Autor Wątek: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów  (Przeczytany 76330 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #75 dnia: 29.09.2010, 19:05:45 »
Skoro dla was są takie porządne to siedzę już cicho. Są gusta i guściki.

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #76 dnia: 29.09.2010, 21:23:59 »
Rozumiem, że dla Ciebie najlepsze są obudowy od cartów Famicomowych :?: Skoro nasze, stare pegasusowe nie są dla Ciebie obudowami porządnymi to nie widzę innej opcji :-\

machbed: Żeby nie syfić to ci tu odpiszę. Oczywiście, że nie od famicomowych, chodzi mi po prostu o typ obudowy. A różnicy między tymi bazarowymi a starymi dobrymi obudowami nie da się nie zauważyć.
« Ostatnia zmiana: 29.09.2010, 22:00:26 wysłana przez machbed »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #77 dnia: 29.09.2010, 21:30:49 »
@Przemek_07: ogólnie to wydaje mi się, że jesteś w błędzie, ponieważ te obudowy są zwyczajnie bazarowe. Można po samym kształcie, dotyku, wyglądzie itp. to sprawdzić, plastik jest wyraźnie niższej jakości. Zauważ jeszcze, że w tych obudowach label nigdy się cały nie mieści w tym "okienku", zawsze wystaje na bokach :P . A do takiej małej "kaszany" by raczej nie dopuścili na początku lat 90' . Warto jeszcze zauważyć, że na początku lat 90' bardzo dużo cartów było tworzonych z płytkami na scalakach (większe koszty produkcji), a w fabrycznych cartach z tą powyżej żółtą obudową, to scalakowe PCB pojawiały się może 1 na 100 ::) . Są o wiele lepsze obudowy z grami pegasusowymi niż ta omawiana przez nas żółta.

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #78 dnia: 29.09.2010, 21:40:30 »
Heh niech wam będzie. Dla mnie bazarowe obudowy to te z okrągłymi rogami i w przeróżnych kolorach (czerwone, niebieskie, zielone itp.).
Kanciak to kanciak - dla mnie porządny. Skończmy tą dyskusję, którą niechcący wywołałem bo nie ma sensu się spierać o subiektywne odczucia. Peace :one:

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #79 dnia: 29.09.2010, 21:43:24 »
Co do zaokrąglonych rogów to racja, aaaale, są czasami ostre wyjątki. Ja na razie jeden znalazłem ;) :


(chodzi mi o kształt obudowy)

Bezet

  • Gość
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #80 dnia: 03.12.2010, 11:34:28 »
Witam wszystkich  ;)

Niedawno zakupiłem siostrzeńcowi pegazusa by pograł sobie w kilka gierek, a przy okazji bym sam powspominał sobie stare czasy :P znalazłem kilka zakurzonych kartów w domu oraz zakupiłem jeden kart z grą z mojego dzieciństwa czyli Chase H.Q. Mam malutki problem odnośnie tej gry. Kart wygląda na zadbanego obudowa w stanie idealnym jak i sam kart również lecz gdy wkładam go do konsoli widać tylko pomarańczowy ekran:( Czy jest jakaś możliwość odrestaurowania, naprawienia tego karta? Może czyszczenie by pomogło ale jeśli tak to czym? Byłbym wdzięczny za odpowiedź  ;)

P.S bardzo fajne forum nie miałem pojęcia że tylu ludzi jeszcze interesuje się tymi grami, chyba zostanę tu na dłużej  ;D

salviador

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #81 dnia: 03.12.2010, 12:11:50 »
po pierwsze delikatnie otwórz carta i spróbuj odpalić na samym pcb w różnych konfiguracjach dociśnięcia - czyli do oporu, albo tylko kawałek zeby siedziało, albo w połowie (tylko zawsze zeby trzymało poziom) - wiem z doświadczenia że pomaga - ja np mam wersje Duck Tales która odpala tylko bez pudełka wcisnieta w slot do połowy ;]

jak nie odpali na samym pcb to pewnie do wyrzucenia - chyba ze to jakis ultrakolekcjonerski okaz to wtedy pewnie mozna by sie bawic w naprawe chociaż nie wiem czy to opłacalne.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #82 dnia: 03.12.2010, 12:13:49 »
Szmatka, spirytus lub denaturat i pucujesz pięknie styki (to co w chodzi do konektora konsoli) z przodu i z tyłu. Jeżeli nie zadziała pokaż nam PCB tej gry, może coś pomożemy.

Bezet

  • Gość
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #83 dnia: 03.12.2010, 15:57:51 »
Dzięki za odpowiedzi, w poniedziałek będę miał dostęp do karta, dam znać czy zadziałało ;)

« Ostatnia zmiana: 08.12.2010, 11:08:18 wysłana przez Bezet »

Bezet

  • Gość
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #84 dnia: 08.12.2010, 11:08:35 »

A więc tak, czyszczenie nic nie dało cyknąłem fotki i PCB wygląda tak:

Przód

http://img830.imageshack.us/img830/4300/zdjcie0228g.jpg

Tył

http://img20.imageshack.us/img20/6066/zdjcie0230p.jpg

Sorki za jakość nie miałem pod ręką lepszego sprzętu :P Tak na oko da się coś z tym jeszcze zrobić czy tylko wyrzucić do kosza?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #85 dnia: 08.12.2010, 13:43:09 »
Jeżeli żaden sposób czyszczenia nic nie dał, to niestety ale nic już tej grze nie pomoże ze względu na budowę kartridża. Wywal to do kosza.

Bezet

  • Gość
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #86 dnia: 08.12.2010, 13:54:07 »
Ok dzięki za pomoc :)

Darkhog

  • Władca MyCrossSoftu i MTDW
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #87 dnia: 11.02.2011, 12:51:35 »
A skąd można dostać puste obudowy do cartów? Bo mój kolega ma kilkanaście kartów w postaci samych PCB, bez obudów.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #88 dnia: 11.02.2011, 12:53:18 »
To chyba logiczne. Musisz w tym celu poświęcić obudowy z innych gier. Innego wyjścia nie ma.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #89 dnia: 11.02.2011, 13:02:37 »
Słyszałem też o takim czymś, że możesz pójść z pustą obudową do jakiegoś zakładu i poprosić gości, żeby Ci wytopili jakąś formę do tego i wtedy możesz w jakiśtam sposób topić i robić obudowy, ile tylko wlezie ;) . Problem niestety tkwi w tym, że ta zabawa podobno kosztuje coś w okolicach 2000zł. :D