Autor Wątek: Niedorzeczne aukcje  (Przeczytany 129267 razy)

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #540 dnia: 23.01.2021, 00:49:30 »
dwa lata temu udało mi się zakupić  grę za 50zł stan dobry +
rok temu psmaniac wrzucił link 100zł za tą samą grę stan bdb https://allegrolokalnie.pl/oferta/unikat-1992-r-pegasus-kartridz-kolekcjonerski

dzisiaj ja wrzucam link gdzie sami zobaczcie ile wołają, a stan na moje oko najgorszy spośród tych trzech

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gra-pegasus-pegazus-kartridz-contra-tank-i-inne

Edit: Zobaczyłem że stronę wcześniej przemekmat podlinkował grę tego pana. Po prostu wszystko ma w takiej cenie.
« Ostatnia zmiana: 23.01.2021, 12:08:42 wysłana przez dendy_junior »

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #541 dnia: 29.01.2021, 18:55:23 »
https://allegro.pl/oferta/konsola-pegasus-iq-502-2-pady-10110602809
Uszkodzona/ w nie do końca wiadomym stanie konsola a cena jak za sprawdzoną i sprawną. Aż dziwne że lombard zakupił taki sprzęt skoro nie byli w stanie zweryfikować stanu.
« Ostatnia zmiana: 30.01.2021, 11:19:56 wysłana przez dendy_junior »

Bardzo_Ciemny_Las

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #542 dnia: 29.01.2021, 19:03:03 »
Stan kartridża jest kiepski bo te w dobrym stanie stoją już dawno w gablocie u kolekcjonerów. :P

biodreg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #543 dnia: 22.03.2021, 18:14:04 »
Tandetny klon mini NESa w obudowie SNESa, warty z 50-70zł za...
I ktoś to kupił!  :o

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #544 dnia: 22.03.2021, 19:57:18 »
Drogi kolego,

1) to że coś kosztuje 1000 zł to nie znaczy, że sprzedawca za tyle chce to sprzedać. Możę to oznaczać np chwilowy brak asortymentu, a ustawienie takiej ceny odstraszy potencjalnych kupujących-debilków  przed bezmyślnym kliknięciem przycisku Kup Teraz. Zakończenie aukcji i jej wznowienie gdy towar będzie dsotępny spowoduje spadek pozycji w rankingu. (Jeśli jakiś matołek jednak kliknąłby ten przycisk, sprzedającyy zapewne zdobędzie dla niego taką konsolę, bo jak mnie zycie nauczyło - pewien procent kupujących korzystających z tego portalu to stado baranów, które po kliknięciu przycisku "Kup Teraz" uważa się za Panów świata, a wszystko dookoła ich nie obchodzi, bo " ja kupilem i mi się nalezy tu i teraz".

2) To, że ktoś kupił nie oznacza, że kupił po tej cenie. Sprzedawca ma możliwość modyfikacji parametrów oferty w czasie jej trwania (z ceną włącznie), a ilość "kupień" i "ocen" nie kasuje się

3) Co to znaczy warty XXX? Dla Ciebie warty? Jest gdzieś spis wszystkich rzeczy które i ile są warte?
« Ostatnia zmiana: 22.03.2021, 20:01:10 wysłana przez krzysiobal »

biodreg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Niedorzeczne aukcje
« Odpowiedź #545 dnia: 22.03.2021, 22:51:25 »
Drogi kolego,

1) to że coś kosztuje 1000 zł to nie znaczy, że sprzedawca za tyle chce to sprzedać. Możę to oznaczać np chwilowy brak asortymentu, a ustawienie takiej ceny odstraszy potencjalnych kupujących-debilków  przed bezmyślnym kliknięciem przycisku Kup Teraz. Zakończenie aukcji i jej wznowienie gdy towar będzie dsotępny spowoduje spadek pozycji w rankingu. (Jeśli jakiś matołek jednak kliknąłby ten przycisk, sprzedającyy zapewne zdobędzie dla niego taką konsolę, bo jak mnie zycie nauczyło - pewien procent kupujących korzystających z tego portalu to stado baranów, które po kliknięciu przycisku "Kup Teraz" uważa się za Panów świata, a wszystko dookoła ich nie obchodzi, bo " ja kupilem i mi się nalezy tu i teraz".

Być może tak jest, ale to jest niewłaściwe używanie portalu.
Wystawianie czegoś, czego się fizycznie nie ma na stanie jest wprowadzaniem kupujących w błąd, chyba, że jest to wyraźnie napisane, że towar sprowadzany/produkowany na zamówienie i kupujący zna zasady i się na nie godzi.
Jako kupującego strasznie mnie denerwuje gdy coś zamówię w sklepie internetowym, co widniało jako dostępne, a potem się okazuje, że sprzedawca wcale tego nie miał i muszę czekać na towar lub na zwrot kasy. To pułapka na klienta, która marnuje mój czas, bo gdybym wiedział, że nie ma, to bym kupił gdzie indziej.

Cytuj
3) Co to znaczy warty XXX? Dla Ciebie warty? Jest gdzieś spis wszystkich rzeczy które i ile są warte?
No może to subiektywne i może trochę zaniżyłem, powiedzmy do 100. Kupiłem kiedyś takie cudo od Chińczyka na angielskim rynku za jakieś 15-20 funtów i nie było to najlepszej jakości. To nie jest nawet wierny klon NESa mini, tylko tandeta. Słaby zestaw gier, brak możliwości ich zmiany, niskiej jakości pady z przyciskami w niewłaściwą stronę. Miałem jeden w kształcie SNESa i drugi w kształcie NESa, pierwszy sprzedałem na pchlim targu chyba za połowę ceny zakupu, a drugi zostawiłem po prostu w pokoju gdy wracałem do Polski, bo głupio mi było żądać jakichkolwiek pieniędzy za coś takiego.