Autor Wątek: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES  (Przeczytany 26419 razy)

swenson84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES
« Odpowiedź #15 dnia: 25.03.2011, 22:31:03 »
Można by powiedzieć 'ALE URWAŁ' :) ale mam takie pytanko, czy z drugiej strony płyty głównej od tej nóżki też idzie jakaś ścieżka czy tylko od tej strony jest ścieżka? Bo tak patrząc na tą Evila18 robote przyszło mi na myśl że mógłby, choć dobrze że się tak nie stało, ukruszyć scalaka i konsole mógłby odłożyć na półke i tak pomyślałem czy nie lepiej byłoby przecinać ścieżke w miejscu oznaczenia c8 przed 0,1uF przed samym zerem nożykiem np do tapet 2 ciecia dla pewności. Jak ktoś nie ma szczypcy bocznych to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia układu, a jak z drugiej strony płyty też gdzieś idzie ścieżka to też przeciąć.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES
« Odpowiedź #16 dnia: 26.03.2011, 08:35:31 »
Można by powiedzieć 'ALE URWAŁ' :) ale mam takie pytanko, czy z drugiej strony płyty głównej od tej nóżki też idzie jakaś ścieżka czy tylko od tej strony jest ścieżka? Bo tak patrząc na tą Evila18 robote przyszło mi na myśl że mógłby, choć dobrze że się tak nie stało, ukruszyć scalaka i konsole mógłby odłożyć na półke i tak pomyślałem czy nie lepiej byłoby przecinać ścieżke w miejscu oznaczenia c8 przed 0,1uF przed samym zerem nożykiem np do tapet 2 ciecia dla pewności. Jak ktoś nie ma szczypcy bocznych to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia układu, a jak z drugiej strony płyty też gdzieś idzie ścieżka to też przeciąć.


hmmm jakby to powiedzieć po drugiej stronie zdaje mi się(nie znam się aż tak bardzo na elektronice)  ścieżka jest tylko od tego pina, z tego co wnioskuję masz rację konsolkę mogłem uszkodzić, ale zaryzykowałem i wszystko działa :D, A ja właśnie nie miałem tych szczypiec, więc wziąłem mały wkrętak i ognia

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES
« Odpowiedź #17 dnia: 23.02.2016, 13:53:13 »
Hej. Nie chcę zakładać nowego wątku, ale temat mnie zaciekawił więc pytam: co to dokładnie jest blokada regionalna, po co ją zastosowano akurat w NES skoro są klony, jak się ją dokładnie zdejmuje, bo po opisach ciężko mi to sobie wyobrazić, nie siedzę w technicznych rzeczach. Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES
« Odpowiedź #18 dnia: 23.02.2016, 16:06:48 »
Hej. Nie chcę zakładać nowego wątku, ale temat mnie zaciekawił więc pytam: co to dokładnie jest blokada regionalna, po co ją zastosowano akurat w NES skoro są klony, jak się ją dokładnie zdejmuje, bo po opisach ciężko mi to sobie wyobrazić, nie siedzę w technicznych rzeczach. Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.

Blokada regionalna chodzi o to że jak masz konsolę z Europy działają gry z Europy,a  z Ameryki i innych krajów nie. Jak ją "złamiesz" działa wsio. Tak po chłopsku.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES
« Odpowiedź #19 dnia: 23.02.2016, 23:18:30 »
Klony powstały po zastosowaniu blokady regionalnej. A ta weszła razem z lockout chipem, blokującym możliwość wydawania nielicencjonowanych gier i ich kopiowania. Że technologia była niedokładna i udało się ją obejść, to inna kwestia.