Autor Wątek: Po przenosinach  (Przeczytany 27830 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #60 dnia: 13.09.2010, 22:23:15 »
Bo miały ręcznie zmodyfikowaną każdą skórkę przez administrację. A carnowi się nie chce.  ;D O to chodzi.

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #61 dnia: 13.09.2010, 22:48:45 »
@UczeńCzarnoksiężnika - tak jak mowilem sa to Twoje subiektywne odczucia, ze czarny + pomarancz nie meczy. Natomiast naukowo jest udowodnione, ze ciemne odcienie bardziej mecza wzrok i np. niepolecane sa monitory w czarnej obudowie, bo to tez stwarza niepotrzebnie dodatkowy kontrast.
Badaniami to bym się nie podpierał, bo ja z kolei widziałem wyniki, które dowiodły czegoś odwrotnego :D

Tycior

  • Gość
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #62 dnia: 14.09.2010, 09:33:22 »
Moim zdaniem to wynika z monitora i jego ustawień... Przykładowo gdy jestem na swoim PC i mam mały ,bo mały LCD 15" monitor z 70Hz odświeżaniem i jasnością na 65% to czytanie PG jest bardzo przyjemne i NIE MĘCZY OKA. Natomiast, gdy zdarzy mi się korzystać z komputera kuzyna i on ma też LCD ,ale 22" + jasność na full to nie mogę czytać ani PG ,ani innych stron z białym tłem, bo strasznie bolą oczy.
Nie chcę tutaj administracji obwiniać czy coś,ale SMF to był zły wybór. Sam kiedyś miałem forum i kombinowałem ze skryptami. MyBB ,lub PhpBB jest dużo lepsze i łatwe w modowaniu.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:34:38 wysłana przez AdamStar »

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #63 dnia: 14.09.2010, 12:44:53 »
Dodatkowe style tak jak mowie - nie, bo trzeba w nich recznie modyfikowac kazda rzecz jaka jest dodana do forum.

oraz....

Bo miały ręcznie zmodyfikowaną każdą skórkę przez administrację. A carnowi się nie chce.  ;D O to chodzi.

W tym jest zasadniczy problem. Carn - bez obrazy, ale adminem jesteś po to by właśnie zajmować się takimi innowacjami i modyfikacjami. Dziwne jest stwierdzenie że "coś trzeba by było zrobić". A jeśli nie chcesz zrobić kilku rzeczy na rzecz i na korzyść forum to po co jesteś adminem?? Forum to nie jest Twoja własność, Twój prywatny folwark. I jeśli widzisz że niektórzy użytkownicy chcieli by wprowadzenia kilku zmian to nie możesz tego olać "bo coś trzeba by było zrobić" albo że nie masz ochoty. Masz takie stanowisko by się tymi rzeczami zająć bo nikt inny tego za Ciebie nie zrobi. Pomyśl czy nie mam racji i nie fochaj się bo nie piszę tego w złych zamiarach.
  Cieszy mnie to że może przejść pomysł z logiem. Dziwi mnie opór co do "zaimplementowania" do skryptu dodatkowych skórek... Stanowiska admina nie masz za darmo. Masz swoje prawa ale też i obowiązki. A to jak wykonujesz swoje zadania, świadczy o Tobie i o całym forum.

dragon

  • Gość
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #64 dnia: 14.09.2010, 16:40:52 »
Seba nie ma poco się wysilać. Jednak dobre słuchy mnie doszły, że pan admin jest leniem i nieobchodzi go zdanie forumowiczów nie? :D
Carnagge wybacz moją szczerość, ale powiem wprost, jeśli lejesz na to co proponują userzy, to coś mi mówi, żeś pan się wypalił i na odp-ol się robisz pan swój portal, który nie wiem kiedy ujrzał ostatnią aktualkę. Gdyby nie to forum, to myślę, że było by marnie. Teraz rozumiem czemu Evil i cała sg odeszła i to nie jest jakaś hamska docinka, tylko ludzie dobrze widzą co się dzieje. Czy w ogóle zdanie userów się tu liczy ? Tego nie będzie, tamtego nie będzie, bo trza grzebać, instalować. Oczywiście, że trzeba, a jeśli się wypaliłeś, to nie bój się. Myślę, że jest tutaj kilka osób na administratora chętnych prawda? :D
Chyba ktoś miał rację pisząc, że adminowi zależy tylko na portalu, nie na forum i proszę cię nie bierz tego jako jakiś złośliwy, hamski text i to żebym tylko ja tak uważał. Masz świetne forum z fajnymi ludźmi, współpracujmy ze sobą i wysłuchaj propozycji narodu a nie odrazu, że nie, bo nie. Myślę, że Seba i ja nienadarmo pisaliśmy do ciebie w tym temacie. Pozdrawiam :).

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #65 dnia: 14.09.2010, 17:14:14 »
@dragon - "adminowi zależy tylko na portalu, nie na forum" - to ja pisalem ;) Zawsze o to pytany mowilem, ze forum jest dodatkiem do portalu, a nie na odwrot. Dlatego chetniej wprowadzam jakies inowacje na portalu niz na forum.

Wiekszosc najpopularniejszych for w internecie ma tylko 1 skorke i nie mozna jej zmieniac. Moze warto by sie zastanowic czemu najwieksze fora tak maja, a fora tworzone przez gimnazjalistow w stylu phpBB by przemo, maja 100 skorek do wyboru, kazdy mozliwy plugin/mod, tylko jakos nie maja uzytkownikow...

Dodatkowo skorka to nie jest taka prosta sprawa, bo jest z tym sporo roboty. Poza tym pozniej najczesciej sa jakies komplikacje, ze akurat na tej skorce cos nie dziala. SMF nie jest zbytnio popularnym skryptem i czesto do raz wypuszczonej skorki/pluginu nie mozna sie doczekac aktualizacji. Pozniej jest nowsza wersja SMF i okazuje sie, ze plugin zle dziala lub tez okaze sie od razu, ze dzialal on dobrze ale kilka wersji skryptu temu. Ale ok, przemysle sprawe.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #66 dnia: 14.09.2010, 17:20:22 »
Zawsze o to pytany mowilem, ze forum jest dodatkiem do portalu, a nie na odwrot.

Tyle że forum jakoś żyje, a kiedy ostatnio coś na portalu dodano najstarsi górale nie pamiętają ;)

dragon

  • Gość
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #67 dnia: 14.09.2010, 17:29:07 »
Carnagge i to mi się podoba, spodziewałem się innej odpowiedzi ;D. Smf nie jest popularny to fakt, a szkoda, bo uważam, że to najsensowniejszy skrypt na fora. Te inne darmowe shity to szkoda gadać. Fajnie, że przemyślisz sprawuszkę i że może da się coś z tym zorbić. Widzisz, to jest właśnie współpraca i tego życzę całemu forum by było tu nieustannie takich miłych chwil i dogadywania się ;D.

Vanessa

  • Gość
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #68 dnia: 15.09.2010, 12:51:55 »
Mi biały kolorek w forum pasuje ale to prawda z tym nagłówkiem. Moglibyście wstawić jakiś ładny obrazek z napisem Pegasus-Gry np. z jakimiś postaciami z gier na Pegasusa. Wtedy na pewno by było ładniej.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:36:52 wysłana przez AdamStar »

newander88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Zawsze piecz ciasteczka
    • Zobacz profil
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #69 dnia: 15.09.2010, 13:46:20 »
Moim zdaniem to wynika z monitora i jego ustawień... Przykładowo gdy jestem na swoim PC i mam mały ,bo mały LCD 15" monitor z 70Hz odświeżaniem i jasnością na 65% to czytanie PG jest bardzo przyjemne i NIE MĘCZY OKA. Natomiast ,gdy zdąży mi się korzystać z komputera kuzyna i on ma też LCD ,ale 22" + jasność na full to nie mogę czytać ani PG ,ani innych stron z białym tłem ,bo strasznie bolą oczy.

Na 100% ustawienia monitora, ja forum czytam z monitora 19" lcd oraz z CRT 19", na żadnym nie mam problemów z męczeniem wzroku. Kwestia jasności/kontrastu.

Większość najpopularniejszych for w internecie ma tylko 1 skórkę i nie można jej zmieniać. Może warto by się zastanowić czemu największe fora tak maja, a fora tworzone przez gimnazjalistów w stylu phpBB by przemo, maja 100 skorek do wyboru, każdy możliwy plugin/mod, tylko jakoś nie maja użytkowników.

Największe fora mają jedną skórkę bo jakby miały więcej i użytkownik co 5 dni by ją zmienił to takie forum "zajedzie" transfer serwera.
Wiesz czemu fora robione przez gimnazjalistów nie mają użytkowników? Ponieważ ich nie stać na reklamę, pozycjonowanie i zatrudnianie "autorów widmo". Można wejść na pierwszy z brzegu portal z ofertami pracy przez neta i zobaczyć ile firm kupuje użytkowników.

Nasze forum mogłoby mieć 2 skórki, jedną ciemną i jedną jasną, wystarczy trochę chęci.
Co do loga to świetny pomysł, można dobrać wymiary i zrobić konkurs na najlepsze logo.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 18:38:42 wysłana przez AdamStar »

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #70 dnia: 16.09.2010, 01:28:38 »
Dokładnie, dwie skórki w zupełności by wystarczyły: ta która jest obecnie i druga w ciemnym deseniu dla tych co wolą "mroczniejsze klimaty". I to by wystarczyło i chyba każdy byłby happy :D Co do loga to juz napisałem pw do Carna. Jak mi poda wymiary jakie powinno miec logo to coś zmodzę. Ale Wy też nie próżnujcie, róbcie projekty loga, założymy temacik, zrobimy głosowanie i wybierzemy najlepsze.

newander88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Zawsze piecz ciasteczka
    • Zobacz profil
Odp: Po przenosinach
« Odpowiedź #71 dnia: 16.09.2010, 10:29:29 »
Dokładnie, dwie skórki w zupełności by wystarczyły: ta która jest obecnie i druga w ciemnym deseniu dla tych co wolą "mroczniejsze klimaty". I to by wystarczyło i chyba każdy byłby happy :D Co do loga to juz napisałem pw do Carna. Jak mi poda wymiary jakie powinno miec logo to coś zmodzę. Ale Wy też nie próżnujcie, róbcie projekty loga, założymy temacik, zrobimy głosowanie i wybierzemy najlepsze.
Jak będą znane wymiary to mogę też coś pokombinować w wolnym czasie. Dawać wymiary :D