Autor Wątek: Domena?  (Przeczytany 34220 razy)

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #15 dnia: 30.10.2009, 18:12:48 »
Napisałeś, że płacisz SAM, wyżej na to, co napisał CZACHA "Carnagge ja jestem pełen podziwu dla ciebie sam opłaca porządkuje itp" odpisałeś "Dzięki" :p czyli potwierdziłeś, to że sam opłacasz, porządkujesz itp. Mi nie chodzi o to, co Ty sobie z tym robisz, bo to Twoja sprawa, tylko napisałeś, że tak bardzo Cię wkurza, że ktoś zbiera kasę, a Ty robisz to samo, tylko w inny sposób. Fakt, że nikt nie wykłada z własnej kieszeni, ale na reklamy jest skazany, bo nie da rady ich wyłączyć (chyba, że blokuje adblockiem np.). I nie mów, że nie zmuszasz do klikania, bo dziwnym zbiegiem okoliczności są one w takich miejscach, by łatwo było kliknąć (np. dookoła przycisku download :p). Ja tam nie mam wyrzutów sumienia, że na serwer składają się ludzie, wysyłając sms-a za 2 zeta, bo wiedzą na co wysyłają i jak ktoś nie chce, to nie musi, po każdym wysłanym pojawia się informacja na forum i wiadomo ile kasy jest i kiedy jest wydana na opłacenie, a Ci którzy wyślą dobrowolnie też nie mają z tego absolutnie żadnych korzyści (na początku chciałem dodać drobne udogodnienia, jak większa skrzynka pw itp, ale sami ludzie stwierdzili, że nie potrzebują, bo to po prostu wsparcie, a nie wykupowanie dodatkowych opcji), po prostu mogą okazać wdzięczność i chęć wsparcia dla strony, z której korzystają. A jak takiego wsparcia nie ma, to płacę sam (chociaż od kiedy w ogóle się ten pomysł pojawił nie zdarzyło mi się, żebym musiał dokładać, wręcz przeciwnie, udało się zebrać na opłacenie kilku miesięcy do przodu) :p

ed. literówka

ed. 2 inaczej  - nigdy nie napisałeś, że nie bierzesz kasy z reklam itp. i nie można Ci tutaj zarzucić, że kłamiesz. Ale za serwer nie płacisz - strona sama na to zarabia, dzięki sporej popularności. (która jest zasługą Twoją, ale i ludzi, którzy przy niej pomogli, dlatego nawet jeśli liczysz pracę przy niej jako zapłatę za serwer, nie możesz powiedzieć, że płacisz SAM)

Mcin: koszt reklam jest wliczony w koszta produktu/usługi, czyli pośrednio płacimy my.
« Ostatnia zmiana: 30.10.2009, 20:42:26 wysłana przez Mcin »

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #16 dnia: 30.10.2009, 22:14:33 »
Takim mysleniem to rownie dobrze moglbym powiedziec, ze za strone placa rodzice, bo dostaje kieszonkowe i z niej oplacam strone. Czyli nie place sam, bo kasa jest od rodzicow. Jak bede pracowal to bedzie placil moj pracodawca, a nie ja, bo to od niego dostaje kase...

Zajmuje sie zawodowo marketingiem internetowym. To jest moja praca. Co robie z pieniedzmi to moja sprawa. SAM decyduje, czy chce placic za stronke czy nie. Moglbym zrobic zbiorke na serwer i domene lub tez umiescic strone na darmowym serwerze, a kase z reklam sobie przeznaczyc na piwko z kumplami.

Ponadto zobacz na serwisy na ktorych sa zbierane wspomniane przeze mnie dotacje. Czesto sa to fora warezowe itp. i tam oprocz dotacji jest pelno reklam, pop-up na kazdej stronie i inne badziewia, ktore w dodatku nie dadza sie wylaczyc bo 'ucieka' 'X' do zamkniecia okna.

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #17 dnia: 30.10.2009, 22:53:01 »
Zajmuje sie zawodowo marketingiem internetowym. To jest moja praca. Co robie z pieniedzmi to moja sprawa. SAM decyduje, czy chce placic za stronke czy nie. Moglbym zrobic zbiorke na serwer i domene lub tez umiescic strone na darmowym serwerze, a kase z reklam sobie przeznaczyc na piwko z kumplami. 

No i git, taka odpowiedź jest w pełni uczciwa :p  Pozdro.

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #18 dnia: 31.10.2009, 15:31:59 »
ach miło poczytać rozmowę dwóch " staro gwardzistów"

a co do kaski to dla mnie nie stanowi problemu dofinasowanie forum
carn żuci tytuł " zbieram kase na utrzymanie forum" jeśli będę miał to dam...

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #19 dnia: 31.10.2009, 16:13:37 »
ach miło poczytać rozmowę dwóch " staro gwardzistów"
widać nie czytałeś uważnie. Carn ma kasę z reklam, starcza mu ona na utrzymanie serwa i, że tak to nazwę, ma jeszcze zapas, więc po co??

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #20 dnia: 31.10.2009, 16:34:28 »
ach miło poczytać rozmowę dwóch " staro gwardzistów"
widać nie czytałeś uważnie. Carn ma kasę z reklam, starcza mu ona na utrzymanie serwa i, że tak to nazwę, ma jeszcze zapas, więc po co??


mi chodził o to że carn( admin)  i evil(słynny mod) prowadzili rozmowę- zachowana na poziomie, evil- długie wyczerpujące filozoficzne teskty, carn- konkretne i zwięzłe odpowiedzi...

kultura zachowana w tej rozmowie powinna być przykładem,

o to mi chodzi a nie o utrzymanie forum czy też chociażby to co robi evil i z czego ma kasę...

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #21 dnia: 31.10.2009, 16:44:03 »
" zbieram kase na utrzymanie forum" jeśli będę miał to dam...
nie, wcale :P

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #22 dnia: 31.10.2009, 16:45:05 »
czy też chociażby to co robi evil i z czego ma kasę...

:D A co jest złego w tym, że mam kasę z niskobudżetowych filmów erotycznych? :D

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #23 dnia: 31.10.2009, 16:47:36 »
" zbieram kase na utrzymanie forum" jeśli będę miał to dam...
nie, wcale :P

sugerujesz coś?
jako mod pierwszy powinieneś tak powiedzieć...

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #24 dnia: 31.10.2009, 17:01:09 »
jako mod pierwszy powinieneś tak powiedzieć...
na jakiej podstawie to stwierdziłeś?? cały czas uważam, że nie zrozumiałeś o co w tej dyskusji chodziło.

Zajmuje sie zawodowo marketingiem internetowym. To jest moja praca. Co robie z pieniedzmi to moja sprawa. SAM decyduje, czy chce placic za stronke czy nie. Moglbym zrobic zbiorke na serwer i domene lub tez umiescic strone na darmowym serwerze, a kase z reklam sobie przeznaczyc na piwko z kumplami.

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #25 dnia: 31.10.2009, 17:07:46 »
jako mod pierwszy powinieneś tak powiedzieć...
na jakiej podstawie to stwierdziłeś?? cały czas uważam, że nie zrozumiałeś o co w tej dyskusji chodziło.

mi przez cały czas chodzi o to że można spróbować "skrzyknąć" ludzi i każdy może ofiaruje nawet drobną sumę na utrzymanie forum, by jakoś odciążyć carn'a i podziękować mu z dotychczasowy czas w którym sam płacił za " nasze forum".

znam forum gdzie mod bez wiedzy admina "skrzyknął" ludzi i zebranie sumę która wystarczyła na utrzymanie forum przez następne 2 lata!

czy to takie skomplikowane?

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #26 dnia: 31.10.2009, 17:13:06 »
tyle że nie ma po co skrzykiwać :P

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #27 dnia: 31.10.2009, 17:14:27 »
tyle że nie ma po co skrzykiwać :P

dobra... ale ja bym jednak spróbował... twoja wola...

ale jak pewnego dnia forum usuną z serwera bo carn nie opłacił serwera( nie, carn to tylko przykład- nie żebym kpił albo coś, możesz po prostu zapomnieć) i co w tedy będziesz ludzi skrzykiwał?
« Ostatnia zmiana: 31.10.2009, 17:16:55 wysłana przez Pegasus Master 2 »

Mati

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #28 dnia: 31.10.2009, 17:43:19 »
Hmm a czemu mialby zapomniec oplacic serwer? Daj ze spokoj...

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #29 dnia: 31.10.2009, 17:53:42 »
Daj ze spokoj...

dobra, dobra...

niech wam będzie...