Autor Wątek: FCEUX skrypty LUA  (Przeczytany 2749 razy)

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
FCEUX skrypty LUA
« dnia: 01.12.2019, 22:15:30 »
Wie ktos moze jak ogarnac FCEUX i jego porypany system katalogow? Zmienilem komputer i zaistalowalem na nowo FCEUX i za nic w swiecie skrypty mi nie chodza, ciagle wywala mi debilne okno, ze nie moze znalezc lua51.dll - wszystko mam skopiowane w katalogu glownym z fceu.


juhu07

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
    • Zobacz profil
Odp: FCEUX skrypty LUA
« Odpowiedź #1 dnia: 02.12.2019, 06:52:47 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: FCEUX skrypty LUA
« Odpowiedź #2 dnia: 02.12.2019, 19:28:41 »
Skorzystałbym z "Please get it into your path", czyli dodanie do zmiennej środowiskowej ścieżki folderu zawierającej LUA.

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: FCEUX skrypty LUA
« Odpowiedź #3 dnia: 03.12.2019, 09:51:47 »
Mozesz wyjasnic? Nie bardzo rozumiem. Wogole na Win7 dziala ok, a na Win XP mam ten problem, moze ta biblioteka nie dziala z XP.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: FCEUX skrypty LUA
« Odpowiedź #4 dnia: 03.12.2019, 20:25:23 »
Tu opis co to jest: https://pl.wikipedia.org/wiki/PATH_(zmienna)

na stronach oracle znalazłem najlepszy opis jak zmienić:
Cytuj
1. Nacisnąć przycisk Start, wybrać opcję Panel sterowania, kliknąć dwukrotnie na ikonie System, po czym wybrać kartę Zaawansowane.
2. Nacisnąć przycisk Zmienne środowiskowe. W obszarze Zmienne systemowe odszukać zmienną środowiskową Path, po czym ją wybrać. Nacisnąć przycisk Edytuj. Jeśli zmienna środowiskowa nie istnieje PATH, nacisnąć przycisk Nowa.
3. W oknie Edytowanie zmiennej systemowej (lub Nowa zmienna systemowa) określić wartość zmiennej systemowej Path. Nacisnąć przycisk OK. Zamknąć wszystkie pozostałe okna, naciskając w każdym z nich przycisk OK.
szukamy zmiennej z obrazka.

Jako że UI do zmiany tego w XP jest dosyć słaby, polecam przekopiować tę zmienną do notatnika, tam zrobić zmiany, sprawdzić składnię ze 3 razy i dopiero przekopiować z powrotem :)

W moim przypadku zmienna ma postać:
Cytuj
%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\WINDOWS\system32\WindowsPowerShell\v1.0

Zakładając, że LUA masz zainstalowany w C:\Program files\FCEUX\LUA

Finalny path w moim przypadku powinien wyglądać tak

Cytuj
%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\WINDOWS\system32\WindowsPowerShell\v1.0;C:\Program files\FCEUX\LUA

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: FCEUX skrypty LUA
« Odpowiedź #5 dnia: 08.12.2019, 17:52:01 »
No ok, probowalem i nic nie dziala. Ale pewnie robie cos zle, wiec aby doprecyzowac: Adres mam podac czego? Skryptow LUA czy pliku LUA.DLL ? Bo lua51.dll mam w katalogu C:\NES\FCEUX, ale juz same skrypty sa w C:\NES\FCEUX\luaScripts\

Wariable Name ma znaczenoie? Czy nie?



Cokolwiek robie ten sam blad wyskakuje.
« Ostatnia zmiana: 08.12.2019, 17:59:02 wysłana przez siudym »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: FCEUX skrypty LUA
« Odpowiedź #6 dnia: 09.12.2019, 18:59:42 »
Nie dodajesz nowej zmiennej, tylko modyfikujesz wartość zmiennej Path - musisz na końcu dodać
Cytuj
;C:\NES\FCEUX\