Autor Wątek: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja  (Przeczytany 23752 razy)

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: 12.03.2010, 07:37:34 »
A tak w ogóle - to kupiłeś dokładnie taki sam klon, jaki miałem drugi lub trzeci w swojej karierze, pierwszy był Fami-podobny z wbudowaną składanka Contra, Mario, Tetris, Soccer, Duck Hunt..., a gdy zaczęły w nim zawodzić pady, pamiętam, że dostałem od kuzyna dokładnie taki jak Twój, tylko jeszcze z logo Nintendo a nie Pegasus. Być może jeszcze przedtem mój pierwszy został wymieniony na inny, podobny model bez wbudowanego carta, a być może już po tym, jak miałem tego.

Bardzo mile go kojarzę, gdyż wraz z konsolą stałem się wtedy posiadaczem 168in1, i do grania oprócz tych 14 gier z wbudowanego carta, miałem dodatkowo jakieś 20 gier około z najsłynniejszej składanki pirackiej w historii.
« Ostatnia zmiana: 12.03.2010, 07:39:28 wysłana przez MartinPn »

Hamster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: 12.03.2010, 20:01:40 »
Kilka fotek z wnętrza konsoli. Aż żal było ją rozkręcać, miała do wczoraj nie naruszoną plombę gwarancyjną.


Musiałem to jednak zrobić, ponieważ czerwona dioda oznaczająca włączoną konsolę, wyleciała ze swojego miejsca.
Wykonanie konsoli MT999-DX w stosunku do SP60 (opisanego na początku tematu) jest idealna. Plastik jest sztywniejszy. Zakrzywienia, wyżłobienia i nadruki na obudowie MT999-DX są perfekcyjne. Otwory na gniazda pod pady są idealnie spasowane. Jest nawet nad nimi wytłoczony numer gniazda.


MT999-DX                   i              SP60

Przyciski na obudowie są również spasowane perfekcyjnie. Widać od razu, że SP60 to w tym momencie "niedoskonały odlew" ;).


Pady są wykonane prawie identycznie. Drobne różnice to inny rodzaj czcionki nad przyciskami Start, Select i część "kierunkowa". W SP60 był to krzyżak, w MT999-DX jest to cały okrąg.
W zestawie nie ma pistoletu świetlnego.


Gniazdo na cartridge ma kolor niebieski. Ale nie jest to wersja konsoli na scalakach tylko na glucie.


Część zasilająca z gniazdami -zasilającym -Audio -Video i -RF. Rolę radiatora dla układu stabilizującego pełni tutaj kawał potężnej blachy.


Płytka z gniazdem i podpiętym pod nią kartem z grami.


Elementy od spodu.

Drugą przyczyną dla której musiałem rozwalić plombę było to, że wbudowane w konsole gry nie uruchamiają się. Na pudełku pisze, że jest ich 300, oczywiście na pewno jest tam tylko kilka gier i powtarzają się do liczby 300. Niestety nie udało mi się ich uruchomić. Po włączeniu konsoli jest czarny ekran. Sama konsola jak już wcześniej pisałem działa bardzo dobrze.


Dwie ścieżki przy scalaku na wbudowanej karcie są przerwane. Nie wiem czy tak ma być czy samo się tak zrobiło. Próbowałem je połączyć, ale ekran nadal był czarny więc przywróciłem je do poprzedniego stanu.


Drugą zagadką jest luźny przewód. Łączy część zasilającą z częścią główną konsoli. Na przewodzie nie widać śladów lutowania. Wygląda na to, że umyślnie tak zrobiono?

« Ostatnia zmiana: 21.02.2012, 18:44:34 wysłana przez Hamster »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: 15.03.2010, 21:40:13 »
Spróbuj wylutować ten wbudowany kartridż i sprawdzić go na innej konsoli.
Możliwe że uszkodzony jest też układ odpowiedzialny za przełączanie obsługiwanego gniazda, czyli 74LS32.
Jeżeli wbudowany kartridż okaże się sprawny, to wymień ten układ i napisz jakie są efekty.

Hamster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #18 dnia: 15.03.2010, 21:47:46 »
OK. Sprawdzę.

----

Kartridż okazał się uszkodzony. W jego miejsce wlutowałem gniazdo.


Przed


Po

Teraz można w bardzo wygodny sposób włożyć kartridż jaki się tylko chce. Konsolka ma znów działające wbudowane gry. Na razie jest to badziew 9999999in1 z chinola, ale może z czasem coś lepszego włożę... 168in1 ? :D
« Ostatnia zmiana: 16.03.2010, 16:14:25 wysłana przez Hamster »

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #19 dnia: 25.03.2010, 11:31:33 »
Mam takiego Pegaska tylko pod nazwa MT-999DX. Gdy pojadę do domu sprawdzę ale na 100% to jest to samo. Ktoś wie jaki jest ten oryginalny dodatkowy kartridge?

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #20 dnia: 25.03.2010, 12:26:51 »
Widzę że gniazdo pasuje idealnie  :P
Na Twoim miejscu zainstalowałbym tam 168in1  8)

Hamster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #21 dnia: 25.03.2010, 17:41:45 »
Musiałem je troszkę przyciąć po bokach bo przeszkadzały gwinty obudowy  :).

Jak się uda kupić 168in1 to dlaczego nie.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #22 dnia: 25.03.2010, 19:46:22 »
Eeee 168in1 to zbyt cenny kart, żeby mu wypruwać flaczki dla tej konsoli ;) lepiej dać do tego jakąś pochodną składankę.

laserbeam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Lej te Cole!
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #23 dnia: 27.03.2010, 17:46:21 »
Ja na jego miejscu dałbym najbardziej lubianą grę. Kupiłbym ją jakoś po taniości albo w bazaraku, wypruł i zainstalował w gnieździe. Przynajmniej zawsze by była pod ręką :)

bodzio

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #24 dnia: 30.03.2010, 23:09:06 »
Mam pytanie: Mam okazję kupić ten model prawie nieużywany wraz z padami za 50 zł. Czy w razie by mi się nie spodobał, sprzedałbym go z zyskiem?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #25 dnia: 30.03.2010, 23:32:13 »
Nie straciłbyś na nim na pewno. A dlaczego odrazu zakładasz, że ci się nie spodoba? Pegasus to Pegasus. To nie są szroty pokroju teraźniejszego terminatora.

bodzio

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #26 dnia: 31.03.2010, 16:12:13 »
Gry kolekcjonuje i to mi odpowiada, ale nie mam zamiaru kolekcjonować konsol tak więc chciałem się przekonac, czy to było by opłacalne, jeśli okazałby mi się on zbędny. Co do gier, to sam nie wiem, czy ja bardziej kolekcjoner czy bardziej gracz, bo kolekcja 12 oryginalnych Cartów, to chyba nie kolekcja :/

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #27 dnia: 31.03.2010, 16:15:15 »
Kolekcja 3 oryginalnych kartów to kolekcja. Nikt odrazu nie zaczynał od szuflady pełnej pięknych kolekcjonerskich okazów.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #28 dnia: 31.03.2010, 19:53:31 »
Niezależnie, jakie carty masz, czy scalakowe czy bazarowe, ważne, że lubisz grać i zbierać gry i Cię to jara. Tak czy owak, i tak wtedy kolekcjonerem jesteś ;) .

laserbeam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Lej te Cole!
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 - Fotoprezentacja
« Odpowiedź #29 dnia: 01.04.2010, 06:26:47 »
Hehe, podniosłeś mnie na duchu, bo ja nie mam żadnego oryginała, ale ze 40szt normalnych kartów.