Autor Wątek: Pochwal się swoimi cartridgami  (Przeczytany 319344 razy)

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1170 dnia: 07.02.2020, 19:50:55 »
Tak pytam, bo wiele oryginalnych gier występowało w wydaniu amerykańskim i japońskim. O ile wydania amerykańskie bazowały na popularnych mapperach, o tyle japońskie odpowiedniki korzystały z jakichś egzotycznych rozwiązań. A że piraci w kardridże pakowali swoje scalaki, a te "kolekcjonery" to zwykle podróbki japońskich wersji, to w efekcie powstawały ciekawe kardridże. Kardridże, których po etykiecie nie daje się poznać, natomiast label z oznaczeniem od Whirlwind Manu albo Kaiser (np. LH-XX) często dawał sygnał, że może to być to.

Np. Salamander - w wersji USA to zwykły UNROM, natomiast japoński to VRC-3. Układ, który wystepuje tylko na tym jednym kardridżu. Pirat został uparty o specjalnie zaprojektowaną płytkę. Po pudełku nie do poznania, nawet po screen z gry ciężko rozpoznać.


Flintstones/Jetsons - w wersji USA to MMC3, a japoński odpowiednik to układ Taito TC0690, także wystepuje chyba tylko w tych dwóch kardridżach. Musiałem specjalnie kupić Flinntstones, bo nawet nikt wcześniej go nie opisał.



Rush'n Beret - podobnie.

Także kardridże z niektórymi grami wystepują podobnie w dwóch wariantach, ale tu już nie wiem czemu, czy to jakieś prototoypy, czy wersje bazuące na FDSie (np. Bubble Bobble, Highway Star)

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1171 dnia: 07.02.2020, 20:46:50 »
Witam wszystkich retromaniaków

Baaardzo fajna kolekcja retro gier! Coś jak u Jamesa Rolfe aka AVGN ale bardziej zbita i skompresowana. A jak tam wygląda Twoja kolekcja konsol, bo gierki to jedno a systemy do ich odpalania to drugie :)

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1172 dnia: 07.02.2020, 20:57:27 »

Np. Salamander - w wersji USA to zwykły UNROM, natomiast japoński to VRC-3.

Rush'n Beret - podobnie.


Skoro wspomniałeś o Salamander i Rush'n Beret, mam takie coś, może foto pcb Ci się przyda. Co ciekawe, żeby wybrać grę, większość oprócz wyłączenia konsoli, trzeba restartować zasilanie.




« Ostatnia zmiana: 08.02.2020, 06:20:31 wysłana przez psmaniac »

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1173 dnia: 08.02.2020, 11:18:09 »
Mialem famicomowe Flintstones z TC0690 - gdzies na starym forum pl nes wstawialem skany. Ladne pare latek temu.

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1174 dnia: 12.02.2020, 14:22:03 »
Powiem Wam, styczeń był tłusty. Zlatują zaległe. Dubelki będą później w moim temacie wymian, jak ktoś chętny to pisać  PW.














« Ostatnia zmiana: 12.02.2020, 17:56:15 wysłana przez psmaniac »

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1175 dnia: 14.02.2020, 10:55:39 »
Poranna dostawa.


psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1176 dnia: 15.02.2020, 14:39:17 »
Dzisiaj listonoszka zrobiła mi niespodziankę, bo paka gdzieś w trackingu online się zapodziała. Nie ukrywam, że ten kartridż był numerem jednej na mojej liście must have. Ta paskudna folia nie dawała mi spokoju już od zakupu, myślałem nawet, że może folia na labelu od wilgoci się porozciągała, ale przemawiał też fakt, że to kartridż z dawnej wypożyczalni i oklejano nawet całe obudowy folią. Podjąłem się ryzyka usunięcia jej, pomimo że w prawym górnym rogu label się trochę rozwarstwił. No, ale udało się.





























« Ostatnia zmiana: 15.02.2020, 14:45:55 wysłana przez psmaniac »

Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1177 dnia: 15.02.2020, 16:56:24 »
Kilka dobrych lat temu kupiłem (chyba na allegro ) dwa piękne kardridże BIC. Niestety sprzedawca zapomniał gdzie ma mózg, o ile w ogóle go miał i przepier....olił taśmą przez oba przednie labele przyklejając kardridże do jakiejś tektury w celu ustabilizowania w kopercie jak sie później dowiedziałem. Niestety nie udało się usunąć taśmy bez strat. Cholernie mocny klej miała.

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1178 dnia: 15.02.2020, 23:52:50 »
Kilka dobrych lat temu kupiłem (chyba na allegro ) dwa piękne kardridże BIC. Niestety sprzedawca zapomniał gdzie ma mózg, o ile w ogóle go miał i przepier....olił taśmą przez oba przednie labele przyklejając kardridże do jakiejś tektury w celu ustabilizowania w kopercie jak sie później dowiedziałem. Niestety nie udało się usunąć taśmy bez strat. Cholernie mocny klej miała.

Coś o taśmie i bezmózgowcach wiem. Walka trwa, nie chce zapeszyć, ale jestem na dobrej drodze.   




psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1179 dnia: 16.02.2020, 11:17:46 »
Kolejny cenny kartridż uratowany. Obyło się bez strat, jedynie odciśnięty jest numer z naklejki, ale to pikuś.
Castlevanie odświeżyłem z syfu, label boczny podreperowałem. No i obydwa karty maja swoje własne M.  :)








matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1180 dnia: 16.02.2020, 14:23:50 »
Ładnie
« Ostatnia zmiana: 16.02.2020, 21:54:45 wysłana przez matizc »

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1181 dnia: 17.02.2020, 13:30:15 »
Następny do golenia.





« Ostatnia zmiana: 17.02.2020, 13:32:20 wysłana przez psmaniac »

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1182 dnia: 17.02.2020, 15:25:06 »
Można powiedzieć, poszło gładko.









Jeszcze kilka pospolitych i to by było tyle ze stycznia.
















Jedrek85

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 413
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1183 dnia: 19.02.2020, 05:52:40 »
Następny do golenia.





Widzę, że opanowałeś Brazylię. Był chyba jeszcze box w zestawie o ile pamiętam.

psmaniac

  • Famiclone.com Baza Gier
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Pochwal się swoimi cartridgami
« Odpowiedź #1184 dnia: 19.02.2020, 08:19:22 »
Był, ale już wtedy koszta wysyłki jeszcze raz tyle, chyba że bym dobrał jeszcze 4 jakieś. Nie zależało mi szczególnie na boxie.
Mam jeszcze jednego rodzynka do roboty, wieczorem jak wrócę z Hamburga wrzucę foto.
Powiem Ci tak. 4-5 sztuk mocniejszego kalibru sie opyla. 5 słabszych juz nie. Ale 10 sztuk jeszcze tak. Bierz 5, ja 5 i podzielimy koszta. Odstąpię nawet jeden mocniejszy, bo bym miał dubla.
Mam pośrednika, do niego śmiga każda przesyłka, prowizja dla niego, koszt wysyłki.
Szczerze? Nie brałem dodatkowych, bo chciałem najpierw sprawdzić czy wszystko doleci.

« Ostatnia zmiana: 20.02.2020, 10:07:12 wysłana przez psmaniac »