę lśniące równiutkie nóżki układów scalonych (po 14 nóżek widać na łebka, dalej nie da się zajrzeć bez rozerwania obudowy).

- Same gry są jak dla mnie dość nietypowe. Nie jest to składanka zerżniętych gier z Famicona ani też współczesne "pirate original" w stylu Pokemon. Według opisu na labelu są to:

- Puzzle
- Volley Ball
- F-15 City War
- Poker Block

Poszperałem trochę w temacie i oto co się dowiedziałem - są to cztery gr z repertuaru American Video Entertainment, Kalifornijskiego wydawcy nielicencjonowanych gier na NESa (nie mają wersji na Famicona).

Ich rzeczywiste pełne nazwy i opisy:

- Puzzle (bez zmian) stworzone przez Idea-tek; układanka w której przesuwamy płytkami obrazka pociętego na 16 kwadratów (4x). Gra na czas, do pokonania 10 obrazków, gracz może uzyskać podpowiedź jeśli utknie podczas gry.
- Venice Beach Volley Ball ponownie przez Idea-tek (widać nawet napis z ich logo na labelowym screenie); siatkówka plażowa na jednego lub dwóch graczy. Duży wachlarz trybów gry: 1vsCPU, 2vsCPU, 1vs1; 2 zestawy zasad do wyboru, możliwość wyboru zawodników.
- F-15 City War - znowu produkt Idea-tek; SHMUP w "3D" z widokiem zza samolotu. Naszym zadaniem jest bronić miasta przed helikopterami, czołgami, wrogimi odrzutowcami, łodziami i robotami. Grafika przypomina tytuł Thunderblade, bardzo przyzwoita.
- (Prawdopodobnie) Blackjack opracowany orzez Oddysey Software, tego jednego nie jestem pewien, ale biorąc pod uwagę że pozostałe trzy tytuły są od jednego wydawcy, wnoszę, że ten również a to jedyny pokrewny tematycznie tytuł od AVE.

Ot i cała ciekawostka - składanka czterech tytułów które wydano tylko na NESa, większość tylko w stanach i w dodatku bez licencji, do tego sam kart na rewelacyjnym poziomie.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany lub potrafi go wycenić (jest mocno zrysowany i label jest podniszczony plus uszkodzenie na wskutek odlepiania starej cenówki) to dajcie znać.
« Ostatnia zmiana: 16.11.2011, 15:45:21 wysłana przez Mef »