Autor Wątek: Star fORCE (słabiak)  (Przeczytany 6303 razy)

Evil

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #15 dnia: 31.07.2008, 12:57:49 »
pfff znaffca :p niby na jakiej podstawie stwierdzasz, że gra jest dobra a inna słaba? Tobie ma prawo się nie podobać, tak samo jak innym podobać czyż nie? Słyszałeś pewnie, że nie to jest dobre, co jest dobre, tylko to, co się komuś podoba. Szanuję Twoje zdanie i wierzę, że masz ograny ten typ gier, bo Ci po prostu odpowiadają, ale uszanuj też zdanie kogoś, kto się z Tobą nie zgadza.

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #16 dnia: 31.07.2008, 13:16:06 »
...mam prawo stwierdzić, że gra jest słaba...Shmup ma pewne cechy, które są w stanie określić go za dobry bądź słaby - Star Force jak na SHMUPA jest grą słabą, ale jak na grę do pogrania sobie ot tak z nudów na pewno się nadaje stąd przez kogoś kto się nie zna na rzeczy może zostać pochwalona. Jako gra nie patrząc na gatunek do pogrania dla osoby, która nie zna tego gatunku na pewno będzie dobrym tytułem jeśli już na początku spodoba mu się pomysł na grę, ale patrząc z perspektywy czasu i innych Shmupów na Nesa takich jak Recca, Zanax, Gradius, Over Horizon czy nawet Space Fortress omawiany tytuł jest bardzo słaby, ale jeśli komuś się podoba to stwierdzam tylko, że są inne tytuły, które Star Force biją na głowę i warto je sprawdzić, by zrozumieć jego realną wartość jako SHMUPA.
« Ostatnia zmiana: 31.07.2008, 13:26:18 wysłana przez PegazusMaster »

Evil

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #17 dnia: 31.07.2008, 13:20:17 »
Zgadza się, ale sam zacząłeś od gier słabszych, a że większość innych nie zna, to dla nich te "słabsze" są całkiem dobre :p


dokończymy wieczorem, bo pracka wzywa na 14:00 :p papa
« Ostatnia zmiana: 31.07.2008, 13:24:55 wysłana przez Evil »

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #18 dnia: 31.07.2008, 13:26:35 »

Jeśli sprawi ci to przyjemność:
W Star Force występuje -
cholerna monotonia - każdy poziom jest niemal identyczny.

Muzyka - montonna brak ciekawych urozmaiceń.
Bronie - brak
przeciwnicy - tylko małych rozmiarów atakujący w grupach - graficznie jest słabo i zróżnicowanie przeciwników jest niemal zerowe.
presja względem siły rażenia - zbyt chaotyczna...to głównie przez brak urozmaiceń w uzbrojeniu.
Siła rażenia i pole rażenia - małe i za mało skuteczne.
Bossowie - monotonni różnią się jedynie literką na masce.
Gra jako całość - już po chwili zaczyna nudzić.
Nie zasługuje na więcej niż na 4/10 (to nie najgorsza ocena), gdyż gierka z tym co prezentuje nie jest wcale bardzo zła.

Evil

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #19 dnia: 31.07.2008, 13:30:11 »
no właśnie, a jak ktoś nie zna innych, albo zna niewiele (jak ja :p) może ją ocenić wyżej. EOT. Pa

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #20 dnia: 31.07.2008, 13:31:54 »
Przedstawię wam takie Shmupy, że zrozumiecie, że Star Force to tylko popłuczyny po genialnych Shmupach. To na razie.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #21 dnia: 31.07.2008, 21:41:06 »
to ja ci powiem, że nie obchodzi mnie co sądzą znawcy.nieraz gry polecane przez hardkorowców okazują się crapem, a gry niedoceniane są w moim przekonaniu całkiem niezłe. po prostu każdy lubi co innego, i mówienie'ty to debil jesteś bo ja zagrywam w to i to i ty w cholerne crapy' to mnie po prostu wk****a

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #22 dnia: 31.07.2008, 22:42:46 »
Rozumiem...Star Force to nie Crap jeśli ci się podoba i sugerujesz się własną opinią to nie mogę ci wchodzić w paradę...mnie tylko wkurzyło to, że ktoś zakpił ze mnie iż się nie znam na Shmupach (NAJBARDZIEJ). Jeśli dajesz 8/10 bez usprawiedliwienia konkretnego to myślę - co jest ? Ciekawe co byś dał konkretniejszym tytułom...stąd moje wywody.

Pegazus to pegazus - początki i tak do końca nie było wzorców jeśli idzie o Shmupy. Porównując z tytułami jakie są jednak na pegazusa znane wśród hardcore-shmup-maniaków Star Force wypada blado, ale O.K to trochę egoistyczne takie zaniżanie kogoś iż nie zna porządnych gier z gatunku. No oceniaj jak chcesz, ale ja mam taki tik nerwowy na Shmupy.

Yellow

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • I Love Anime :)))
    • Zobacz profil
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #23 dnia: 01.08.2008, 10:56:47 »
Powiem tak jezeli chodzi o ocene Shumpow przez PegazusMastera od strony technicznej (cecha wspolna dla wszystkich jego tematow ale pisze o tym tu w jednym) to sie zgadzam dobrze gry ocenia faktycznie ma racje co do tego jaka ktora jest i ile jest warta... jednak ja sam w moich subiektywnych ocenach zawsze pare oczek dodaje z sentymentu... nawet w cienkie gierki sie duzo gralo :) co do tej gry daje 6na10 bo fakt nie byla to az tak mocna produkcja

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #24 dnia: 01.08.2008, 12:35:11 »
a ja po prostu jestem dziwny i tych 'hardkorowych szmupóf nie lubie, bo jak dla mnie za dużo kolorków i stworków, a za mało myślenia. a star force cenie przez sentyment.

ps. galaxian: prawdziwa klasyka

pegazus11

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #25 dnia: 12.08.2009, 22:51:44 »
Star Force jest extra,ale ci bossowie to totalne dno.Nie atakują parę strzałów i po nich-żenada.
Ale poziomy są super i się nie mogłem doczekać aż przejdę dany poziom i zobaczę następny :!: :F

Buu

  • Gość
Odp: Star fORCE (słabiak)
« Odpowiedź #26 dnia: 28.08.2009, 01:46:55 »
Co do bossów to prawda. I gdyby ich zmienić na bardziej wymagających, dodać pałer-apy to by była rewelacyjna gra. Bo uroku jej odmówić nie można.