Autor Wątek: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P  (Przeczytany 348604 razy)

VerminatorX

  • Mroczny Kombajnista
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Jestem Spamistą.
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #330 dnia: 12.07.2010, 21:55:55 »
A ja zacząłem ciupać w Icy Tower, zwykłe, nie to z NK.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #331 dnia: 13.07.2010, 00:15:46 »
A ja dziś pograłem trochę w Montezuma's Revenge na Atari 2600. Kurczę gra jest jak dla mnie niesamowita. Jest z roku '84 i główna postać - podróżnik Panama Joe - oprócz skakania i biegania może wspinać się po drabinach, linach, a nawet skakać z jednej liny na drugą. Zbiera przedmioty, otwiera kluczami drzwi. Szkoda tylko, że nie umie zabijać przeciwników gołymi rękami, a znajdywane miecze są jednorazowego użytku. Do tego nie spodziewałem się, że już wtedy "znano" takie przeszkody jak znikające i ruchome platformy. Naprawdę ciekawa gra, choć grafika bardzo uboga, lecz są wersje na inne platformy gdzie grafika stoi już na poziomie "wczesnego NESa". Także polecam.
« Ostatnia zmiana: 13.07.2010, 00:17:26 wysłana przez Doolo »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #332 dnia: 13.07.2010, 13:51:01 »
Przeszedłem kiedyś na emulku Montezumę, potem nieskończona pętla. Fajne połączenie gry logicznej i archaicznego platformera, ale jak wszystkie gry z A2600 krótkie!

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #333 dnia: 14.07.2010, 20:16:54 »
Dziś w końcu dołączyłem do wesołego grona osób które przeszły Castlevanie :D i nawet udało mi się zrobić wcześniej wymyślony "achivment", przesadziłem z pkt ale jak go wymyślałem nie znałem metody z wodą święconą.

sordan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #334 dnia: 14.07.2010, 21:05:14 »
A ja dziś pograłem trochę w Montezuma's Revenge na Atari 2600. Kurczę gra jest jak dla mnie niesamowita. Jest z roku '84 i główna postać - podróżnik Panama Joe - oprócz skakania i biegania może wspinać się po drabinach, linach, a nawet skakać z jednej liny na drugą. Zbiera przedmioty, otwiera kluczami drzwi. Szkoda tylko, że nie umie zabijać przeciwników gołymi rękami, a znajdywane miecze są jednorazowego użytku. Do tego nie spodziewałem się, że już wtedy "znano" takie przeszkody jak znikające i ruchome platformy. Naprawdę ciekawa gra, choć grafika bardzo uboga, lecz są wersje na inne platformy gdzie grafika stoi już na poziomie "wczesnego NESa". Także polecam.

Bardzo fajnie zrobiona jest wersja na Amige. Gra nie zostala nigdy wydana wiec prawdopodbnie nigdzie ja nie znajdziecie. Osobiscie znam gosca ktory ta gre napisal calkowicie od nowa w Amosie. Gra wyglada identycznie jak oryginal, te same plansze, wrogowie itp. z tym ze jest w 64 kolorach. Jak ktos reflektuje, chetnie moge wyslac. Gra ma status freeware.

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #335 dnia: 14.07.2010, 21:05:42 »
Ja dzisiaj w końcu dokończyłem God of War na średnim poziomie. Miodzio gra :)
Teraz zaczynam Harry Potter & The Chamber of Secrets.
Gra zupełnie inna od tej, którą znałem z PC. Widać robiona na nowo.
Denerwujący jest jednak brak możliwości skakania. Nie wiem jak wy, ale dla mnie w grach tego typu to porażka :/

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #336 dnia: 14.07.2010, 23:27:38 »
A ja przeszedłem Megamana 1. Miejscami dał popalić ;) Wyraźnie w nowszych wersjach zeszli z tonu i uprościli. To się mocno odczuwa.

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #337 dnia: 14.07.2010, 23:46:37 »
A ja przeszedłem Megamana 1. Miejscami dał popalić ;) Wyraźnie w nowszych wersjach zeszli z tonu i uprościli. To się mocno odczuwa.

Gratuluję, też się do niego przymierzam :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #338 dnia: 15.07.2010, 11:29:29 »
Teraz zaczynam Harry Potter & The Chamber of Secrets.
Gra zupełnie inna od tej, którą znałem z PC. Widać robiona na nowo.
Denerwujący jest jednak brak możliwości skakania. Nie wiem jak wy, ale dla mnie w grach tego typu to porażka :/
A ja w ogóle nie wiem, po co tykać filmy i gry o HP. To są od góry do dołu szmiry wyciągające kasę z kieszeni fanatyków, którzy daliby się zabić, żeby móc dotknąć niedopranych gaci pisarki. Po prostu syf zbijający kasę na nośnej marce i ludziach, którzy ulegają technikom marketingowców ;)

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #339 dnia: 15.07.2010, 17:55:26 »
A ja w ogóle nie wiem, po co tykać filmy i gry o HP.
No dokładnie z tego samego powodu co Acid Rain - The Descending Line ;D Jednemu się podoba, a drugi siarczyście zaklnie i będzie się domagał zwrotu tych 5 minut. Ja np lubię jeden film z poterem, nie pamiętam tytułu, a nie jestem fanem serii. Także kwestia gustu (wyjątek stanowią : 1. Mówiący do mikrofonu panowie w spodniach z krokiem w kolanach i rondlem na głowie 2. Panowie z włosami do kolan, których wiecznie bolą zęby 3. Seriale produkcji TVN 4. Książka Baldur's Gate ... to nie podlega dyskusji ;D )

Pograłem trochę w Salamander ale muszę jeszcze poćwiczyć :P

Aaa ... Więzień Azkabanu

...............

A, gra Doola się nie liczy, bo grał bez piwa  ;D
« Ostatnia zmiana: 15.07.2010, 17:57:19 wysłana przez UczeńCzarnoksiężnika »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #340 dnia: 15.07.2010, 19:16:25 »
Mi ogólnie chodziło o produkcje robione na odpał, byle zarobić na znanej marce. Jeśli uważasz, że Argentński Metal progresywny to komercha... ;)
Co do gier, to wszechobecne reklamy narobiły mi smaka na Disciplesa i... ponownie odpaliłem dwójkę, od starego sejwa gram. Świetny czasopożeracz ;)

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #341 dnia: 15.07.2010, 23:10:49 »
Szczerze mówiąc mi się HP Kamień Filozoficzny i Komnata Tajemnic na PC podobała.
Fajna zabawa przy eksploracji zamku była :)

Co do wersji na PS2 to kicha. Bardzo drętwa i denerwujące są momenty skradania się przed innymi postaciami.
Co uda się im cię złapać to odejmują 5 punktów od domu, a tych momentów skradania jest cała masa.

Odpuszczę sobie ten tytuł. Kupiłem go co prawda za 10zł, ale to już lepiej by wypić te 4 piwka za to.
Przynajmniej lepszy posmak pozostawią.

R3zar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • かめはめ波
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #342 dnia: 15.07.2010, 23:22:31 »
A co do ciebie Mcin to Heroes of Magic 3 to lepszy ,,czasopożeracz" z niesamowitym klimatem (sorka za takie wychwalanie) :F, ale Disciples słyszałem że też spoko. ;) Sam jutro musze zagrać w Heroesa bo właśnie mam na kompie, to taki tort a WOG (który zmienia kozacko gre) to wisienka na nim. ;D A może ktoś jutro zagra ze mną przez hamachi:?:

A co do HP to przeszedłem wszystkie części do Więźnia Azkabanu i oglądałem wszystkie części to nie do końca się zgadzam że to szmirstwo bo tylko czara ognia skopali a Zakon Feniksa to już jest bardzo dobra gra ale już takie mnie nie rajcują. :P
« Ostatnia zmiana: 15.07.2010, 23:26:35 wysłana przez R3zar »

yojo2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #343 dnia: 15.07.2010, 23:27:04 »
WoGa nie nazwałbym wisienką ;) Owszem, jest fajny by czasem pyknąć, ale IMHO za bardzo ingeruje w rozgrywkę. Rozpierdziela totalnie wyważenie gry. Wiem że można dostosować pod siebie, ale... skończyło by się na tym że bym powyłączał wszystko :F
Reasumując - IMHO SoD jest wszystkim co do gry potrzebne. :) A ostatnio znalazłem moda co zmienia rozdzielczość na 1680x1050, to dopiero kozacko wygląda :P

R3zar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • かめはめ波
    • Zobacz profil
Odp: W co dzis zagralem... Co przeszedłem... Gdzie poległem...:P
« Odpowiedź #344 dnia: 15.07.2010, 23:34:16 »
Znaczy najbardziej ważnymi rzeczami w WOGu są dowódcy i dodatkowe stwory co jak dla mnie powiększa rozgrywkę i to bardzo, wymienił bym więcej rzeczy ale oj bardzo dawno nie grałem.