Autor Wątek: Zasilacz do Pegasusa  (Przeczytany 135767 razy)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #45 dnia: 02.02.2011, 19:12:14 »
Mi się od bs-a spieprzył to wziąłem ładowarkę od samsunga e250 (wtyk mi mama zniszczyła), i powiem że nie przegrzewa się w ogóle, dym się nie ulatnia i wszystko chodzi tak jak powinno.Więc darujcie sobie komentarzy typu: dać ci nr na straż pożarną, czy tak trudno kupić na allegro rynku itp?

Kemot

  • Gość
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #46 dnia: 03.02.2011, 10:27:26 »
Mi się od bs-a spieprzył to wziąłem ładowarkę od samsunga e250 (wtyk mi mama zniszczyła), i powiem że nie przegrzewa się w ogóle, dym się nie ulatnia i wszystko chodzi tak jak powinno.Więc darujcie sobie komentarzy typu: dać ci nr na straż pożarną, czy tak trudno kupić na allegro rynku itp?
zepsuł :F


a tak oprócz tego to kolegom ja sądzę chodzi o to że do pseudo nowych pegaZusach dokładane w zestawie są lipne zasilacze które nigdy nie powinny mieć kontaktu z prądem gdyż praca na tym zasilaczu grozi w najlepszym przypadku utratą przytomności z powodu dymu jaki towarzyszy topieniu się zasilacza, w najgorszym przypadku spalaniem domu( wraz z nowym nabytek pegaZusem którego strata nikogo nie obchodzi- to szajs i powinny być spalone na granicy, tiry w wożące te gówno powinno się spalić).

Ja kwestie zasilacza do pegasusa rozwiązałem w banalnie prosty sposób. Kupiłem troszkę droższy zasilacz uniwersalny( nie ten za 5zł.). Rozebrałem go i wmontowałem do obudowy po zasilaczu od PC. W miejsce wentylatora wstawiłem ładny 92mm potworny wentylator posiadający kontrolę obrotów poprzez termometr, termometr usadowiłem na transformatorze. Dzięki temu po 6 godzinach gry transformator jest lekko ciepły.
 Jak ktoś chce tak zrobić proszę pamiętać by kupić zasilacz min. 1.3A gdyż wentylatory potrafią pobierać czasem 0.3A. Jak kupi się np.1A to wentylator pobierze 0.3A, dla konsoli zostanie 0.7A to czasem mało i może się okazać że obraz będzie słaby...

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #47 dnia: 03.02.2011, 13:37:13 »
Fajne, że dzielisz się z nami swoimi doświadczeniami, nawet to brzmi nieźle, ale moim zdaniem taki zasilacz jest potrzebny Pegasusowi jak psu piąta łapa. ;)

Moja konsola chodziła 2 dni, wyłączyłem raz telewizor, poszedłem zjeść, konsolę zostawiłem bo grałem w coś potem coś musiało się zrobić a o konsoli oczywiście zapomniałem. Chodziła całe popołudnie, cały następny dzień, dopiero na 3 dzień rano została wyłączona. O dziwo była tak nagrzana jak normalnie po jakiejś godzinie pracy, zasilacz tak samo. Także można sobie wyciągnąć wnioski z tego.

nox

  • FrankAndStein
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #48 dnia: 03.02.2011, 15:59:46 »
Ja dostałem od kolegi zasilacz od konsoli max comm 72( czy jakoś tak) i 2 dni, to spokojnie ciągnie, w ogóle się nie nagrzewa.( Potem się dowiedziałem, że ten zasilacz został dokupiony osobno w Niemczech i kosztował kilkadziesiąt marek).

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #49 dnia: 04.02.2011, 03:30:23 »
No tamten miał nie wiem co (szczerze się nie dziwie, bo to bs a zasilacz wyglądał jak "nowy"), ale czego polak nie zrobił xD
W "bunkrze"(to taka miejscówka u mnie w piwnicy) jak podłączyłem go to po 20 sek. było czuć na własnej skórze, że temp. dochodziła do dobrego smażenia jajecznicy.
Ciekawe jak smakuje Jajecznica a'la pegaZus xDD
« Ostatnia zmiana: 04.02.2011, 03:43:46 wysłana przez Roben »

MNK666

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Konsolowy Pierdoła @(0_o)@
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #50 dnia: 31.05.2011, 20:41:23 »
Potrzebuje pilnie kupić w miare tani i średniej klasy zasilacz do pegasusa ale nie wiem co i jak dlatego osoby wtajemniczone prosze o pomoc i link z allegro

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #51 dnia: 31.05.2011, 21:26:14 »
http://allegro.pl/zasilacz-9v-2000ma-stabilizowany-impulsowy-6336-i1595080405.html

Musisz tylko spytać o polaryzację, bo nie dość, że nie podali, to i na zdjęciach tego nie widać za bardzo. Ale w razie nieodpowiedniej to tylko kabelki zamienisz miejscami i ognia.

kozi616

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #52 dnia: 27.07.2011, 14:57:12 »
ja osobiście używam od dłuższego czasu zasilacz firmy Kemot. w zestawie znajdują się 6 różnych wtyczek. można również zmienić napięcie od 3v do 12v max. testowany i używany na iq-502, fenixsie i thompsonicu.

dubi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #53 dnia: 19.09.2011, 12:40:07 »
Słuchajcie mam problem ze swoją konsolą. Pomóżcie mi, bo jestem zielony. Kupiłem jakiś czas temu takiego Pegazusa http://allegro.pl/gra-telewizyjna-tv-pegasus-pegazus-mario-contra-i1814690258.html [nofollow]. Jest identyczny jak mój kupywany u tego samego gościa. Wszystko działało bez zarzutów. Dosłownie przed godziną wystąpiłem problem. Chciałem pograć więc włączyłem telewizor wpiąłem zasilacz do kontaktu przełączyłem na audiovideo i nacisnąłem przycisk Power na konsoli zapaliła się kontrolka po czym zgasła. Próbę wykonałem jeszcze raz i już w ogóle nie działa ... tzn. kontrolka Power się nie świeci. Nie wiem co się mogło stać, czy jest to wina np. zasilacza, czy też konsola wysiadła. Uprzedzę, że nie dopuszczałem do przegrzania się, a zasilacz po grze zawsze odłączałem.

mtek9

  • Nes Fan
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #54 dnia: 19.09.2011, 12:51:59 »
hehe nic dziwnego, że masz problem, ta pseudo konsola, to największy szajs, potrafi się zepsuć, po 3 min, a czasem wytrzymuje nawet parę lat :)
jeśli używałeś tego "zasilacza" z zestawu, to ciesz się tylko, że ci się konsola zepsuła, a nie pół domu zjarało..., podejrzewam, że to konsolka się zepsuła po prostu, najlepiej weź jakiś inny zasilacz i sprawdź, jakby się okazało, ze ten zasilacz z zestawu jest jednak sprawny, i tak lepiej go wyrzuć :)

dubi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #55 dnia: 19.09.2011, 12:56:15 »
Kurde jestem załamany. Zasilacz kupię jaki byś polecał?
Na wypadek, gdyby jednak była to konsola to da się ją naprawić w jakimś sklepie/serwisie, który zajmuje się naprawom elektronicznych rzeczy?

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #56 dnia: 19.09.2011, 13:30:51 »
Zasilacz dołączony do Twojej konsoli, to bubel(zagrożenie życia i zdrowia). Jeśli konsola się zepsuła, to naprawa konsoli nie jest opłacalna(może być tak, że się nie da naprawić). Szkoda nawet takiego szajsu naprawiać. Lepiej sobie kup pegasusa iq 502/mt na allegro z jakimś porządnym zasilaczem np. http://www.tatarek.com.pl/index.php?produkt=T307XX&kat=z&podkat=z2 
Będziesz  miał wówczas konsolę na lata. Chińskie tanie podróby pegasusa szybko się psują i są marnej jakości. Nie opłaca się ich kupować. Szkoda pieniędzy  wydawać na taki syf.
« Ostatnia zmiana: 19.09.2011, 13:34:20 wysłana przez Vash »

dubi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #57 dnia: 19.09.2011, 14:10:14 »
To mam w takim razie jeszcze jedno pytanie. Czy moja konsola mogła popsuć się dzięki temu zasilaczowi?

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #58 dnia: 19.09.2011, 14:12:08 »
Jeśli konsola się popsuła, to być może "dzięki" zasilaczowi. Tak mi się wydaje. Kiedyś zasilacz od chińskiego klona popsuł mojego iq 502. Od tej chwili mam zasilacz tatarek, który raczej nie jest do zdarcia. Niech wypowiedzą się jeszcze spece od napraw/elektroniki.
« Ostatnia zmiana: 19.09.2011, 14:25:52 wysłana przez Vash »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #59 dnia: 19.09.2011, 15:16:33 »
Do tego szajsu nie warto inwestować w dobry zasilacz. Tego typu blok zasilania nie jest przystosowany do przyjmowania takiego prądu. Kup sobie konsolę jak należy i tyle. Szkoda w to coś inwestować. Cholera wie co tam się stało, być może blok zasilania się skopcił, być może NOAC wysiadł, nie wiem. W każdym razie konsola do kosza wedle mojej rady.