Autor Wątek: Echa Allegro  (Przeczytany 782044 razy)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4050 dnia: 07.04.2016, 17:00:18 »
przecież każdy głupi wie, że ten niebieski to domowej roboty reprodukcja. Ten w żółtej budzie to typowo chiński aliexpressowy wypust czyli śmieszna obudowa z jakimiś wypustkami na górze.

Jak dla mnie śmieci. Lepiej kupić sobie Everdrive niż jakieś kawałki plastików robione w domowym zaciszu i sprzedawane po parę dolców z wliczoną wysyłką co nazywane są dźwięcznie "unikatami".

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4051 dnia: 07.04.2016, 18:23:00 »
No bo w sumie unikatami są. Produkcja nietaśmowa tak ma.
A w którymś innym temacie czytałem, że bazarowi handlarze czasami sami składali kartridże, bo było taniej. Czyli ten niebieski, powiedzmy... podtrzymuje tradycję ;)

fakk3

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4052 dnia: 07.04.2016, 19:06:07 »
Ja jeszcze dodam od siebie, że ta składanka Mario 7 in 1, to jest świeży wynalazek i nie ma się, co dziwić, że wyszło to w wielu wariacjach obudów i naklejek w ciągu tych kilku lat. Dla mnie pirat, to i tak pirat i nijak ma się do oryginalnego karta z fc lub nesa. Czasem śmieszą mnie te cmokania znawców tematu, którzy oceniają jakość naklejki i plastiku rzeczy, która i tak nie jest oryginalna, ale po części to rozumiem, bo Polacy mają słabość do piratów, a nikt w latach 90 nie sądził, że jest coś takiego jak famicom. Były po prostu gry na pegasusa? Jedne karty były naprawdę ładnie wykonane i dzisiaj uważa się je za "kolekcjonerskie", ale to w dalszym ciągu piraty robione w Chinach, Korei, Rosji itd. Jak dla mnie to jest w ogóle subiektywna sprawa. Jak kogoś rajcuje zbieranie kartów z naklejką remarks z tyłu i jest w stanie zapłacić za to więcej niż za oryginał, to jego sprawa i na tej podstawie buduje kolekcje. Jeszcze inny może zbierać po prostu porządnie i ładnie wykonane piraty i niech to będą nawet samoróbki robione przez feng wanga w limitowanej liczbie kopii, bo tyle papieru miał i plastiku. Ważne żeby dawało to radość tej jednej lub grupie osób. Ja staram się np. co bardziej ulubione gry kupować w wydaniu japońskim i będę się zawsze bardziej cieszył z mojej kolekcji Kunio ściągniętej z Japonii niż jakiś "fabrycznych" piratów (jak to brzmi hehe) ;) Uprzedzając atak widłami podkreślam, że to moje zdanie na ten temat.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4053 dnia: 07.04.2016, 19:43:44 »
Koleżko, te kartridże ludzie kilka lat temu zaczęli sprowadzać właśnie z Chin, tylko nie pamiętam czy to był aliexpress czy jakiś inny, podobny serwis i więc jeśli ktoś na ten "unikat" wyda 45zł + koszt wysyłki to zwyczajnie zmarnuje pieniądze, bo to jest zwykłe gówienko, podróba podróby, bo to nie jest żadna nowość. Przejrzyj galerię kartridży emunes, a zobaczysz, że podobne składanki są w starych, lepszych wydaniach. Masz jeszcze jakieś przygłupawe ale? I nie życzę sobie jakichś przygłupawych przycinek w moim kierunku. Zrozumiano? :-)

waters11

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4054 dnia: 07.04.2016, 19:45:29 »
To jest forum fanów pegazusa kwiecień nie dziw się ze dziela podróbki na lepsze i gorsze

fakk3

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4055 dnia: 07.04.2016, 21:08:34 »
Ja to d
Nie mogę edytować na tablecie. To jest forum fanów pegazusa podróbki Nintendo

Ja to rozumiem i zdaję sobie, że niektóre piraty mają swój urok. Sam takie posiadam i nie pogardzę jak są w sensownej cenie.

Koleżko, te kartridże ludzie kilka lat temu zaczęli sprowadzać właśnie z Chin, tylko nie pamiętam czy to był aliexpress czy jakiś inny, podobny serwis i więc jeśli ktoś na ten "unikat" wyda 45zł + koszt wysyłki to zwyczajnie zmarnuje pieniądze, bo to jest zwykłe gówienko, podróba podróby, bo to nie jest żadna nowość. Przejrzyj galerię kartridży emunes, a zobaczysz, że podobne składanki są w starych, lepszych wydaniach. Masz jeszcze jakieś przygłupawe ale? I nie życzę sobie jakichś przygłupawych przycinek w moim kierunku. Zrozumiano? :-)

To za ile ktoś to kupi, to jego sprawa. Tak samo jak cena za jaką wystawił to sprzedawca. Ja takiego karta kupiłem 5 lat temu za 50zł i wcale nie żałuje :D gorszy też się jakoś nie czuje z tego powodu. Swoją drogą nieraz ludki proszą użytkowników tego forum o wycenę kartów. Chwała tym, którzy jeszcze wspomną, że na allegro pogonią za więcej :D Bo dominuje oczywiście fala w stylu "nie tknął bym kijem", "nie warte pięciu złotych" i to oczywiście mówią Ci którzy obłowili się lata temu :) i naturalnie mają wyj**ne na żółte bazarówki. Nawet jak ktoś się teraz dopiero obudził i coś tam sobie zbiera, to niby skąd ma te ultra rzadkie podróbki kupować by dołączyć do "lepszej" części tego forum? Ja nikomu swojej woli nie narzucam i tylko napisałem, że mam takiego karta i jest porządnie wykonany. Nigdzie nie napisałem, że to unikat wart miliony. Dodatkowo sam zdajesz sobie sprawę jakie są realia sceny pegasusowej ostatnimi czasy i za jakie pieniądze ludzie zwykłe bazarówki sprzedają. Naprawdę nie zamierzam się z nikim sprzeczać. To jest forum i mam prawo brać udział w dyskusji umieszczając wg ciebie swoje "przygłupawe ale" Co do przytyków, to po prostu nie lubię pewnego tonu "wypowiedzi" i to się tyczy tego, co napisałeś, bo prywatnie jako realna istota może jesteś ok :D Mam już swoje lata, ty pewnie też nie jesteś młody i gadanie tekstów w takim stylu sobie nie życzę. No chyba, że są podane w żartobliwy sposób lub kolegujemy się od jakiegoś czasu. Także Make Love/Peace... pirated cartridges :D Not WAR!

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4056 dnia: 07.04.2016, 21:31:46 »
Skoro proszą nas o wycenę to chyba coś mają na celu i zależy im na opinii osób, które siedzą w tym dłużej? Więc realia są takie, jakie są, że właśnie ludzie, którzy kupują tego typu dziadostwo, przepłacając, sami sobie zawyżają ceny. :-) A obłowić można się i teraz, trzeba tylko dobre dojścia złapać. Forum nie jest podzielone w żaden sposób, po prostu ci, którzy dłużej w tym siedzą, wiedzą co ile jest warte. Realia są jakie są.

I tak, mam rentgena w oczach co do gier pegasusowych. :D

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4057 dnia: 10.04.2016, 10:46:07 »
Hurtownia ponownie wystawia nam nówki złotej 4 ale tym razem tylko w folii. http://allegro.pl/kartridz-zlota-4-golden-four-gry-4w1-fl-i6053489295.html

chager01

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4058 dnia: 10.04.2016, 11:02:40 »
Hurtownia ponownie wystawia nam nówki złotej 4 ale tym razem tylko w folii. http://allegro.pl/kartridz-zlota-4-golden-four-gry-4w1-fl-i6053489295.html

Te złote czwórki w folii to już od dawna wiszą na allegro. Jakoś nie ma na nie chętnych, za wysoka cena.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4059 dnia: 10.04.2016, 11:19:01 »
Mimo przegiętej ceny jednak ktoś kupił już 1 sztukę. Dobra reklama dźwignią handlu.

chager01

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4060 dnia: 10.04.2016, 11:35:12 »
Złota Czwórkę luzem można kupić spokojnie za 30-40 zł w bardzo dobrym stanie. A jak ktoś będzie cierpliwy i dobrze poszuka to i kupi pewnie i za 15 zł. Złota Czwórka to bardzo popularny kartridż, często można go spotkać w zestawach sprzedawanych na allegro. Ale jak ktoś ma kasę i chce kartridż zafoliowany to niech wyda te 80 zł. W sumie na allegro była carty o wiele bardziej przepłacane. 168in1 raz poszła za 188 zł, a miesiąc temu można było kupić na allegro za 60 zł... Wystarczy trochę cierpliwości, żeby zaoszczędzić trochę kasy...

zolwikwkurwik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4061 dnia: 23.04.2016, 17:45:13 »
Świat zwariował. W dniu dzisiejszym egzemplarz Fantastic Adventures of Dizzy został sprzedany za 275zł  O.o

Link:
http://allegro.pl/the-fantastic-adventures-of-dizzy-bic-pegasus-nes-i6130341044.html [nofollow]

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4062 dnia: 23.04.2016, 19:06:42 »
Oj tam zwariował, po prostu wyrównaliśmy się cenami z resztą świata - ekonomista powiedział by ci, że jest to sukces polskiej gospodarki i Polakom żyje się tak dobrze, jak niedoścignionemu zachodowi.

Dla tych, co lubią archiwizować takie rzeczy - druga sztuka FAoD poszła za 185 zł na kup teraz: http://allegro.pl/gra-telewizyjna-typu-pegasus-i6134638991.html

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4063 dnia: 23.04.2016, 20:41:50 »
Oj tam zwariował, po prostu wyrównaliśmy się cenami z resztą świata - ekonomista powiedział by ci, że jest to sukces polskiej gospodarki i Polakom żyje się tak dobrze, jak niedoścignionemu zachodowi.

Dla tych, co lubią archiwizować takie rzeczy - druga sztuka FAoD poszła za 185 zł na kup teraz: http://allegro.pl/gra-telewizyjna-typu-pegasus-i6134638991.html

Klapka na muchy gratis?

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4064 dnia: 23.04.2016, 20:42:58 »
Oj tam zwariował, po prostu wyrównaliśmy się cenami z resztą świata - ekonomista powiedział by ci, że jest to sukces polskiej gospodarki i Polakom żyje się tak dobrze, jak niedoścignionemu zachodowi.

Dla tych, co lubią archiwizować takie rzeczy - druga sztuka FAoD poszła za 185 zł na kup teraz: http://allegro.pl/gra-telewizyjna-typu-pegasus-i6134638991.html

Klapka na muchy gratis?
Chyba łapka na muchy 😉