Autor Wątek: Zasilacz do Pegasusa  (Przeczytany 135929 razy)

StopNWO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Pegasus IQ-502 rev. 3
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #60 dnia: 21.10.2011, 20:12:48 »
Ostatnio zapragnąłem sprawdzić, czy wciąż działa mój nieużywany od kilkunastu lat IQ-502 rev. 3.

Oryginalny zasilacz był zepsuty, więc zakupiłem za 22 zł zasilacz KEMOT URZ1144 AC/DC -)+ 100-240V 60/50Hz 1000mA 9V DC 2.1/5.5. Jest to niestety zasilacz impulsowy, niestabilizowany. Moja konsola działa na nim poprawnie.

Grałem trochę w Diamenty, Go! Dizzy Go! oraz Contrę i nie stwierdziłem na dotyk, aby zasilacz lub konsola się nagrzewały. Jak na mój gust zasilacz trochę za bardzo piszczy (hałasuje).

Zalety:
+ działa z IQ-502 rev. 3
+ powinien działać z rev. 1 oraz rev. 2
+ nie nagrzewa się z IQ-502 rev. 3
+ tani (zakup to koszt 22 zł)


Wady:
- piszczy
- niestabilizowany (stabilizacja nie jest wymagana dla IQ-502)


Brakowało mi w tym wątku posta, który podaje konkretny model zasilacza pasującego do IQ-502. Mam nadzieję, że mój post przyda się osobom, które potrzebują zasilacza do konsoli Pegasus i nie chcą zagłębiać się w szczegóły techniczne dotyczące parametrów zasilacza.

W moim przypadku całkowity koszt uruchomienia konsoli wyniósł 32 zł. Musiałem jeszcze zakupić kabel AV, gdyż ten, z którego korzystałem dawniej zaginął. Chciałbym od razu ostrzec potencjalnych nabywców kabla 2x Cinch -> Euro/Scart, aby nie kupowali kabli cinch czerwony + czarny, gdzie czarny jest oznaczony jako VIDEO a w rzeczywistości jest to drugi kanał audio.

Moja konsola nie ma już niestety klapek zasłaniających otwór na kartridże oraz po założeniu każdego kartridża trzeba poruszać wtykiem prądowym, gdyż lubi on nie stykać na skutek tego, że kiedyś konsola stała na podłodze i ktoś zahaczył nogą kabel zasilający, co musiało obluzować mocowanie złącza zasilania do płytki. Mimo to Pegasus IQ-502 rev. 3 sprawuje się doskonale!

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #61 dnia: 21.10.2011, 20:48:55 »
sam używam zasilacza firmy kemot i jestem zadowolony. akurat w moim modelu nic nie piszczy. może jakaś trefna sztuka. wszystkie dobrej jakości konsole chodziły i chodzą na nim bez problemu.

Chatek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #62 dnia: 25.10.2011, 16:02:21 »
jaki jest rozmiar wejścia do zasilacza pod Fenix-a?
http://allegro.pl/uniwersalny-zasilacz-regulowany-9-24v-2a-zestaw-i1879950244.html będzie ok?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #63 dnia: 25.10.2011, 16:22:42 »
No chłopie na pierwszej stronie tematu masz jak byk napisane rozmiar wtyku 2,1/5,5.

Chatek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #64 dnia: 25.10.2011, 16:33:08 »
zgadza się - ale wyżej jest mowa o IQ-502 i MT-777DX, a ja nie wiem czy Fenix ma takie samo :)
dlatego zapytałem...

teyo3

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #65 dnia: 28.10.2011, 22:46:55 »
Witam mam pytanko posiadam obecniedwie konsole pegasus IQ-502 X-5746 i drugą ale jest obecnie w piwnicy wiec nie pamietam symbolu jak przyniose to spisze i podam mam jakis zasilacz taki dzisiejszy uniwersalny , i mam problem jak  go ustawic zeby sprawdzic czy konsole dzialaja viem ze DC  9V ale polaryzacja mam ustawic na + czy - nie chcialbym jej spalic moze sa sprawne i mozna powspomin dobre czasy prosze was o pomoc jak mam to ustawic  , juz tyle sie na czytalem ze mam metlik nie wiem co w koncu wybrac a nie chce ich spalic o co chodzi z tym plusem w srodku pozdrawiam i z nie cierpliwoscia czekam na odpowiedź

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #66 dnia: 29.10.2011, 11:08:40 »


Na PIERWSZEJ stronie AdamStar wszystko jasno opisał.

Czarkowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • PEGASUS MT-777DX
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #67 dnia: 02.01.2012, 08:47:25 »
Mam takie pytanie czy w modelu MT-777DX nie powinien być przypadkiem zasilacz AC (prąd zmienny)?



Bo własnie znalazłem taki model w piwnicy. I podlonczylismy do niego zailacz DC 9V. Tylko ze raz daliśmy + na środek a raz na zewnątrz. Ale nie chciala konsola zaskoczyc. To kupiłem zasilacz AC/AC firmy Indel 9V 1300mA. Ale niestety tez nic nie chce ruszyc.

Mozliwe że uszkodziłem tym zasilaczem DC konsole zmieniając plus i minus i tym przestawieniem na 12V? I czy mam teraz dobry zasliacz AC 9V 1300mA?

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #68 dnia: 02.01.2012, 10:27:15 »
Blok zasilania padł. Trzeba wymienić stabilizator 7805 i kondensatory. W ogóle skąd te pytania? Nie masz na pierwszej stronie wszystkiego wyjaśnionego? AC adapter -> zasilacz sieciowy, czyli konsola wymaga zasilacza zewnętrznego.

Czarkowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • PEGASUS MT-777DX
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #69 dnia: 02.01.2012, 15:07:18 »
A no z tąd te pytanie bo na 1 stronie pisze zasilacz DC i polaryzacja +/-

AC - Alternating Current czyli ~
DC - Direct Current czyli +/-

Więc który jest potrzebny AC czy DC bo juz sam nie wiem...

Dziekuję za pomoc.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #70 dnia: 02.01.2012, 15:19:36 »
Zasilacz prądu stałego (DC) - 9V, 1A, polaryzacja z minusem w środku. Ale nic ci po zasilaczu zewnętrznym? Najpierw napraw zasilacz wewnątrz konsoli. Jeżeli ona nie zareagowała na żaden inny nieodpowiedni zasilacz wybuchem w bloku zasilania to został on zwyczajnie wcześniej uszkodzony.

Czarkowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • PEGASUS MT-777DX
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #71 dnia: 02.01.2012, 15:40:26 »
Oki, no wlasnie wylutowałem ten 7805 i na dniach zamówię nowy (ile on ma miec na wyjściu 1A 1,5A 2A?) wlutuję i zobaczę co sie bedzie działo jak podlączę zsliacz 9V DC 1A. Kondensator wygląda dobrze jak na moje oko. Mam nadzieję ze konsola powstanie po tym zabiegu. Jeszcze tylko zalatwic drógiego pada bo tylko jednego mam no i kartridz 168in1 i mozna lecieć :D

Sry za offtopic: Ale ostatnio se na Androida wgralem emulator NES i Contra ROM... I jakos wtedy mnie napadło z tym pegazusem ;)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #72 dnia: 02.01.2012, 16:19:51 »
Na oko to chłop w szpitalu umarł. Kondensator też wymień - 16V, 1000uF. Groszowe sprawy więc szkoda się bawić w wymianę na raty. Gdyby nawet ten kondensator jeszcze ledwo żył to po tylu latach stracił część swojej pojemności i nie działa już tak jak za lat świetności.

Czarkowski

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • PEGASUS MT-777DX
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #73 dnia: 02.01.2012, 16:21:31 »
Hehe, oki. Dzięki za pomoc dam znać jak już wszystko powymieniam :P

EDIT: Dziala! Dzieki za pomoc!
« Ostatnia zmiana: 07.01.2012, 14:09:13 wysłana przez Czarkowski »

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #74 dnia: 29.01.2012, 17:14:46 »
podepne sie pod ten temat jakie konkretnie firmy zasilaczy polecacie?Bo jest tego naprawde sporo potrzebuje jutro ju zamawiac bo dzis kupuje MT-777DX
Z gory dziki i pzdr