Autor Wątek: Wytropmy carty  (Przeczytany 100405 razy)

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #135 dnia: 04.04.2012, 11:00:26 »
Nie napalaj się stary. :) Ten shit może mieć każdy sklep - naprawdę. Jeżdżąc kiedyś do podwarszawskich dystrybutorów chińskiego szmelcu, mogłem nakupować tego łajna w setkach sztuk. Tylko po co? :) To się w rękach rozpada.

siudym

  • Gość
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #136 dnia: 04.04.2012, 11:19:30 »
Cos takiego mam pod nosem, tylko wyjsc na 3min z domu. Syf. Teraz wszystko skladanki, ale niebo gorsze jak te stare 99999in1. Jeszcze gdyby pojedyncze gry w tej tandecie mieli, ale nie..

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #137 dnia: 04.04.2012, 12:56:15 »
W moim "magicznym" źródełku starych, dobrych BIC'ów i IQ-502 dokupywałem czasem ten złom. Każdy wie sam, ile razy porządny cart spadł mu na ziemię, podniósł go, włożył do konsoli i grał dalej. To coś, co teraz imituje carty, spadło mi raz z kilkunastu cm na podłogę, i roztrzaskało się jak jajko dosłownie! :) Podziwiam w ogóle, jak taki cienki plastik można wytopić! :F

papaj88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #138 dnia: 18.04.2012, 11:34:50 »
Nie było nic ciekawego same bazary a na placu targowym to juz nawet nic nieznalazlem...

Hubert272

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #139 dnia: 10.05.2012, 17:40:17 »
MaarioS mozesz dodac do mapki Kielce Bazary masa składanek jakis Indiana Jones i i cos do  gola podobnego Nintendo world cup

Matisek

  • Gość
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #140 dnia: 20.09.2012, 07:48:34 »
Ktoś wie czy we Wrocławiu można gdzieś kupić karty? Moje rodzeństwo jedzie tam studiować więc mogliby mi coś załatwić.

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #141 dnia: 16.01.2013, 17:05:21 »
Tyle czasu nie mogłem się wybrać do B-B popatrzyć na rynek i na giełde za wiadomo czym.Jak tu wczoraj z kolegą pojechaliśmy właśnie do Bielska na rynek i na giełde.Ku mojemu zdziwieniu jest dość dużo tego...kupiłem tam Duck tales 1 ,Robocop i Adventure Island 3 (na więcej nie miałem kasy) 7zł od sztuki oczywiście kolekcjonery wszystko... aaa i jeszcze taki dziadek w sklepie (Elektronicznym koło rynku) mi mówił , że posiada jeszcze w domu jakieś konsole i gry to mam się za parę dni do niego zgłosić.

Misiek9938

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #142 dnia: 02.02.2013, 17:51:50 »
W chełmie na rynku nie ma już cartów jak miałem 6 lat to z tata jezdzilem i tam wychaczylem Ninja Gaiden III .

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #143 dnia: 27.02.2013, 18:24:14 »
W Warszawie prócz Wolumen jest jeszcze gdzieś miejscówka ? Jadę na weekend więc bym się z chęcią rozejrzał ;)

KOKOsz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #144 dnia: 28.02.2013, 19:50:42 »
A ma ktoś z Płocka jakieś info dotyczące bazaru/sklepu gdzie można kupić carty, Pegasusa?

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #145 dnia: 08.04.2013, 18:54:38 »
Pomieszkuję sobie w UK od kilku miesięcy i gdy mam czas wolny, poświęcam go na turystykę. Jakiś czas temu przechadzając się po Wakefield, natrafiłem na ciekawą wystawę sklepową. Wystawiono na niej sporo ciekawego oldschool'owego sprzetu:





...a przechadzając się po lokalnych wioskach można się natknąć na takie widoki:



Angole spoza miasta rzadko kiedy dbają o porządek na chodnikach i w pobliżu nich. Sterty papierków, psich kup i innych odpadków to widok normalny, pod tym względem większy porządek jest już w Polsce. Takie telewizory jak ten w rowie, są wystawiane w komisach za żenująco śmieszne ceny - ok 4-5 funtów, zaś duże japońskie markowe "pudła" z dużą przekątną obrazu można kupić za 20-40 funtów...
__________________________________

Kolejna wyprawa po angielskich włościach przyniosła kolejne odkrycia. Wybierając się pieszo do położonych odpowiednio o 15 i 18 kilometrów miast niespecjalnie spodziewałem się natrafić na tak fantastyczne sklepy ze starymi grami. Ale od poczatku.. pierwszym miastem jakie odwiedziłem niejako "po drodze" był Pontefract - niewielka mieścina licząca ok 30 tys mieszkańców. Ilość komisów i sklepów otaczających przytulny niewielki ryneczek bardzo mnie zaskoczyła, bo takiej ilości sklepów z używanymi rzeczami nie widziałem nawet w bardzo dużym Leeds. Moją szczególną uwagę zwrócił jeden sklep:



W ofercie było bardzo dużo gier na tzw.current geny co nie jest niczym niezwykłym nawet w PL. Za to niespodzianką okazała się ilość oldschoolowych konsol i gier. Oto kilka fotek:

















Powaliła mnie ilość gier na Snesa, wiele fajnych tytułów, których próżno szukać na allegro min. Secret of Mana, Prehistorik Man lub ChronoTrigger. Na Nes'a gier było sporo mniej ale znalazłem takie "smakołyki" jak obie części Duck Tales, Super Mario Bros 3 lub Maniac Mansion :)
Kolejnym po Pontefract miastem jakie odwiedziłem był Castleford. Piękne miasto z wspaniałą zabudową i wieloma licznymi sklepami. Jeden z nich to chyba najlepszy sklep ze starymi grami w jakim byłem do tej pory w UK (w Polsce trudno by szukać sklepu z taką ilością tytułów 8 i 16 bitowych):



Prym wiodły tutaj gry z Nesa i Segi, snesowych tytułów było nieco mniej. Zafascynowany ilością wszystkiego zupełnie zapomniałem opstrykać zawartość sklepu, zatem wspomnę tylko że znalazłem takie skarby jak np. Dream Master, obie cześci Battletoadsi Flintstones Rescue Dino and Hoppy. Nie miałem wiele kasy przy sobie, do bankomatu było daleko i kupiłem tylko Dream Mastera, Rayman Gold (pc) i Worms World Party (pc) za grosze:



Postanowiłem jednak że innych gier nie odpuszczę i przy najbliższej okazji kupię obie cześci kaczek, ropuch i smb3. No i porobię zdjęcia sklepu w Castleford. Co do konsol, to wybór jest całkiem spory, widziałem zafoliowane Snesy po 80-120 funtów z dołączoną grą. Kompletne Atari2600 i Segi są sporo tańsze, zaś konsola NES w UK nie jest niestety tania, egzemplarze które widziałem wahały się w cenach od 30-70 funtów...

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #146 dnia: 08.04.2013, 20:52:36 »
Jak dla nich te 30-70 funtów to jest śmiechowa cena. Tak jak dla Polaka te 30-70zł. Ale niestety w tej biedzie zawsze będziemy przeliczać wszystko na swoją walutę, dopóki donek nie wejdzie w dupę do reszty urzędasom z UE i nie wprowadzą nas do strefy euro.

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #147 dnia: 08.04.2013, 21:59:56 »
a wtedy będziemy wreszcie zarabiać sowicie :) ze 300/400 euro jak prawdziwi Europejczycy :))

dominikx41

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #148 dnia: 20.05.2013, 20:49:39 »
Czy w Krakowie lub Skawinie (woj.małopolskie) mozna kupić konsole pegasus z grami ???

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Wytropmy carty
« Odpowiedź #149 dnia: 21.05.2013, 10:11:34 »
Kurna piękne miejsca pokazałeś Seba :) Po ile tam chodzą mniej więcej gry na SNESa? Jeśli będą kiedyś jechał do Anglii będę pamiętal o Castleford :D