Autor Wątek: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P  (Przeczytany 348710 razy)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1650 dnia: 03.01.2019, 18:56:59 »
To skąd "niestety"? ;)

Wiem, czepiam się...

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1651 dnia: 03.01.2019, 20:18:53 »
"Niestety", bo myślałem, że poczujesz się rozczarowany, że to jednak nie Uczeń. Poza tym zdawało się, że idealnie do siebie pasujemy. Piwko, pizza i Pegasus po wsze czasy.

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1652 dnia: 03.01.2019, 20:36:04 »
Hehehe... niestety nie, jednak wolę kobiety.
NANDATO ?!

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1653 dnia: 03.02.2019, 19:26:40 »
Uświadomiłem sobie niedawno, że w życiu przeszedłem tylko jedną gra na Plejaka... Mimo sentymentu, jakim darze drugą konsolę w swoim życiu, stał w stawce zawsze daleko za pecetem i Pegasusem. A za dzieciaka, kiedy był numerem jeden, rodzice nie łożyli na oryginalne gry, ani też nie zgodzili się "przerobić na piraty" i wychowywałem się ogrywając demówki co ciekawszych produkcji, takich jak Ape Escape, Syphon Filter, Tony Hawk's Pro Skater 2, Tekken 3, Silent Bomber, Colin McRae Rally 2 i parę innych, do niemożliwości... I jakoś tak sprawdzając sprawność swoich własności na początku roku odpaliłem... wciągnąłem się... i ukończyłem Star Ixiom.
Sprawa w ogóle ciekawa, bo gra nie wydana w Ameryce, a Europę i Japonię odwiedziła dopiero w 1999 roku. Dla mnie-tytuł startowy na konsolę, dostarczony w pięknej kopercie na CD. Nie żebym wciągnął go jednym ciągiem, wczytałem jakiegoś sejwa sprzed kilku lat i w ciągu kilku posiedzeń dobrnąłem do misji 30 trybu Command, przeszedłem, a potem jeszcze ubiłem Zoolgara. Żeby domknąć całość, przeszedłem sobie jeszcze trening i tryb Conquest.
Z tym to w ogóle historia. Za dzieciaka już się udało go ukończyć, w ramach epickiej gry na 3 osoby z jednym padem przechodzącym z rąk do rąk, kilkugodzinnej sesji zakończonej epicką batalią z bazą Boscanianów, i rozwaleniem Bossa UmisΩ protonami (bo trudny był). Teraz, zrobiła się z tego średnio trudna zręcznościówka, gdzie na każdego przeciwnika jest prosta technika, a cześć strategiczna, czyli obrona Układu Słonecznego, jakoś zrobiła się sama... Czasem jednak powroty do wspomnień z dzieciństwa rozczarowują.
Przeszedłem, ale nie "wymaksowałem". Zostało jeszcze paru bossów w trybie Conquest, z którymi nie zmierzyłem się osobiście. przyzwyczajony do dobrobytu współczesności poszukałem na GameFAQsach pełnego opisu przejścia i sekretów... a tu nic. W ogóle gra w anglojęzycznym internecie jest niemal niezauważona, rozumiem, niska popularność, rozumiem, gra nie wybitna, co najwyżej "dobra", rozumiem, że w tamtych czasach gracze mieli Wing Commandera, Tie Fightera, Rogue Squad, X, I-war, Freespace*, a niedługo potem wyszedł po wielokroć lepszy Starlancer, ale jednak, trochę dziwi. Nawet własnej strony na Wikipedii brak. Meh. Także nie dzisiaj, może kiedyś każdego bossa w Conqueście dorwę :) Jeżeli w Tybie Command coś mnie omija, to już pal licho, nie będę przechodził 30 misji jeszcze raz.

* Nie, żebym wszystkie osobiście grał, ale rozeznanie mieć trzeba :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1654 dnia: 01.06.2019, 14:55:57 »
Delfinek Ecco - Pływy Czasu. Musiałem złamać własne zasady i sprawdzić Walkthrough w necie, bo ni chuchu bym tego nie rozgryzł.
Chociaż jak już przeszedłem, to myślę, że bym rozgryzł. I jestem zły.

juhu07

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1655 dnia: 01.06.2019, 16:09:19 »
Rockman - od czasu do czasu lubie sobie strzelic maraton wszystkich 19 gier ;)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1656 dnia: 01.06.2019, 16:45:50 »
Dorzucasz jakieś mody i 'nieoficjalne'  wersje? Ogrywasz też wersje na DOSa?

juhu07

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1657 dnia: 01.06.2019, 17:31:50 »
Czasami pogram w jakiegos hacka.
Ostatnio wlecial rockman cx i rockgirl- chyba zbiore sie do opisania tej gry bo takiego dziwnego hacka to nie widzialem.

A o wersjach na dosa nie slyszalem.
« Ostatnia zmiana: 01.06.2019, 17:39:49 wysłana przez juhu07 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1658 dnia: 01.06.2019, 18:03:44 »
AVGN opowiadał. Padaka jednym słowem :X

juhu07

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1659 dnia: 01.06.2019, 19:28:46 »
Padaka to rowniez rockman 8, co to za pomysl zeby na sege przeniesc produkcje...

Doniek87

  • Gość
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1660 dnia: 01.06.2019, 21:46:16 »
Mighty Final Fight jestem fanem tej seri na SNESa , chociaż ta część na Pegasusa też jest świetna 😊

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1661 dnia: 12.06.2019, 14:19:17 »
Rzadko gram w Pegazuz w ostatnich czasach ale znalazłem chwilę czasu aby oderwać się od innych zajeć, zrobić retro wieczór i przejść kilka gierek. Obie części Flintstonów padły ale jedynka dała mi w kość, pozapominalem mechanik i potrzebna była kontynuacja na finałowym bossie. Mamuśka dinozaura za to klasycznie pokarana w kilkanaście sekund :) Co tam jeszcze poszło, Kunio Kun Kakutou Densetsu, nadal mam w to skilla bo ogrywałem wersję na Ps4 jakiś czas temu..

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1662 dnia: 30.09.2019, 00:21:58 »
Ukończyłem Big Nose Freaks Out na Famicomie w jednym posiedzeniu. A, jakoś tak od kilku lat nie grałem, tym razem usiadłem i pykło... :)

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1663 dnia: 17.11.2019, 18:27:26 »
Po wizycie kolegi z forum odpaliłem Ninja Ryukenden 3

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #1664 dnia: 19.01.2020, 11:45:20 »
A co ja robię? Przeszedłem sobie Adam&Eve z Caltron 6in1 (kiepski klon Baloon Fighta, nie polecam) I Metal Force, fajny i mało znany platformer na NES w stylu Megamana. Nic dziwnego, skoro oficjalnie wyszedł tylko w Korei Pd w 1993 :)