10.12.2019, 15:02:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za model PEGASUSA? Błagam pomóżcie!  (Przeczytany 11350 razy)
mati-bor
Użytkownik
*

« : 15.03.2009, 14:45:42 »

Witam, moja historia z pegasusem zaczęła się gdy miałem jeszcze chyba 3 latka. Był to rok ok. 1993. Pamiętam jak dziś, że od małego zawsze chciałem mieć komputer. Była to wtedy rzadkość w Polsce, ale gdziekolwiek nie zobaczyłem komputera (u taty w pracy, czy w TV) zawsze mówiłem że chciałbym takiego mieć. Nawet nie wiedziałem wtedy o co do końca w tym wszystkim chodzi. Któregoś dnia tata przyniósł taki dziwny kolorowy karton i powiedział, że kupił mi 'komputer'. Był to oczywiście PEGASUS, ale dla mnie wtedy nie było żadnej różnicy. Odrazu zakochałem się w tym urządzonku. Miałem go chyba do 2002. Kupa lat. Wszystkim dookoła psuły się pegasusy, pady itd. Mój trzymał tyle lat i nic z nim się nie działo. Był idealny. Miałem już wtedy oczywiście prawdziwy komputer i postanowiłem wydać pegasusa razem z gierkami swojemu małemu kuzynowi. Oczywiście zniszczył go doszczętnie (nie wiem dlaczego to nowe pokolenie bachorów wszystko tak niszczy). Teraz jestem już stary, zdziadziały, w tym roku matura, ale bardzo zależy mi żeby odzyskać swojego Pegasusa. Mam jakiegoś tam w domu, którym bawiła się kiedyś moja młodsza siostra, gówno jakieś (klawiaturka + pady itd.), ale mi zależy BARDZO na takim samym jakiego miałem wtedy.
Szukałem w internecie itd. i jedyne co mi się udało ustalić to to zdjęcie:

Miałem w 100% takiego samego. Te same pady, ten sam pistolet, czerwony przycisk 'eject' itd. Idealny. Byłbym BARDZO BARDZO wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział mi co to za model i gdzie ewentualnie mógłbym to jeszcze dostać. Wiem że na Poznańskim BEMA jest tego mnóstwo, ale skoro tyle lat temu wychodziły już jakieś plastikowe futurystyczne syfy, bo pamiętam jakie mieli sąsiedzi, to teraz już na pewno będzie dużo trudniej dokładnie taki model odnaleźć.

POMOCY!!!

(sorry, ale nie wiedziałem do jakiego działu wrzucić temat)
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 15.03.2009, 14:45:42 »

Lecho1523
Stały bywalec PG

Pozdro forum 2012 :)

« Odpowiedz #1 : 15.03.2009, 15:49:27 »

TO SP-60 Duży uśmiech

ED. Na allegro od czasu do czasu się taki pojawia za około od 30 do 120 zł, rzadko na niego trafić... Polecam też Nintendo Family  Video Game(allegro od 50 do 120 zł) albo Pegasus IQ-502(allegro od 30 do 110 zł) i częściej się pojawia i też są to bardzo mocne konsole jak nie wytrzymalsze od sp-60,Najlepszy oczywiście jest FAMICOM(orginał) ale jak na takiego gdzieś trafisz to daj mi znać DuĹźy uśmiech a za 30 zł masz BS-500 AS(na allegro jest tego mnóstwo) około 30 zł ale trzeba trafić na dobrego a nie jakiś terminator czy street fighter... ;>
« Ostatnia zmiana: 15.03.2009, 15:56:24 wysłane przez Lecho1523 » Zapisane

Na forum jak i w świecie kultowej konsoli aktywny do drugiej połowy 2009 r.
Miło wspominam okres tutaj i życzę powodzenia w dalszym istnieniu forum. Czasami z chęcią bym wrócił ale to już nie ten klimat, inni ludzie a i ja wyszedłem z wprawy i większość tego co wiedziałem już zostało zapomniane.
mati-bor
Użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 15.03.2009, 21:45:53 »

Nie zgadniecie co się stało... Jakieś 2h po załorzeniu tego tematu skontaktowałem się z kuzynem a on na to: "Mam go jeszcze, ale nie wiem czy działa" !!!! Wsiadłem odrazu na skuter, pojechałem do niego I MAM!!!!!! Moje kochane SP-60 (na odwrocie pisze). Prawie się popłakałem jak go zobaczyłem. Idealny, piękny itd. itd. Jest nawet pistolet org. Pady niestety się nie ostały Smutny Szkoda trochę, ale i tak jestem super szczęśliwy że odzyskałem swoją piękną maszynkę Chichot Odrazu ją podłączyłem i okazało się że działa! Niestety bez dźwięku. I niestety kuzyn dał mi 3 pady do niego, z czego 2 były od tych takich nowszych pegasusów z szerszym wejściem. Niestety ten trzeci nie działał, jak się poruszało kablem to się działy bardzo dziwne rzeczy, jakby ktoś wciskał wszystkie przyciski na raz. Ale najważniejsze, że działa, i czyta kardridże, nie jest połamany ani nic, super. Spróbuje obskoczyć kilka ryneczków w Poznaniu i dorwać pady z odpowiednią końcówką.

Muszę pogadać z rodzicami czy w ogóle pamiętają jeszcze gdzie mi to kupili i ile to wtedy kosztowało... Chichot

Pamiętam jak przez mgłe jak kiedyś rodzice zabrali mnie do takiego dziwnego domu i tam się wchodziło do garażu i pamiętam tylko kilku kolesi kilka telewizorów, jakąś dziwną aparature, mnóstwo kardridży itd. Pojechaliśmy tam kupić własnie jakieś gierki, chyba dużo kosztowała wtedy taka składanka. Nie mam pojęcia co oni robili w tym garażu, ale teraz mi się wydaje że chyba nagrywali jakoś tam na kardridże gierki. Dziwna sprawa Chichot Później to już się kupowało tylko na poznańskim Bema Chichot

Co do mojej kochanej, pięknej konsolki martwi mnie jedno. Ciężko bardzo jest ustawić kardridż w takiej pozycji, żeby był czysty obraz, lekki ruch w przód/tył powoduje pojawianie się kwadracików itp i trzeba resetować gierke. Wiecie czego to jest wina? Kardridże czy czytnik? Mi się wydaje że to przez kurz w tym gnieździe, bo moja piękna maszynka nie ma klapki, nie wiem. Macie jakąś radę?
« Ostatnia zmiana: 15.03.2009, 21:56:54 wysłane przez mati-bor » Zapisane
Lecho1523
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 15.03.2009, 22:17:26 »

To może być wina tego i tego ale starość nie radość... A po co ci wiedzieć skąd go masz Język  Zawszę możesz nowego se kupić a tego odstawić w bezpieczne miejsce i patrzeć na niego i wspominać... (Oby mój FAMICOM tak się znalazł ale na Video Game też jest nieźle a cartridgy mam sporo)

Miło wspominam okres tutaj i życzę powodzenia w dalszym istnieniu forum. Czasami z chęcią bym wrócił ale to już nie ten klimat, inni ludzie a i ja wyszedłem z wprawy i większość tego co wiedziałem już zostało zapomniane.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #4 : 16.03.2009, 14:55:30 »

ee tam mój SP-60 śmiga 12 lat i nie ma proba z kartami... to wina kuzyna !
a tak na serio to może być wiele różnych czynników na siebie nałożonych, takich jak stare carty ze startymi stykami, zakurzony sprzęt, coś się naruszyło przy użytkowaniu itp...
« Ostatnia zmiana: 16.03.2009, 15:01:47 wysłane przez Mcin » Zapisane
Hamster
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #5 : 18.03.2009, 16:29:30 »

Miałem prawie identycznego, identycznego bo... w moim była czerwona lampka w prawym dolnym rogu i wejście na karty było ściętymi rogami w kierunku przycisków - tutaj wygląda że karty wkłada się na odwrót??

mati-bor
Użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 18.03.2009, 16:41:58 »

Faktycznie Hamster. Tutaj chyba na odwrót. Mój SP-60 też ma lampkę w prawym dolnym rogu i krawędzie w stronę przycisków Język

Kupiłem wczoraj BS-500 u ruskich za 40zł.
Dokładnie takiego:

Nie spodziewałem się szczerze aż takiej tandety. Obudowa ugina się pod naciskiem palców, to takie duże na środku z przodu konsoli myślałem że jest do wyciągania kardridży, a okazało się że to jest wtopione. Chichot Strasznie biedne wykonanie i jakość. I najlepszy kardridż w zestawie Chichot 10 000 in 1, 8 gier, które się powtarzają, faktycznie do 10 000 Chichot. Pady najgorsze chyba jakie widziałem, a miałem ich dużo (coś w stylu 'polystation'), cieniutki plastik i kable cieniuteńkie, długości 1m. Pistolet spoko, ale nie działa mi na LCD Smutny Pech chciał że mam w chacie 2x LCD i 1x CRT, ale u siostry, czyli mogę sobie kaczuchy odpuścić Smutny

Okazało się że kardridże które trzeba było wyginać to w przód to w tył w SP-60 na BS-500 działają normalnie, więc chyba gniazdo kardridży mam brudne albo coś.
« Ostatnia zmiana: 18.03.2009, 16:45:49 wysłane przez mati-bor » Zapisane
Lecho1523
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #7 : 18.03.2009, 17:42:06 »

Carty sie wyciaga na tym czyms miedzy start a reset... A lepiej bylo na allegro kupić tego z napisem BS-500 AS (powtarzam sie) on jak na podróbe na prawde dobry no i pady masz lepsze i chyba nawet gwarancje i za 29,99 DuĹźy uśmiech

mati-bor
Użytkownik
*

« Odpowiedz #8 : 18.03.2009, 19:08:20 »

Mówie właśnie, że to pomiędzy START a RESTET to nie jest przycisk Chichot Tylko taka atrapa jakby... Straszna lipa. Trochę skopałem, że go kupiłem, ale trudno. Gry chodzą i to mnie niesamowicie pociesza.
PrzemekL
Użytkownik
*

« Odpowiedz #9 : 25.03.2009, 11:23:11 »

Też miałem ten model. Szybko się rozwala. Miałem też iny, podobny, tyle że tamten to miał przycisk do wyjmowania. Też takie prymitywne, ruskie $hit.

Edit: http://www.allegro.pl/search.php?string=SP-60&sourceid=Mozilla-search  xP
« Ostatnia zmiana: 25.03.2009, 11:30:19 wysłane przez PrzemekL » Zapisane

Żyje z ludzmi, mogącymi być moimi rodzicami.

Najmłodszy NES'owicz Uśmiech
Tanis
Użytkownik
*

« Odpowiedz #10 : 15.08.2009, 09:11:22 »

Mój pierwszy pegasus Chichot
http://www.otofotki.pl/img10/obrazki/me6051_pegasus.jpg
http://www.panthergames.ys.pl/screen/allegro_aukcje/pegasus_iq_502.jpg

a drugi to jakiś ruski szmelc Język
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #11 : 09.11.2009, 18:00:57 »

Twoim pierwszym Pegasusem była złota piątka??

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
Kaptuch
!!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
Stały bywalec PG

!!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!

« Odpowiedz #12 : 09.11.2009, 18:22:57 »

Najmniejszy PEGAUSUS swiata haahahah

[
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #13 : 09.11.2009, 18:46:30 »

chodzi mu o to, że jego pierwszy pegaz to IQ ze złota 5 w komplecie, a drugi był ruskim szmelcem. ale faktycznie fajnie napisał Mrugnięcie
wotan55
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #14 : 19.01.2011, 12:13:35 »

Miałem kiedyś takiego. Mrugnięcie to SP-60 Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: