Autor Wątek: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów  (Przeczytany 76331 razy)

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #60 dnia: 27.03.2010, 22:40:14 »
Hej
Nudziło mi się więc zrobiłem okładki do dwóch gier:
-Doki! Doki! Yuuenchi (Zrobiona z oryginału, czyli dopasowana i tło poprawione)
-Captain Planet

Doki! Doki! Yuuenchi:

(tak wyglądał oryginał)


Captain Planet:


Niestety nie mam drukarki więc sobie nie wydrukuje :( Ale może komuś się przydadzą :)

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #61 dnia: 28.03.2010, 11:26:18 »
Dostałem kartridż z powrotem i zrobiłem zdjęcia :

Przód :


Tył :


Tak się przyjrzałem tym podwójnym pinom z tyłu i nie widzę uszkodzonych ścieżek. Może to wina syfu.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #62 dnia: 11.04.2010, 17:39:14 »
No to mamy teraz kolejny mały problemik: otóż jak czyściłem kilka cartów, to trochę mi się wdała woda pod krawędź labela, przez co jest miejscami ciemniejszy, no i otóż mam takie pytanko: da radę tą wodę jakoś "wydusić", wysuszyć z labela czy cokolwiek innego zrobić??? Może nie jest to jakiś mega problem, no ale jednak wolałbym, żeby label cały wyglądał wporządku i żeby nie było jakichś widocznych śladów czyszczenia.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #63 dnia: 14.04.2010, 22:19:27 »
Ktokolwiek chce odpowiadać na moje pytania wogóle??? :P Mam teraz również jedno pytanko:

Moglibyście mi zrobić wyraźne zdjęcie efektu pracy z papierem ściernym??? Fotki przed i po operacji??? No bo mam jednego carta, który ma taką niestety jedną głębszą i taką dosyć szeroką ryskę, która chyba aż trochę zdarła kolor z obudowy w miejscu rysy..... Da radę ją zlikwidować nawet tym takim papierem ściernym i ew. jakąś pastą, jak ktośtam jeden pisał???:
http://www.allegro.pl/item983831802_papier_scierny_wodny_na_wode_500_1000_2000.html
Ten papier, tyleże P1000 będzie ok, prawda??? Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki!!!!

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #64 dnia: 14.04.2010, 23:27:30 »
Żeby nie było ze nikt nie odpisuje. Tutaj Ci zawsze ktoś odpisze na posta w odróżnieniu od pewnego znanego forum gdzie w dupie mają i nic nie odpisują....
Co do wyduszania wody z jeszcze poprzedniego posta to proponuję technikę osuszania suszarką. Suszarką do włosów ustawioną na ciepło dmuchasz na miejsce gdzie dostała się woda, może to pomoże.
Piszę ze swojego doświadczenia, jak usuwałem stare labele z obudów cartów tak żeby przy odklejaniu nie pozostawała na tworzywie ta biała papierowa część labela. Jak się klej zapiecze to ciężko ten papier usunąć.
"Metod" na to jest taki że trzeba część obudowy ze starym labelem potrzymać nad parującą wodą lub zwyczajnie polać wodą. A potem jak naciagnie - przy pomocy suszarki dmuchać i jednocześnie odklejać powoli stary label. Robiłem też nawilżanie zmywaczem do paznokci. Mimo iż szybko parował to działał piorunująco. Wszelakie zabrudzenia schodziły z obudowy momentalnie.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #65 dnia: 15.04.2010, 00:05:06 »
Jeśli chodzi o P1000 to wątpie, że to ci zniweluje taką głęboką rysę, to jest do delikatnie draśniętych powierzchni. Do tej obudowy spróbuj użyć nieco grubszego P800 albo nawet i grubszego jeżeli nie poskutkuje. Ale sądze, że będzie potrzebny grubszy.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #66 dnia: 15.04.2010, 00:26:50 »
Można popytać w sklepie motoryzacyjnym o jakąs pastę i odpowiedni papier. Można użyć np takiego do usuwania rys na lakierze auta (są takie wynalazki)..może by to pomogło też w przypadku "plastika" ???

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #67 dnia: 25.04.2010, 12:33:21 »
Dzięki czarom Ucznia Czarnoksiężnika tak wyglądają 2 moje carty po odnowieniu.

BT&DD
Mechanized Attack

Dziękujemy Ci SC Johnson !

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #68 dnia: 29.09.2010, 13:54:46 »
Chciałbym się pochwalić moim pierwszym odnowionym (a w zasadzie tylko przerobionym) kartridżem z grą Chip & Dale  ;)

Tak wyglądał ten ananas gdy do mnie doszedł :F :



Jak widać bazar pełną gębą.

A tak wygląda teraz po mojej obróbce:



PCB przełożyłem do kanciastej, porządnej obudowy, którą wcześniej wyczyściłem w płynie do naczyć tak jak radził Martin. Szału to nie dało, chociaż szorowałem długo ale jest ok. Label dorobiłem sam. Znalazłem w necie, dopasowałem rozmiar i wydrukowałem na zwykłym papierze. Przykleiłem go do obudowy na klej w sztyfcie :D Taki normalny, szkolny. Trzyma się to bardzo dobrze. Naprawdę polecam taki klej do przyklejania labeli. Na całość nałożyłem jeszcze przezroczystą taśmę klejącą i wszystko dociąłem nożykiem. Nie spodziewałem się tak wspaniałego efektu 8) Wygląda to jak z fabryki ;D Może na rogach trochę jest niechlujnie ale to mój pierwszy takiego typu eksperyment więc sobie wybaczam 8) No i nie jest to tak fachowa robota jaką prezentował Adamstar cz Martin ale mnie wygląd tego carta bardzo zadowala. Muszę powiedzieć, że to super zabawa z tym odrestaurowywaniem cartów. Chciałem mieć porządnego Chipa i Dale'a więc teraz mam :P
« Ostatnia zmiana: 29.09.2010, 13:57:04 wysłana przez Przemek_07 »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #69 dnia: 29.09.2010, 15:55:01 »
PCB przełożyłem do kanciastej, porządnej obudowy
Ty to nazywasz porządną obudową? To co powiesz o obudowie w której jest Mechanized Attack pana Doola? :D Bóstwo? Szczyt marzeń? ;D

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #70 dnia: 29.09.2010, 16:04:13 »
PCB przełożyłem do kanciastej, porządnej obudowy
Ty to nazywasz porządną obudową? To co powiesz o obudowie w której jest Mechanized Attack pana Doola? :D Bóstwo? Szczyt marzeń? ;D

Wg jednego jest porządna wg drugiego nie. Proste...
« Ostatnia zmiana: 29.09.2010, 17:21:20 wysłana przez machbed »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #71 dnia: 29.09.2010, 17:24:57 »
To samo można powiedzieć o chińskiej koszulce za piątaka. Jeden powie, że jest porządna, mimo że po paru praniach nadaje się na ścierę do podłogi, to co, będzie to wtedy oznaczać, że jest porządna bo on tak mówi? Więc raczej w tym przypadku kiepska filozofia, że dla jednego jest porządna a dla drugiego nie. Nie o każdej rzeczy można mieć podzielone zdanie, bo to będzie zwykłe oszukiwanie samego siebie, przy okazji innych niewiedzących.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #72 dnia: 29.09.2010, 17:32:52 »
Porządna chyba w tym sensie, że dana rzecz spełnia oczekiwania kupującego :P . To, że coś jest "fajne", "porządne" itd.itp. raczej nie można wyogólniać. Podobnie jest raczej ze zdaniami typu "oo, ale zaje**sta lacha idzie!!" "eee co Ty gadasz, brzydka jest".

Aaa właśnie, tak przy okazji: pamiętajmy o tym, że zdanie o jakiejś rzeczy, o czymś czy o czymkolwiek spokojnie może się zmienić. ;)
« Ostatnia zmiana: 29.09.2010, 17:36:43 wysłana przez MaarioS »

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #73 dnia: 29.09.2010, 17:56:34 »
Ty to nazywasz porządną obudową? To co powiesz o obudowie w której jest Mechanized Attack pana Doola? :D Bóstwo? Szczyt marzeń? ;D

Ja to również nazywam porządną obudową. Nie rozumiem w czym masz problem. Co Cię trapi przyjacielu ?

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #74 dnia: 29.09.2010, 18:12:16 »
Przecież to kanciasta, żółta obudowa, jakiej na początku używali do gier na Pegasusa. Takich, których można było kupić w sklepie na początku lat 90-ątych. Dla mnie te obudowy są porządne. To ta sama, w której Doolo umieścił Battletoads. Poza tym chodziło mi raczej o sam label. Teraz przedstawia dokładnie to co znajdziemy "wewnątrz" a nie jakieś myszy ;D