Ankieta

Która firma, waszym zdaniem, najlepiej spisała się w 8bitowej erze ?

Capcom
7 (6.7%)
Konami
45 (43.3%)
Nintendo
26 (25%)
Tecmo
1 (1%)
Technos
8 (7.7%)
Natsume
0 (0%)
Data East
1 (1%)
SNK
0 (0%)
SunSoft
0 (0%)
Rare
2 (1.9%)
Hudson
4 (3.8%)
inna
9 (8.7%)
CodeMasters
1 (1%)

Głosów w sumie: 89

Autor Wątek: Najlepsza firma  (Przeczytany 35939 razy)

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #30 dnia: 17.01.2011, 00:55:24 »
Najlepsza to LJN!
Nikt nie robi tak gównianych gier jak oni! :D

KiK-NintendoFan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #31 dnia: 05.04.2011, 20:29:33 »
Ja zagłosowałem na Hudsona za Adventure Island 2 i Kota Felixa, moje ulubione giery na NESa.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #32 dnia: 05.04.2011, 20:57:54 »
Konami wins!

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #33 dnia: 05.04.2011, 21:01:34 »
Capcom za Megaman'a2-6

Mef

  • Wieczny Malkontent.
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • 8-bitowa masakra!
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #34 dnia: 17.11.2011, 09:33:13 »
Heh, gdyby rozpatrywać która z wyżej wymienionych wydała (niekoniecznie opracowała) najlepsze gry ośmio-bitowe, to zdecydowanie Nintendo.

Po pierwsze - Mario, Tetris i Duck Hunt wypuszczane razem z NESem i Famicomem. Absolutne klasyki rozrywki elektronicznej. Tetris był również bundlowany z Gameboyem i jest bodaj najpopularniejszą grą świata.

Po drugie seria Zelda - osobiście nie jestem mega-fanem ale jak by nie było pierwsza Zelda była mocno przełomowa. Widok z góry (szczególnie lochy-underworld), przygoda z zalążkiem fabuły, pierwszy kart na świecie z battery-savem.

Po trzecie skoro mowa o Gameboyu (też osiem bit!) to Pokemony są absolutnym arcydziełem. Gigantyczny na owe czasy świat przygodówki-RPG wepchnięty w kart 512kb, około 160 pokemonów każdy z własnymi statystykami, ruchami, ewolucje, mnóstwo obrazków i animacji, wciąż zachwalana chwytliwa muzyka, niepowtarzalny klimat i jakość.

Większość z tych tytułów zastartowała ogromne machiny franczyzowe działające do dziś poprzez niezliczone klony, remake'i, kontynuacje, wznowienia etc. a same Pokemony we współczesnych edycjach poza nową grafiką, muzyką i poszerzoną listą stworków  zachowały większość mechaniki w stanie niezmienionym - dla mnie prawdziwy dowód geniuszu.

Natomiast gdyby rozpatrywać firmę która opracowała najlepszą grę 8bit to Game Freak który "zaprojektował" Pokemony. Owszem, NES i PC Engine (ten drugi mimo 16-bitowego GPU miał 8-bitową jednostkę centralną) posiadały najlepsze możliwości graficzne spośród ośmiobitówek, najlepsza muzyka wychodziła w grach na C64 dzięki kombinacji takich geniuszy jak Rob Hubbard, Ben Daglish, Tim Folin, Jeroen Tel, Matt Grey (Pegasusowcy znają go choćby z Famic[L]onowego Fantastic Adventures of Dizzy) czy Jonathan Dunn z cudownymi możliwościami SIDa... były też gry które dzięki niesamowitym trickom w kodzie zdawały się wykraczać poza limitacje sprzętu jak Mayhem in Montserland ale tak czy siak, żadna z nich nie przebiła Pokemonów z Gameboya grywalnością. Jak już wspomniałem wcześniej, zmienia się oprawa ale to wciąż ta sama mechanika, która trwa niezmiennie od piętnastu lat! Jej niesamowitą grywalność potwierdza dodatkowo istnienie różnych kabli, kartów itp. umożliwiających przeniesienie zdobytych wcześniej stworków pomiędzy kolejnymi generacjami konsol.
« Ostatnia zmiana: 17.11.2011, 09:57:23 wysłana przez Mef »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #35 dnia: 17.11.2011, 19:52:50 »
Capcom. Za cudowną grę Little Nemo Dream Master. Konami też jest dobrą firmą ale uwżam że lepsze gry robiła na inne platformy np na SuperNintendo ;)

JNe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #36 dnia: 28.06.2012, 15:37:01 »
Wg. mnie najlepszą firmą jest Nintendo :) Cenie ją za zajebiste konsole, w tym mojego faworyta czyli GameCube'a. Jestem też fanem (ogromnie przezajebiaszczym) PoKeMoNóW! No i Mario+Zelda=lovelove.

rsc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • 私は パヴェル です
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #37 dnia: 20.12.2013, 21:12:44 »
Brak Codemasters w sondzie? Tak na poważnie ? Dla mnie to najlepsza firma. Oprawa muzyczna i wizualna w każdej grze powalała. Nie wspomnę o grywalności.

iincognito

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #38 dnia: 06.01.2017, 13:45:25 »
Konami dla mnie majstersztyk!  ;D

KamaZ

  • Gość
Odp: Najlepsza firma
« Odpowiedź #39 dnia: 14.01.2017, 00:07:12 »
W sumie mi to obojętne jeśli gra jest dobra ale wezmę Konami, jakoś miałem do nich sentyment ;)