Autor Wątek: Echa Allegro  (Przeczytany 782154 razy)

haku17

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3120 dnia: 25.01.2012, 19:01:15 »
Na dzień dzisiejszy cena za takie coś jest mocno wywindowana w górę, ale za niedługo taka cena będzie super mega genialną okazją :P


Moim zdaniem jest to sztucznie pompowana bańka . Chyba moda na oldschool przysłania ludziom zdrowy rozsądek . Weź np. ceny Nesów Snesów czy prawdziwych perełek jak Jaguar. Praktycznie od lat stoją w miejscu .

pain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3121 dnia: 25.01.2012, 20:17:59 »
Ceny nie utrzymają sie, to chwilowe jak ze złotem było, a pękła bańka kilka dni temu i w dół od razu o 20 % poszło złoto i ludzie przestali inwestować tak dużo w złoto.
A zresztą kto daje 500 zł za pegasusa, pewnie za szybko się nie powtórzy, według mnie wystarczy dołożyć jeszcze troche grosza i się ma xboxa 360 ;D

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3122 dnia: 25.01.2012, 22:02:33 »
tylko ze xbox-ie 360 nie pograsz w mario,contre,duck tales itp...

haku17

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3123 dnia: 25.01.2012, 22:03:54 »
To nie jest argument żeby płacić 500 zł za ten shit:)

OldSchool222

  • NIECH SIĘ INNI WSTYDZĄ!!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 280
  • Pegasus Forever :]
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3124 dnia: 25.01.2012, 22:04:38 »
tylko ze xbox-ie 360 nie pograsz w mario,contre,duck tales itp...
jest pełno remakeów

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3125 dnia: 25.01.2012, 22:09:18 »
Żaden klon nie jest więcej wart niż 200zł... Taka prawda. Żadnego klona nie można jakością przyrównać do japońskiego Famicoma. Na allegro działa w ludziach sentyment, zero zdrowego rozsądku, stąd te durne ceny.

Osobiście nie dałbym teraz więcej niż 150zł za dobrego kompletnego klona, po prostu technicznie nie są one warte większej ceny... Ale cóż, nie my wytyczamy ceny tylko allegro. Chcesz mieć? Płać. Nie to czekaj jak sęp na okazję albo nie będziesz nic miał.
« Ostatnia zmiana: 25.01.2012, 22:13:40 wysłana przez machbed »

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3126 dnia: 25.01.2012, 22:11:34 »
tylko ze xbox-ie 360 nie pograsz w mario,contre,duck tales itp...
jest pełno remakeów
Ale jedna to nie jest wciaz to samo...Ja tam rozumiem ze naprawde ceny ida w gore jak za paliwo,ale nie chcesz to nie kupuj, ja czekam na jakas promocje bo 250 zl zamierzam wydac z nie 2x tyle...

haku17

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3127 dnia: 25.01.2012, 22:13:34 »
http://allegro.pl/atari-flashback-3-oryginalna-konsola-classic-hit-i2055770675.html [nofollow]

Ja to czekam na coś w tym stylu co zaspokoi potrzeby graczy takich jak ja.

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3128 dnia: 25.01.2012, 22:19:03 »
Ceny pegasusów nówek będą osiągać kosmiczne ceny, bo taki sprzęt będziepraktycznie nie do zdobycia, a kasiasty fan zawsze się znajdzie. Wcale się nie zdziwię jak cena za nówkę dojdzie kiedyś do 1000 zł. Osobiście popieram machbeda. Nie dałbym 200 zł za pegasusa:) Wystarczy trochę szczęścia i można mieć pegasusa taniej na allegro. Jak już bym miał wydawać większą gotówkę, to już bym wolał sobie kupić av famicoma. Ceny są jakie są i każdy musi zdecydować, czy kupi za x cenę, czy też nie. Takie czasy. Popyt większy niż podaż i nie będzie lepie. Udanych łowów życzę.

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3129 dnia: 25.01.2012, 22:26:17 »
myślicie że teraz ktoś mógłby zrobić IQ-502 rev.4 z jakimś uniwersalnym kartridżem? kasy na pewno by się nachapał :) ciekawe jak tu z prawami autorskimi czy coś w ten deseń.

haku17

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3130 dnia: 25.01.2012, 22:30:00 »
Nie Nie Nie...

Cena Pegasusa w moim mniemaniu nie ma nic wspólnego z dostępnością sprzętu. Pamiętam parę lat temu jakie ceny potrafiła na allegro czy ebay osiągnąć konsola Atari Jaguar. A dzisiaj można ją kupić w cenie nowej ps2 . Na dobrą sprawę codziennie pojawiają się nowe aukcje  Pegasusa więc ciężko powiedzieć żeby był problem z dostępnością. Dla mnie ceny Pegasusa to jakiś dziwny ewenement :D

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3131 dnia: 26.01.2012, 00:40:40 »
Nie Nie Nie...

Cena Pegasusa w moim mniemaniu nie ma nic wspólnego z dostępnością sprzętu. Pamiętam parę lat temu jakie ceny potrafiła na allegro czy ebay osiągnąć konsola Atari Jaguar. A dzisiaj można ją kupić w cenie nowej ps2 . Na dobrą sprawę codziennie pojawiają się nowe aukcje  Pegasusa więc ciężko powiedzieć żeby był problem z dostępnością. Dla mnie ceny Pegasusa to jakiś dziwny ewenement :D

Ty się z tym swoim Jaguarem tak nie wychylaj, bo po pierwsze: kto go ma (hah, kto o nim słyszał?!)?? Skoro tak to czy jednocześnie ma ktoś do niego sentyment?? Miał go w dzieciństwie?? Czy ta konsola serio jest jakaś ZAJEBISTA?? Tak naprawdę raz miałem okazję na nim zagrać i powiem szczerze, że Doom i Alien vs Predator są naprawdę genialne i warto zagrać ale reszta gier to jakieś frankensteinowe wynalazki "3D". A sama dostępność?? Bez problemu można ją kupić?? Pokaż mi jakąś aukcję z tą konsolą, bo jeżeli dobrze pamiętam to ostatnio widziałem jedną aukcję z tą konsolą rok temu w wakacje chyba (+ kilka oddzielnych aukcji z grami) no i powiem, że cena na pewno nie była przyjazna dla człowieka :P . Jeszcze jedna sprawa, czy jest sens porównywać tą konsolę z Pegasusem?? :F

Jak to się mówi: "I fail to see the point"

Spikain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • NOW BACK TO THE GOOD PART!
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3132 dnia: 26.01.2012, 01:23:47 »
Nie no, Jaguar bywa na allegro, w ciągu ostatnich paru miesięcy był kilka razy co najmniej. I w sumie też dałbym za niego więcej niż za pega, sentyment to nie jest jedyny powód dla kupowania konsolek :p

O, tu np. aukcja: http://allegro.pl/atari-jaguar-nowy-box-rarytas-i2073859243.html

haku17

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3133 dnia: 26.01.2012, 17:54:31 »
Nie Nie Nie...

Cena Pegasusa w moim mniemaniu nie ma nic wspólnego z dostępnością sprzętu. Pamiętam parę lat temu jakie ceny potrafiła na allegro czy ebay osiągnąć konsola Atari Jaguar. A dzisiaj można ją kupić w cenie nowej ps2 . Na dobrą sprawę codziennie pojawiają się nowe aukcje  Pegasusa więc ciężko powiedzieć żeby był problem z dostępnością. Dla mnie ceny Pegasusa to jakiś dziwny ewenement :D

Ty się z tym swoim Jaguarem tak nie wychylaj, bo po pierwsze: kto go ma (hah, kto o nim słyszał?!)?? Skoro tak to czy jednocześnie ma ktoś do niego sentyment?? Miał go w dzieciństwie?? Czy ta konsola serio jest jakaś ZAJEBISTA?? Tak naprawdę raz miałem okazję na nim zagrać i powiem szczerze, że Doom i Alien vs Predator są naprawdę genialne i warto zagrać ale reszta gier to jakieś frankensteinowe wynalazki "3D". A sama dostępność?? Bez problemu można ją kupić?? Pokaż mi jakąś aukcję z tą konsolą, bo jeżeli dobrze pamiętam to ostatnio widziałem jedną aukcję z tą konsolą rok temu w wakacje chyba (+ kilka oddzielnych aukcji z grami) no i powiem, że cena na pewno nie była przyjazna dla człowieka :P . Jeszcze jedna sprawa, czy jest sens porównywać tą konsolę z Pegasusem?? :F

Jak to się mówi: "I fail to see the point"


A co Ty myślisz że ludzie kupuję stare konsole z sentymentu ? Mi się wydaje że kupuję je kolekcjonerzy pasjonaci bo nie kumam jak z sentymentu można kupić 5 różnych wersji jednej konsoli. A dla kolekcjonerów którzy nie ograniczają się tylko do Pegasusa Jaguar to prawdziwa gratka. Dlatego dziwi mnie , że jeszcze parę lat temu Jaguar był droższy niż teraz. Tak samą mam wrażenie , że spadają ceny Nesów i Snesów. Jeszcze 3-4 lata temu za zestaw SNES trzeba było zapłacić ok. 200 zł dzisiaj można wyrwać koło 100 zł.

Tak się chłopaku interesujesz tematyką . Na allegro masz teraz wystawione 4 konsole . http://allegro.pl/atari-jaguar-2-pady-5-gier-kabel-scart-rgb-i2008794733.html [nofollow] jeszcze 4 lata temu za taki zestaw trzeba było zapłacić koło 1000 zł.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3134 dnia: 26.01.2012, 19:33:15 »
Fakt, mogło tego być o wiele więcej bo do kategorii Atari nigdy nie zaglądam :P . Ale na pewno nie uwierzę w to, że łatwiej jest go dostać nawet niż oryginalnego Pegasusa....