Autor Wątek: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?  (Przeczytany 32274 razy)

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #30 dnia: 15.10.2013, 15:44:51 »
Jeszcze tak dodam od siebie. Zanim mi i mojej narzeczonej urodził się syn, mieliśmy więcej czasu na róznego rodzaju rozrywki i często grałem z moją Katarzyną w Micro Machines. Niektórzy z Was wiedzą jak gram w Micro ze Złotej Piątki bo z kilkoma userami pojedynkowałem się na Famicomie2. Ale to jest nic w porównaniu ze skillem mojej kobity. W MM ona bije mnie na głowę, założę sie że na zlocie sklepała by wszystkich bez najmniejszego problemu :)

Kombajnista

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #31 dnia: 01.12.2013, 18:18:57 »
Ja grałem z kolegami z wioski w trybie zmianowym :D pojedynki w bijatykach 1 vs 1 gdzie przegrany ustępuje miejsce nie grającemu :D albo przechodzenie kampanii w Contrze epickie. Do tego handel grami w szkole :D no epickie czasy :D, teraz gramy sobie przez tsa w samolotówki ale takie granie nie ma ,,tego czegoś''.
« Ostatnia zmiana: 01.12.2013, 18:24:03 wysłana przez Kombajnista »

HardyTC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #32 dnia: 24.11.2015, 14:33:12 »
Oj trochę się działo u mnie z racji posiadania 2 starszych braci i siostry, z siostrą to ze 100 razy ukończyłem Double Dragon II, z bratem za to grywałem w różne tytuły ale najbardziej w pamięć zapadło mi jak ukończyliśmy Nekketsu Kakatou Densetsu, moja Matka co chwile przychodziła z groźbami że zaraz nam to wyłączy bo po paru próbach pokonania bossów z ust mojego brata leciały już nie tęgie słowa. :D Po którejś tam próbie nam się udało i z dumą oglądaliśmy outro. :)

Tak z ciekawostek jeszcze to pamiętam awanturę o Pegasusa gdzie biło się o niego całe rodzeństwo :D a ja jako najmłodszy za karę nie mogłem grać w bijatyki. :D

Elya

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #33 dnia: 15.06.2018, 13:46:49 »
Grałam dużo z siostrą, zwłaszcza w Chipa i Dale'a. Problem miałyśmy taki, że chyba nigdy nie przeszłyśmy tej gry w coopie przez niepochamowaną potrzebę rzucania sobą nawzajem w przeciwników albo w przepaść :D To była moja ulubiona mechanika ze wszystkich gier na Pegazusa

tromm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Kto nie pyka na konsoli, ten z kolegą się pierdoli
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #34 dnia: 18.11.2018, 09:09:38 »
Ja zawsze pykałem z młodszym bratem. Czasem wybuchały konflikty, bo każdy przedłużał kolejkę, wiadomo, ale zasadniczo łupało się fajnie. Nawet fajnie było patrzyć, jak gra druga osoba, i obśmiewać skuchy. :D
« Ostatnia zmiana: 18.11.2018, 09:12:13 wysłana przez tromm »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #35 dnia: 12.03.2021, 03:50:00 »
Mijają lata, sporo się pozmieniało ale nadal od czasu do czasu lubię wyciągnąć FamicomaAV na jakąś sesyjkę z 8bit. Parterka jak poprzednio, zawsze jest pierwsza do grania w Mario albo MicroMachines. Ale mój 9-letni syn nie za bardzo garnie się do gratów swoich starych. Probowałem go przekonać do jakiejś sesyjki w mordobicie żółwikami albo battletoadsy ale to nie dla niego. Młody zdecydowanie woli cisnąć w Robloxa, Among US na PC albo FallGuys lub GtaOnline na PS4 :) Muszę się z tym pogodzić że syn nie należy do generacji retro graczy i tytuły takie jak Dizzy, Contra, czy stylizowane na retro Hades, Stardew Valley, HollowKnight lub Celeste nie będą w kręgu jego zainteresowań..

mgos307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Z kim lubiliscie grac na pegasusie?
« Odpowiedź #36 dnia: 09.12.2023, 17:11:21 »
Ja za moich młodych czasów grałem częściej na Pegasusie z najstarszym bratem.
Graliśmy najczęściej w Contrę na 99 życiach, ja w tamtych czasach ssałem w Contre, ale braciak wymiatał.
Potem graliśmy w Goal 3, Ice Ice Hockey Challenge, inna piłka nożna z kuniem (nazwy nie pamiętam już niestety), Battle City, Race America, Monster in My Pocket, Jurassic Park, TMNT 3, TMNT Tournament Fighters.
Z młodszą siostrą w tamtych czasach mało grałem (graliśmy głównie w Mario, bo tylko w to chciała grać), a Mario miałem na takiej pewnej pirackiej składance 9999999 In 1 (NC-08A) (link : https://www.youtube.com/watch?v=m12SEo7WON8 [nofollow]).
Ja tą składankę ZAWSZE nazywałem przeklętą (w Duck Hunt i Clay Shooting pistolet czasami nie działał), i do dziś tą składankę uznaję nadal za PRZEKLĘTĄ.
Ale był wyjątek, bo siostra też ze mną grała w Balloon Fight ze składanki 168 in 1 New Contra Function 16, ale zawsze obrywała za każdym razem.
A jak nikt nie chciał ze mną grać, to odpalałem 168 in 1 New Contra Function 16 i grałem w: Duck Hunt, Hogan's Alley, Wild Gunman, F-1 Race, Popeye, Donkey Kong 3, Pooyan, Field Combat, Galaga.

A teraz po ponad 15-16 latach raz na jakiś czas też odpalam mojego starego, poczciwego Pegasusa (na baterie), gram na nim max 1-2h na Telewizorze z Systemem Android TV (niestety nowe telewizory nie widzą pistoletu w grach jak Duck Hunt czy Wild Gunman, przez co one są BEZUŻYTECZNE).
Ostatnio ogrywałem Park Jurajski na Pegasusie, ale stanąłem na 3 poziomie (przywrócenie zasilania na wyspie + odpalenie komputerów w ODPOWIEDNIEJ KOLEJNOŚCI).
A wcześniej dorzuciłem kilka gier HomeBrew do KrzysioCart na Pegasusa: Parodię Splatoona i coś tam jeszcze.
Mimo, że mój Pegasus jest dość stary, to nadal trzyma się dobrze (poza oryginalnymi padami, które nie działają, ale wbudowane pistolety nadal działają), to domówiłem w tym roku 2 pady do Pegasusa z wejściem 9-pinowym i pasują jak ta "lala".

A kolejny odcinek "Tydzień Retro" nagram w przyszłym tygodniu, no i może recenzję gry "Dr. Chaos" w Polskiej wersji językowej.