18.11.2019, 22:08:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mini-NES - ciekawa konsola  (Przeczytany 588 razy)
krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« : 24.06.2019, 17:06:48 »

W minioną niedzielę poszukując skarbów na warszawskim targowisku wolumen rzuciła mi się w oczy ciekawa konsola na stoisku jednego z Panów (wcześniej, od kilkunastu miesięcy niczego ciekawego tam nie znajdywałem).
Po chwili namysłu nabyłem ów przedmiot za zawrotną kwotę 5 PLN.
Jako, że moja wizyta odbyła się na kilkanaście minut przed zamknięciem, gdy wszyscy się zwijali do domów, domyślam się, że przedmiot nie cieszył się zbyt dużym zaintaresowaniem.

Początkowo byłem przekonany, że to zwykły NES (wystające kable sugerują próbę naprawy przez poprzedniego właściciela), ale dopiero w domu porównując doszedłem do wniosku ze to jednak coś mniejszego.

Po otwarciu całości dopiero zaświeciły mi się oczy - nie dość, że płytka na scalakach, o jeszcze ma wbudowane gry, o!

Sam mechanizm wkładania kardridży moim zdaniem dużo lepszy niż w oryginalnym NESie (zamiast dociskanej półki - kardridże wkłada sie poziomo jak w Pegasusach).

Po zbadaniu całości doszedłem do wniosku, że:
* konsola działa w trybie Dendy (czyli jak wszystkie pegasusy), jednak zastosowano tutaj mniej popularne procesory: CPU = TA-03NP1, PPU = TA-02NP
* sygnały D3 i D4 w obu gniazdach padów podpięte są pod port $4017 (czyli gry na dwa pistolety nie będą działać- są w ogóle takie?)
* detekcja obecności kardridża polega na zbadaniu, czy dwa piny mas ze złacza kardridża są ze sobą zwarte
* w konsoli obecne są dwie składanki (przełączane resetem):
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 24.06.2019, 17:06:48 »

Doniek87
Użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 24.06.2019, 17:16:05 »

Ciekawy nabytek powiem ci Krzychu że jak żyje to jeszcze czegoś takiego nie widziałem. Wejścia na pady ma takie same jak orginalny NES?
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 24.06.2019, 19:49:48 »

Po zdjęciu sądząc tak Uśmiech
Mischel
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 24.06.2019, 22:15:00 »

Coś mi się majaczy że w latach 90 kolega miał coś takiego. Miało właśnie gry w pamięci a kartridż najpierw wkładało się w jakąś przejściówkę a dopiero to razem w konsolę. Fajna zdobycz Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: