Autor Wątek: Informatyk pilnie potrzebny  (Przeczytany 3584 razy)

Arch

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Informatyk pilnie potrzebny
« dnia: 22.02.2009, 19:23:37 »
Witam, odrazu pisze ze wiem ze to jest forum o pegazusie ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi a aktualnie nie jestem zarejestrowany na żadnym innym forum. Chodzi o opinie na temat zestawu komputerowego. Jego parametry to:

Procesor AMD Phenom X3 8650 prawdopodobnie 2.3Ghz
Grafika ATI Radeon HD4650 1024MB
Pamiec RAM 3GB DDR2
Dysk 500GB

Innych danych typu płyta główna nie znam. Co myślicie o takim zestawie, czy opłaca sie kupowac? Głownie zalerzy mi zeby dało sie grac w miare nowe gry (wiem że emulator pegaza na tym pociągnie :P ) no i żeby w miare dobrze chodził. Licze na szybką odpowiedź.

Pozdrawiam, Arch

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #1 dnia: 22.02.2009, 19:30:54 »
a w jakiej cenie zamierzasz kupic i jaki masz obecnie
« Ostatnia zmiana: 22.02.2009, 19:35:13 wysłana przez Cz@p! »

Arch

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #2 dnia: 22.02.2009, 19:42:27 »
Obecnie mam AthlonXP 1.8Ghz, Radeon X9250 128MB (nie pamietam dokladnie jaki), 512MB RAM i Dysk twardy 40GB (ogolnie mowiac złom). Ten zestaw który podałem wczesniej kosztuje ok. 1350 zł (do tego jest jeszcze nagrywarka DVD, czytnik kart pamieci).

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #3 dnia: 22.02.2009, 19:43:35 »
no to co tu mówic nie jest drogo ale można i taniej skąść wytrzasnąć
czyli można kupic jak komp potrzebny a i te nowsze gry pujdą bez problemu
może gta4 sie ciąć bendzie ale to nie wina kompa tylko tych co gre tłumaczyli pod PC
« Ostatnia zmiana: 22.02.2009, 19:46:53 wysłana przez Cz@p! »

Arch

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #4 dnia: 22.02.2009, 19:46:33 »
No wiem, za taka kase trzyrdzeniowy procesor i karta z 1GB pamieci to nieźle, ale wlasnie dlatego wole sie wpierw zapytac, czy to moze nie sa jakies kiepskie podzespoły które fajnie wygladaja tylko na opisie i których normalnie nie opłaca sie kupowac.

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #5 dnia: 22.02.2009, 19:49:53 »
to tak o procka bym sie nie martwil bo to AMD a nie jakiś tam Pentium
karta graficzna dobra chociaż ja jestem pewniejszy Geforce
co do ram nie mam pewnosci bo nie wiem jakiej firmy
i dysk też nie znam firmy wieć ci nie powiem

Arch

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #6 dnia: 22.02.2009, 19:55:13 »
No ok, moze jutro sie wybiore do sklepu to zobacze dokładnie jak to wszystko wyglada i sie wtedy zastanowie ale wlasnie najbardziej mi chodziło o procek i grafike  zeby sie dowiedziec wiec dzięki za pomoc :)

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #7 dnia: 22.02.2009, 19:55:58 »
spoko nie ma za co :P

a co do ram to chyba albo knighston albo gigabyte bo wątpie żeby wlożyli jakies gówno do takiego sprzętu
ale wszystko możliwe
« Ostatnia zmiana: 22.02.2009, 19:57:36 wysłana przez Cz@p! »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #8 dnia: 24.02.2009, 21:36:39 »
rada: nie kupuj gotowców, w szczególności w marketach. po prostu wcisną ci jakieś g... które dobrze wygląda na papierze, a w praktyce okaże się zlomem totalnym. w zasadzie tylko co do procka jestem pewien, ja mam model 8750 i jestem narazie zadowolony, a ten twój nówka kosztuje około 400 zł.
sam radek HD w miare ogarniętej wersji to jest jakieś 500 -700 zł więc przy tej cenie prawie na pewno jakieś g/... ci wciskają. grafiki mają od wala parametrów, duża wartość Vramu sama w sobie wydajności nie zapewnia. ważne jest jeszcze pod jaką magistralę chodzi, prędkość połączenia z magistralą, taktowanie zegara, chłodzenie itp. nawet 2 karty grafiki mające takie same parametry mogą się różnić materiałem, z jakich je wykonano, jakością wykonania, długością trwania gwarancji* itp. karta grafiki to na pewno g... ten model za taką cenę.
3 GB ram DDR 2... niech ci koleś poda taktowanie magistrali. standardowo jest 800, mniej to nie bierz. jeszcze liczą się timingi, ale one dużego znaczenia nie mają w wydajności, a na jakiegoś hardwarew'owca nie wyglądasz.
dysk twardy 500 gb Ata II 16 mb cache (najtańsza pięćsetka) kosztuje około 200 zł. mi to w zupelności wystarcza, no chyba że zamierzasz dużo ściągać rzeczy na raz. SATA Są droższe, ache to niepotrzebny wydatek kasy.
jak nie podali płyty głównej, to nie bierz , bo wcisną ci towar warty 100 zł, który nie będzie w stanie nawet pociągnąć w pełni procka czy grafiki tam zamontowanej. a zintegrowany dźwięk na czymś takim dobrze brzmiał nie będzie( a dodatkowa karta wewnętzrna to kolejna kasa).
do tego obudowa z zasilaczem 400W( najprawdopodobniej ;P) - AMD biorą mniej prądu od Inteli, czyli starczy, ale o podkręcaniu możesz zapomnieć.
 a do tego pewnie DVD i jakaś karta sieciowa. w sumie 400 (procek) + 500 (grafika) + 200 (obudowa+ zasilacz) + 200 (twardziel) + 100 (DVD) + 100 (Ram) = 1500 zł. być może model karty grafiki, który ci wciskają jest shitowy ( a ramu ma dużo bo laicy to tylko na to w zasadzie patrzą) no i NA 100 % gówniana płyta główna.

sprawdziłbym na twoim miejscu , czy ten sprzęt nie jest kradziony albo czy nie sprzedadzą ci czegoś co się po chwili zepsuje (patrz *). no, chyba że kupujesz używany, a to wyjaśnia cenę.

ja sam niedawno kupowałem PC. i mimo że ledwo co się znałem, to po paru kilkugodzinnych sesjach przed PC i przeczytaniu kilku artykułów nabyłem wiedzę wystarczającą do wybrania zestawu i zakupienia go w sklepie( składali mi tamże). ale nawet ktoś taki jak ja może ci powiedzieć, że to co kupisz to syf, gotowce ze sklepu nadają się co najwyżej do worda ( myślisz, że czemu nie podali ci modelu karty grafiki, a tylko jej typ, no i zawsze w takich zestawach pomijają płytę główną)

aha i jeszcze jedno: dobrze, że piszesz, mało kto dzisiaj korzysta z takiej formy pomocy, większość woli pojechać do electro worda i kupić gotowca który nie nadaje się do niczego (jak mój kolega z klasy, który o swoim kompie wie tyle, że ma na nim Viste).

a jak podasz dokładniejsze parametry może się okazać, że to tylko ja mam srakę, w sumie ekspertem nie jestem ;).

o Fok się rozpisalem ;)
« Ostatnia zmiana: 24.02.2009, 21:48:27 wysłana przez Mcin »

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #9 dnia: 24.02.2009, 22:04:37 »
a własnie gdzie kupujes komputer ?? maja stronke internetową ??

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #10 dnia: 24.02.2009, 22:21:41 »
nie. sprzętu szukałem na komputroniku, a potem poszedłem do lokalnego sklepu o dobrej renomie, czyli wołomiński MPS (wszyscy którzy tam kupowali byli zadowoleni, poza tym moja dalsza rodzinka więc by nie zwałowali :) ),  powiedziałem co chcę, czego nie mieli sprawdziłem sprzęt, który zaproponowali. mogło być lepiej (moja płytka nie obsługuje SLI tylko Crosa, no i procka Black Edition nie mieli) ale jestem zadowolony. do emulatora wystarcza, a i GOW na max detalach zadziałał.

Cz@p!

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Informatyk pilnie potrzebny
« Odpowiedź #11 dnia: 24.02.2009, 22:23:33 »
ale mi idzie o Archa gdzie kupuje