Autor Wątek: Atari 2600 RAMBO  (Przeczytany 2962 razy)

Laren

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Atari 2600 RAMBO
« dnia: 26.01.2017, 09:17:40 »
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem kultowej konsoli zwanej ATARI 2600 RAMBO dokładnie jet to klon oryginalnego sprzętu. Kupiłem to na aukcji bez zasilacza  sprzedający napisał ,że nie wie czy działa... bo nie ma jak sprawdzić... Kupiłem tą konsolkę ponieważ dostałem od kumpla sam środek konsoli bez obudowy i nie mogłem ją nigdzie dostać to z dwojga złego jak to nie zadziała to mam alternatywę podmiany. Zakupiłem na allegro Zasilacz impulsowy Atari 2600 1A Zasilanie: 12V/1A/12W sprzedający napisał ,że :

Lekki mały impulsowy zasilacz do twojego Atari 2600 o wydajności prądowej 1A.

Zasilacz pasuje do następujących modeli Atari:

    Atari 2600 "Heavy Sixer",
    Atari 2600 "Light Sixer",
    Atari 2600 "Darth Vader",
    Atari VCS Jr "Long Rainbow",
    klony Atari 2600 z wejściem Jack 3.5mm.

Podłączyłem konsolę do telewizora ''kabel Cinch''  a następnie zasilacz, włączyłem telewizor ''LG 42 cale Led'' na AV2 (ikonka z podświetlonymi kablami Cinch) konsolę na On i nic brak sygnału reset i dalej nic... no więc pozostało mi tylko sprawdzenie ''płytki'' którą dostałem od kolegi niestety to samo bez rezultatu...
Sprawdzałem próbówką czy prąd przepływa w gniazdach gdzie podłączone są kable jet ok ale czemu nie działa? może telewizor ?  Czy ktoś z was drodzy forumowicze jest w posiadaniu takiej konsoli i wie w czym tkwi problem? Planuję dać konsolę do elektronika który parał się niegdyś naprawą telewizorów może on coś wymyśli?
Dziękuję wszystkim za przeczytanie mojego tematu i proszę was o poradę:)

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #1 dnia: 26.01.2017, 10:20:46 »
Sprawdziłbym działanie nie na LCD tylko jakimś starszym odbiorniku. Są pewne wymogi minimalne dotyczące sygnału na AV. A Rambo/Atari 2600 to przełom lat 70 i 80.
Ona zdaje się generuje obraz w rozdzielczości 160x102. Ja bym sukcesu nie wróżył na nowych TV.

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #2 dnia: 26.01.2017, 10:32:44 »
Prrrr wróć.
Bo tak mi się przypomniało, że tam chyba nie ma AV. To jest chyba podłączenie przez kabel RF. Musisz to podpiąć przez kabel antenowy. Ja już dokładnie nie pamiętam, używałem ostatnio Rambo jakieś 25 lat temu :)

Laren

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #3 dnia: 26.01.2017, 10:46:19 »
Mam dwa kable zasilacz i ten drugi Cinch podłączam do żółtego wejścia ''av'' tego kabla nie da rady podłączyć do wejścia antenowego... a innych wejść na kable atari nie ma... znalazłem gościa który nagrał na you tube ten filmik newbielink:https://www.youtube.com/watch?v=Dsqnn0nl2L4 [nonactive]  może poproszę go o nagranie jak podłącza sprzęt... jhosef dzięki za odpowiedź w moim temacie:)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #4 dnia: 26.01.2017, 11:08:10 »
Wyjście z konsoli wysyła sygnał 'antenowy', nawet jeśli gniazdo kształtem przypomina chincha. Widocznie Chinolom łatwiej w fabryce było dostać :>

Laren

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #5 dnia: 26.01.2017, 11:15:20 »
Mcin to powinien pasować do wejścia antenowego? Kurczę teraz tego nie sprawdzę zostawiłem konsolę u kogoś...
W sobotę sprawdzę czy działa i napiszę do was:)

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #6 dnia: 26.01.2017, 22:40:06 »
Trzeba przerobić na S-VIDEO, po antenowym dzisiejsze TV nie złapią sygnału.

Laren

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #7 dnia: 29.01.2017, 17:43:24 »
Cześć wszystkim! :) Wczoraj znalazłem  kabel chinch z drugą końcówką antenową:) Podłączyłem chinch do konsoli a potem do wejścia antenowego i zasilacz. Włączyłem na tv wyszukiwanie automatyczne i wyszukało 3 programy na których działa konsola po czym się włączył czysty piękny obraz :) niestety pady mi nie chodzą jedynie przy jednym mogłem iść w dół...

Posiadam jeszcze jedną płytkę atari 2600 rambo którą podłączyłem zaraz po tej co działa niestety przy drugiej obraz skacze i się rozmazuje pomyślałem ,że muszę wyszukać na nowo programy by się skonfigurowało właściwie, niestety nie znalazło ani jednego programu na którym atari mogło by śmigać... mam pytanie logicznie myśląc skoro nie znalazło żadnego programu a na poprzednich ustawieniach tamtej konsoli gubił obraz bądz się rozmazywał to może być problem z przesyłem informacji (wtyk chinch przy atari) ? co o tym myślicie?


Ps. Pierwsze atari działa dobrze i ma sprawne wejście do ''dyskietek''


krzysiobal czy po zakupie tego kabla s-video chinch ta druga konsola powinna działać?

newbielink:http://iv.pl/ [nonactive]

Widziałem na jednym filmiku jak gość podłącza Atari 2600 rambo do monitora od kompa... czy to też dobre rozwiązanie ? nie rozumiem na jakiej zasadzie miałoby to szukać programów?
« Ostatnia zmiana: 29.01.2017, 17:51:22 wysłana przez Laren »

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #8 dnia: 29.01.2017, 22:59:27 »
Konieczne wykonanie prostego wzmacniacza który bezpośednio sygnały z TIA za pomocą drabinki `wciśnie` w kabel S-Video. Kabel ze zdjęcia powyżej to zupełnie do innych celów.

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Atari 2600 RAMBO
« Odpowiedź #9 dnia: 30.01.2017, 08:32:59 »
Cześć wszystkim! :) Wczoraj znalazłem  kabel chinch z drugą końcówką antenową:) Podłączyłem chinch do konsoli a potem do wejścia antenowego i zasilacz. Włączyłem na tv wyszukiwanie automatyczne i wyszukało 3 programy na których działa konsola po czym się włączył czysty piękny obraz :) niestety pady mi nie chodzą jedynie przy jednym mogłem iść w dół...

Posiadam jeszcze jedną płytkę atari 2600 rambo którą podłączyłem zaraz po tej co działa niestety przy drugiej obraz skacze i się rozmazuje pomyślałem ,że muszę wyszukać na nowo programy by się skonfigurowało właściwie, niestety nie znalazło ani jednego programu na którym atari mogło by śmigać... mam pytanie logicznie myśląc skoro nie znalazło żadnego programu a na poprzednich ustawieniach tamtej konsoli gubił obraz bądz się rozmazywał to może być problem z przesyłem informacji (wtyk chinch przy atari) ? co o tym myślicie?


Ps. Pierwsze atari działa dobrze i ma sprawne wejście do ''dyskietek''


krzysiobal czy po zakupie tego kabla s-video chinch ta druga konsola powinna działać?

[nofollow]

Widziałem na jednym filmiku jak gość podłącza Atari 2600 rambo do monitora od kompa... czy to też dobre rozwiązanie ? nie rozumiem na jakiej zasadzie miałoby to szukać programów?
Pady to częsty problem w Rampo. Potrzebujesz zapałek. Trzeba wepchnąć miedzy gniazdo a obudowę  ;D
Tak sie robiło jak człowiek nie wiedział co to lutowanie.