16.02.2019, 18:14:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Interesujące zachowanie kartridża  (Przeczytany 240 razy)
juhu07
Użytkownik
*

« : 08.02.2019, 17:21:08 »

Witam, posiadam kartridż z grą Urban Champions.
Interesujące jest to, że na każdej mojej konsoli grą, która uruchamia się jest Urban Champions.
Lecz gdy kartridża umieszczę w konsoli Retron 5, to uruchamia się Road Fighter.

Spotkał się ktoś kiedyś z takim wynalazkiem?

Pozdrawiam
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 08.02.2019, 17:21:08 »

zijacek
Użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 08.02.2019, 21:10:33 »

W niektórych (jeśli nie większości) bazarowych kartach są zworki na płytce drukowanej, które określają, jaki pakiet gier ma być dostępny. Zapewne chodziło o wyprodukowanie tanio jednego rodzaju kartridża, i sprzedawanie go w kilku wersjach. Być może jedna z Twoich konsol w jakiś sposób ignoruje tę zworkę, ale czy tak może być, to już ktoś bardziej obeznany z tą technologią może się wypowie.
Druga możliwość, która przychodzi mi do głowy jest taka, że ta konsola ma tę grę wbudowaną, i po prostu nie widzi tego kartridża w ogóle, odpalając wbudowaną grę, ale to raczej byś wiedział, a po drugie jak już coś jest wbudowane, to raczej zestawy gier, więc można tę wersję odrzucić. No chyba, że konsola ma osobne wewnętrzne gniazdo, i ktoś tam wsadził karta z pojedyńczą grą.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 09.02.2019, 09:51:50 »

Jak przekopiesz się przez forum, to może znajdziesz post MaarioSa który to analizował lata temu. Nie podam linka, bo nie pamiętam dokładnie, gdzie to było Język
pshq
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #3 : 09.02.2019, 11:46:39 »

Może być też tak, że kartridż ma dwie gry przełączane resetem konsoli - spróbuj zresetować konsolę i zobacz czy na zmianę z urban champions nie pojawia się road fighter. Miałem kiedyś styczność z kartridżem, który miał spy vs spy i jakąś inną grę, na pegasusie mt-777dx uruchamiała się najpierw ta druga, a na jednoczipowym klonie uruchamiała się najpierw spy vs spy, ale nie umiem powiedzieć skąd taka różnica w zachowaniu.
krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« Odpowiedz #4 : 09.02.2019, 12:06:07 »

Trochę nie rozumiem.
1) Kardridż tylko z Urban Champion czy jakaś składanka na której jedną z gier jest Urban Champion?
2) Jeśli to składanka, to reszta gier uruchamia się prawidłowo?
3) Jeśli to składanka, to wybór gier jest z menu czy poprzez reset
4) Czy konsola na której kardridż nie działa prawidłowo ma wbudowane gry?

Większość (wszytkie) konsole jest zgodna w 100% jeśli chodzi o instrukcje procesora. Problemu doszukiwałbym się raczej w
a) kardridż posiada (i wykorzystuje) bus-conflict, czyli podczas zapisu do rejestru przełączającego gre nie wyłącza pamięci. Wtedy to co się zapisze zależy czy silniej sygnały wysteruje procesor w konsoli czy pamięć w kardridżu
b) konsole inaczej zachowują się podczas reset-u/power-up

Przydałaby się dobra fotka obu stron kardridża.
juhu07
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 09.02.2019, 12:15:22 »

Kartridży z przełączaniem się poprzez reset mam kilka, ale to nie o to chodzi.
Kartridż kupowałem jako singiel, nie jest składanką. Na konsolach iq 502 v2, v3, przenośnej chińskiej konsoli za każdym razem uruchamia się Urban champions. Nie udało mi się uruchomić na nich Road Fighter. Jednak na konsoli Retron 5 uruchamia się tylko i wyłącznie Road Fighter. Dla niewtajemniczonych Retron 5 to ta konsolka https://www.youtube.com/watch?v=y-fqsztKsKg. Nie posiada wbudowanych gier. Zdjęcia karta zrobię jak wrócę z pracy.
juhu07
Użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 10.02.2019, 19:12:33 »

krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« Odpowiedz #7 : 10.02.2019, 23:34:27 »

Niestety nie bardzo mogę pomóc na odległość, musiałbym mieć go w ręku. Kardridż wykorzystuje linie M2 (która do mappera NROM, czyli gier Urban Champion, Road Fighter nie jest do niczego potrzebna). Możliwe, że kardridż odczytuje ustawienia zworek i na tej podstawie wybiera gre, a adres pod którym zwracana jest wartość zworki/zworek może bć jakiś nietypowy (np. poniżej $6000) przez co konsole, któe są de facto emulatorami mogą mieć z tym problemy.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: