Autor Wątek: Zacinające się forum oraz shoutbox  (Przeczytany 19421 razy)

Buu

  • Gość
Zacinające się forum oraz shoutbox
« dnia: 04.09.2009, 10:24:38 »
Muszę o tym założyć temat bo sprawa jest bardzo irytująca.
Chodzi mi o fakt że forum ma tendencje do zacinania się, pisząc posta do tematu Battletoads nie mogłem go wysłać. Na ponad 30 min forum padło (biały ekran), dopiero teraz wysłałem. Co się do cholery dzieje?! To strasznie drażniące, podobnych "zwiech" było już wcześniej kilka.
Tak samo shoutbox, piszę wiadomość - nie wyświetla albo wyświetli z opóźnieniem. Czasem trzeba napisać jeszcze raz jakby za pierwszym razem "nie zaskoczyła".
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:42:25 wysłana przez AdamStar »

Mati

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #1 dnia: 04.09.2009, 11:36:44 »
Nie mam tu na myśli nikogo obrazić, ale szczerze mówiąc nie widzę w ogóle pracy admina na tym forum. Jedynie tylko do bronienia to jest dobry i to niewłaściwych osób. Uważam, że SMF jest totalnym shitem, jeśli chodzi o skrypt. Jeśli jednak adminowi nie będzie się chciało popracować nad przenosinami, czy jakimś ulepszeniem nie wiem to tylko moja sugestia, czy zdanie, to skoro nie ma czasu dla forum, to niech da komuś admina i w ten sposób będzie dwóch adminów i 1 przynajmniej to wszystko ogarnie jak ma więcej czasu. Na moim jest 3 adminów, na e9 też, bo jak 1 nie ma czasu, to drugi ma. A tak to mamy co mamy.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:43:02 wysłana przez AdamStar »

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #2 dnia: 04.09.2009, 12:08:30 »
Nie mam tu na myśli nikogo obrazić, ale szczerze mówiąc nie widzę w ogóle pracy admina na tym forum. Jedynie tylko do bronienia to jest dobry i to niewłaściwych osób. Uważam, że SMF jest totalnym shitem, jeśli chodzi o skrypt.
Z tym skryptem to wypaliłeś zdrowo, SMF jest akurat najsprawniej działającym, najprostszym w użyciu i generującym najmniejszy ruch skryptem ze wszystkich darmowych. phpBB poza tym, że jest przereklamowane i bardzo popularne w sumie nie oferuje niczego ciekawego (praktycznie wszystko, co ma, można wgrać i na SMF, a większość opcji jest "dla bajeru" bo pożytku z nich żadnego nie ma). Wina chyba leży po stronie serwera, bo kiedyś forum chodziło bez żadnej zacinki a wszystkie polecenia były wykonywane w ułamku sekundy. Zmiana na phpbb, czy nie daj Boże na phpbb by Przemo obciążyłaby serwer jeszcze bardziej. Są skrypty "lżejsze" od SMF, ale bez przeróbek mają mniejsze możliwości. I wiem to bynajmniej nie z tego, co wyczytałem w necie, tylko z własnych testów, kiedy szukałem skryptu pod moje forum, praktycznie wszystkie darmowe skrypty wypróbowałem.

Admin chyba nie ma czasu, bo już w ogóle na forum nie zagląda, ale dawanie tej funkcji komuś innemu uważam za nieporozumienie, z for które wymieniłeś to jako tako żyje, e9 powiedzmy też, ale raczej przez to, że ma długą i bogatą historię, a Twoje wymarło. Nie ma co brnąć w stronę gorszego (chociaż nie ma co mówić, że jest dobrze, bo nie jest, chociażby z tym serwerem). Zresztą (sad, bud true) poza gararzem aktualnie nikt z tego forum nie nadaje się na admina, a on pewnie by nie chciał żeby na niego wszystkie żale wylewać :p

Wracając jeszcze do skryptu - phpbb jest dobre dla gigantycznych for, które mają potężne serwery, a nie tak jak tu na kilkanaście piszących osób. Admin musi przysiąść i rozpatrzyć się przez co forum tak zamula (może inny skrypt shoutboxa wgrać?). I trzeba wrócić do pełnej niezawodności, jaka była kiedyś :p
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:45:34 wysłana przez AdamStar »

Maxwell

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #3 dnia: 04.09.2009, 12:14:32 »
poza gararzem aktualnie nikt z tego forum nie nadaje się na admina
SebaSan też by się nadawał, ale on usunął konto.

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #4 dnia: 04.09.2009, 12:22:29 »
Dlatego napisałem aktualnie :p SebaSan wydawał się być w porządku, swoje robił a nigdzie się na siłę nie pchał. Tylko że zadanie administratora to nie tylko działanie na forum i poprawa skryptu, ale też cała masa działań "dookoła" serwisu. Myślę, że skoro od prawie 2 lat strona się utrzymuje na szczycie wyników wyszukiwania, to mimo wszystko Carnagge sobie daje radę.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:46:16 wysłana przez AdamStar »

Mati

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #5 dnia: 04.09.2009, 14:32:58 »
Może i moje wymarło i co z tego? Przeniesiemy się na nowy serwer, będzie strona na płatnym jak i forum i może będzie lepiej. Ja nikomu źle nie życzę, ale jakby nie patrzeć, to jestem pełen podziwu waszemu forum, ponieważ przewyższyliście mypega, nie tego mojego, tylko oryginał. Zresztą nasze forum i strona zmieni nazwę, więc nie będzie już mypeg forum. Mismf się nie podoba i tyle. Jakoś bardziej nastawiony jestem na Przema właśnie, ale to kwestia przyzwyczajeń, bo do każdego skryptu można się przyzwyczaić. Właściwie to powoli do tego i się przyzwyczajam, ale na początku to wydawał mi się ostrym shitem.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:46:47 wysłana przez AdamStar »

Kaptuch

  • !!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 398
  • !!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #6 dnia: 04.09.2009, 14:48:44 »
Mi jak na razie ani razu nie zamulilo forum wiec ...

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #7 dnia: 04.09.2009, 14:50:18 »
Cytuj
Może i moje wymarło i co z tego?
Nie miałem niczego złego na myśli pisząc, że wymarło. Tylko chciałem pokazać, że liczba adminów i czas jaki spędzają na forum nijak się mają do jego rozwoju. Tutaj na dobrą sprawę Carnagge przestał się udzielać hmmm jak pamiętam gdzieś pod koniec czerwca/w lipcu 2008, a forum dalej żyło i bujnie się rozrastało. Forum zawsze tworzą ludzie. Nieważny jest skrypt, czas jaki admin na nim spędzi. Jeśli będą chętni do pisania, to i forum będzie żyło. Tutaj jako takie rozmowy skończyły się dawno temu, teraz po prostu pisze się posty (które nijak nie napędzają dalszej rozmowy) dlatego ludzie często odchodzą, bo im się po prostu nudzi. A jak wielu zagląda i w ogóle nie pisze, bo nie widzi takiej potrzeby. Widzisz nawet w tym temacie, jak piszemy coś, na co drugi może odpowiedzieć, to się dyskusja rozwija :p A jakbyś Ty napisał swoje, ja swoje, to pewnie by się na tym zakończyło.

Podsumowując - najważniejsze, żeby forum działało bez zarzutów jak kiedyś, ale zmiana skryptu, ani admina nie jest potrzebna. Do największej świetności forum już nie wróci i to jest pewne, bo rozwinęło się w złym kierunku, ale żyło pewnie będzie nadal. To, że sensownych postów trzeba szukać wśród czasem dziesiątek bezsensownych, składających się z 5 wyrazów, to już inna sprawa :p
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:47:12 wysłana przez AdamStar »

Buu

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #8 dnia: 04.09.2009, 16:01:50 »
A mi się wydaje choć mogę nie mieć racji że winowajca tych zacinek na forum jest shoutbox niestety. Przypomnijcie sobie panowie czy wcześniej były takie problemy jak teraz (wcześniej czyli przed zamontowaniem shoutboxa)
Przeniesiemy się na nowy serwer, będzie strona na płatnym jak i forum i może będzie lepiej. Ja nikomu źle nie życzę, ale jakby nie patrzeć, to jestem pełen podziwu waszemu forum, ponieważ przewyższyliście mypega, nie tego mojego, tylko oryginał. Zresztą nasze forum i strona zmieni nazwę
Z tego co widziałem wczoraj wieczór-ten koleś Seba który był tutaj wcześniej postanowił tylko wyłożyć kasę na serwer bo sam nie będzie miał się jak tym zająć. Zresztą nmj to dziwne forum szczerze mówiąc, bo tam siedzą w zasadzie tylko admini i vip'owie. Zwykłych użytkowników jest tam jak na lekarstwo. I tak nie jest tylko teraz ale i wcześniej tak było.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:48:00 wysłana przez AdamStar »

Mati

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #9 dnia: 04.09.2009, 16:12:23 »
Tak, to prawda. Pożyjemy zobaczymy.

Maxwell

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #10 dnia: 04.09.2009, 16:17:36 »
Zresztą nmj to dziwne forum szczerze mówiąc, bo tam siedzą w zasadzie tylko admini i vip'owie. Zwykłych uzytkowników jest tam jak na lekarstwo. I tak nie jest tylko teraz ale i wczesniej tak było.
Domyślam się, że zdążyłeś zapoznać się ze sprawą okoliczności powstania tego forum.

Buu

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #11 dnia: 04.09.2009, 16:22:18 »
Dobrze kombinujesz. Znam dobrze sprawę mypega.pl, zatargu z Polem, rozłamu. Jako forumowy penetrator muszę być na bieżąco.

A wracając do tematu to myślę ze z forum PG nie jest tak źle jeśli chodzi o userów. Odchodzą ale co z tego, jak ciągle przybywają nowi. Na każdym z for istnieje rotacja, żadne forum nie jest od tego wolne. Jednak największy ruch generowany jest na zagranicznych forach dla nastolatków albo fanów mangi i anime. Nasze krajowe fora to przy tamtych karzełki.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:49:04 wysłana przez AdamStar »

Maxwell

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #12 dnia: 04.09.2009, 16:25:25 »
Jednak największy ruch generowany jest na zagranicznych forach dla nastolatków albo fanów mangi i anime. Nasze krajowe fora to przy tamtych karzełki.
Chociaż na e9 też jest duże natężenie ruchu.
« Ostatnia zmiana: 18.09.2010, 09:49:25 wysłana przez AdamStar »

Buu

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #13 dnia: 04.09.2009, 16:38:03 »
e9 to forum na którym piszą userzy z największą pasją..i wiedzą. Jest tam wielu specjalistów od gier, solucji, programowania, fotografii, grafiki itp. Działów i tamatów tak dokładnie omawiających carthacking, romhacking nie znajdziesz na żadnym innym polskim forum o konsolach. Rozwinięte sa też tematy d/s handlu cartami i konsolami. PG też jest bardzo rozbudowanym forum ale tutaj pisze się o grach bardziej na luzie, nie tak "naukowo" jak na e9 ale bardziej amatorsko co też ma swój nieodparty urok. Po prostu jest tutaj luźna atmosfera której inne fora mogą pozazdrościć. No i oba fora jadą też na takim samym "silniku". Poznać to choćby po wyglądzie.

Zylok

  • Gość
Odp: Zacinające się forum oraz shoutbox
« Odpowiedź #14 dnia: 04.09.2009, 16:42:34 »
No i oba fora jadą też na takim samym "silniku". Poznać to choćby po wyglądzie.
Tu się muszę z tobą zgodzić, Buu. Są bardzo podobne do siebie.