Autor Wątek: Najlepsze pady do Pegasusa  (Przeczytany 3826 razy)

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Najlepsze pady do Pegasusa
« dnia: 30.10.2018, 10:39:36 »
Wydaje mi się, że kluczem jest jednak sprzęt. Mając w ręku tego pada od NESa, który technicznie wydaje mi się w świetnym stanie, mogłem bez problemu wykonywać pożądane manewry. Dochodze do wniosku ze w tego typu starych platformówkach sprzęt gra pierwsze skrzypce. Wyczucie sterowania i możliwość wykonania dokładnie tego ruchu o którym się aktualnie myśli to klucz do sukcesu.

Na pegazie irytowałem się bo podejrzewam że te pady były ogromnym problemem. Każdy guzik chodził inaczej, jeden wciskał się głębiej niż inne, krzyżak jakiś taki sztywny i nieprecyzyjny. A tutaj na NESie wszystkie przyciski chodzą tak samo i są bardzo responsywne (o ile nie mamy zużytego egzemplarza).

Jakie są wasze odczucia w stosunku: pady od Temrinatora vs pady od jednego z "oryginalnych" pegazów, np. tego IQ ? Które pady są według was najlepsze (od którego "oryginalnego" pegaza) i dlaczego ? Kurka, może gdybym w przeszłości miał lepszego pegasusa to nie zapamiętałbym tych gier jako arcytrudnych :)

Mcin: Temat wydzielany z innego, dlatego rozpoczęcie takie wydaje się "ze środka".
« Ostatnia zmiana: 08.11.2018, 21:18:25 wysłana przez Mcin »

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #1 dnia: 30.10.2018, 22:57:30 »
Z pegasusów grałem tylko na MT777DX i IQ i są one porównywalne, ciężko byłoby mi wskazać lepszy. Jednak oryginalny NES ma zdecydowanie najlepsze pady, bardziej czułe przyciski. Dużo lepiej i precyzyjniej mi się na nim gra. W ogóle jest też z lepszego, solidniejszego plastiku i pewniej leży w ręku. Do tego podobno najlepsze są te europejskie pady. Nie wiem dlaczego, ale powiedział mi tak kiedyś The Mexican Runner (taki "zawodowy" speedruner), nie wnikałem już w rozmowie dlaczego, ale skoro zawodowiec tak mówi, to ja mu wierzę ;-)

Jak gry nagle wydały Ci się łatwiejsze to spróbuj jednak tego Ninja Gaiden i Mega Mana ;-)

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #2 dnia: 31.10.2018, 08:42:29 »
Trzeba by bylo zapolowac na te gry by je zakupic. Musze sie najpierw rozejrzec ile one kosztują (choć mam pewne obawy co do ich aktualnej ceny XD).

Dzięki za wypowiedz na temat padów Doolo. Myślałem, że jednak te z oryginalnego pegaza reprezentują sobą jakiś sensowy poziom, porównywalny z tymi do NESa. Moze to tez kwestia przyzwyczajenia, bo przeciez ludzie przechodzili na tych pegazach gry i to nawet te calkiem trudne jak np. The Addams Family :)
« Ostatnia zmiana: 31.10.2018, 08:44:32 wysłana przez alf »

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #3 dnia: 31.10.2018, 09:51:10 »
Nie no pegasusowe są dobre, ale NESowe wybitne ;-)

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #4 dnia: 05.11.2018, 20:32:51 »
Miałem się super rozpisać ale na większości padów nie grałem od dawna i nie pamiętam, czy dawały dobry czy zły dotyk żeby robić ranking. Chyba zamieściłem wszystkie kontrolery na jakich grałem.
Number one są pady typu dogbone do NES / Famicom AV; tutaj się nie zastanawiam czy któryś inny jest lepszy, pady od Famicoma pierwszego (i pochodne typu Hudson Joycard) są bardzo solidne, standardowy pad do NES jest solidny (Nintendo Thumb najsilniej u mnie tu występuję, też już odczuwałeś alf?), z klonów spoko są pady do Fenixa (dobry krzyżak), MT777DX oraz Thompsonic 3500 (gorszy krzyżak, za twardy jak w NES standard). Bochenów od IQ-502 nie lubię. NES Max ma żałosny krzyżak - niby powinienem używać tego kółeczka ale i tak lepiej się wciskało krawędzie a mimo to nie było to komfortowe granie... Pady od terminatora też mają żałosny krzyżak - za to najszybsze turbo, jak chcesz bić rekordy w Track & Field to ten jest najlepszy hehe. Pady od Polystation dałbym komuś, kogo nie lubię żeby się męczył podczas grania.

Grałem też na dwóch ciekawostkach: Hori Joystick-7 - niestety zbyt lekki / ma zbyt małą powierzchnię podstawy obudowy na arcade sticka i drążek od kierunków jest mało precyzyjny i przez to musiałem się pilnować żeby go nie przesuwać po blacie.
Dedykowany kontroler do Hyper Olympics / Hyper Sports - dobra zabawa, na tyle prosty że nie ma tam czego popsuć.

Zastrzegam że to są subiektywne opinie, pewnie zależne od tego na jak bardzo wyrobione egzemplarze trafiałem.
Polecam wszystko powyżej padów od IQ-502.

Jest jeszcze wiele kontrolerów których nie miałem w rękach a chciałbym sprawdzić - może ktoś miał do czynienia z jakimiś i się podzieli opinią. Pady od Micro Geniusów (IQ-201, 301, 501, 1000), taki padzik od jakiegoś klona z niebieskimi i zielonymi guzikami, całą rodzinę 15-pinowych turbokontrolerów od Hudson / Hori, BPS Max (kalka NES Max czy może coś lepszego?), paddlesy do Arkanoida od Taito, arcade sticki od Ascii, NES Advantage, Camerica Supersonic i monstrum zwane Dempa Micomsoft XE-1 Pro.
« Ostatnia zmiana: 05.11.2018, 20:36:21 wysłana przez VertekS »

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #5 dnia: 06.11.2018, 09:14:44 »
Aż musiałem wygooglować "Nintendo thumb" bo nie mialem pojęcia co to :D
Z tego co widze to jakies nadwyrężenie kciuka. Jak na razie nic takiego mi sie nie przytrafiło, ale może po prostu za mało grałem (^_^)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #6 dnia: 08.11.2018, 21:30:26 »
Mój ulubiony to żółto-fioletowy pad z bazaru w kształcie pada do PS1, z ośmiokierunkowym D-padem a'la Sega Mega drive i przyciskami C i Z, działającymi jak wciśnięte a i b jednocześnie (turbo i bez) :D Postaram się dowalić zdjęcia w weekend :)
Co do padów Dogbone od Famicoma AV, to moje mają bardzo duży opór i 'Kciuk Nintendo' łapię, zanim przejdę Contrę... Z drugiej strony reagują sprawnie, gdyby tylko mieć naskórek jak stary marynarz albo gitarzysta... generalnie z padami od F mam ten problem, że są po prosty za małe, robione na japońskie rączki...
Z drugiej strony pady od IQ-502 wspominam jako za duże... jako pięciolatek największych dłoni nie miałem, a odległość guzików od krawędzi w tych jajkach to koszmar...
Co do pozostałej bazarozy, przy moim trybie grania za zieciaka zazwyczaj za szybko podały, żebym mógł je teraz poddać ocenie. Pamiętam jedynie niechęć do padów udających oryginalne, famicomowe, zamiana B z A miejscami wydawała mi się taka "fe" :P

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #7 dnia: 09.11.2018, 08:30:37 »
Jestem w szoku, ze Twoim ulubionym padem jest zwykly bazarowy żółto-fioletowy chinczyk ! :D Jak dla mnie już sam fakt, że pad wyglądał jak ten od PS1 świadczył że to jest "be" :D
Jakościowe wykonanie rzeczywiście jest dobre i nie irytuje podczas grania, np. będąc przyczyną skuszeń w grze ?

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #8 dnia: 09.11.2018, 20:17:08 »
Mój ulubiony to żółto-fioletowy pad z bazaru w kształcie pada do PS1, z ośmiokierunkowym D-padem a'la Sega Mega drive i przyciskami C i Z, działającymi jak wciśnięte a i b jednocześnie (turbo i bez) :D Postaram się dowalić zdjęcia w weekend :) ...
To jest ten legendarny pad o którym już kilka razy czytałem na tym forum? Wreszcie zobaczę zdjęcia, hurra!

Co do padów Dogbone od Famicoma AV, to moje mają bardzo duży opór i 'Kciuk Nintendo' łapię, zanim przejdę Contrę... Z drugiej strony reagują sprawnie, gdyby tylko mieć naskórek jak stary marynarz albo gitarzysta... generalnie z padami od F mam ten problem, że są po prosty za małe, robione na japońskie rączki...
Z drugiej strony pady od IQ-502 wspominam jako za duże... jako pięciolatek największych dłoni nie miałem, a odległość guzików od krawędzi w tych jajkach to koszmar...
O tym pisałem właśnie - stan zużycia pada może mieć wpływ na odbiór.
Jednak gracze to są wybredni - porównałem standardowy pad od NES z padem pierwszego Famicoma - 1mm długości, 2mm szerokości i 1mm grubości na korzyść NES a taka róznica heh.

Głośno się śmiałem czytając resztę:
<półżartem>
- Nie jestem starym marynarzem ani gitarzystą - do wody mnie nie ciągnie i marynarze raczej są aspołeczni z tytułu przebywania miesiącami na wodzie (nie bardzo ja); od gitary wolę inne instrumenty, ale może mi się jeszcze odmieni. Mówisz że wtedy będzie lepiej się grało?
- Nie odczuwam, żeby pady od Famicoma były za małe
- Pady od IQ-502 są nadal dla mnie zbyt duże
Jak wstawisz zdjęcia pada, to ja wstawię zdjęcie mojej dłoni :P i ocenisz - uważam, że moje nie jest wcale taka drobna.
</półżartem>

...
Pamiętam jedynie niechęć do padów udających oryginalne, famicomowe, zamiana B z A miejscami wydawała mi się taka "fe" :P
Do Aladdina (tego platformowego od Hummer Team) jak znalazł. Beetlejuice (?) też chyba miał zamienione A z B względem typowej platformówki.

Jestem w szoku, ze Twoim ulubionym padem jest zwykly bazarowy żółto-fioletowy chinczyk ! :D Jak dla mnie już sam fakt, że pad wyglądał jak ten od PS1 świadczył że to jest "be" :D
Jakościowe wykonanie rzeczywiście jest dobre i nie irytuje podczas grania, np. będąc przyczyną skuszeń w grze ?
Odpowiem za Mcina - nie nie, ten pad nie jest "be" - ten jest wyjątkowy. Jest jak T-800 wśród padów z bazaru.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #9 dnia: 10.11.2018, 00:11:00 »
Nawet kiedyś te zdjęcia podlinkowałem, o, tu http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,1652.msg26286.html#msg26286
Ale niestety nie byłeś pan forumowiczem, zanim Imageshack okazał się sprzedajną ladacznicą. Nawet u szpiaga każdego człowieka, czyli w Googlu, nie znalazłem zachowanych miniaturek. Dysk i płyty (tak tak, była kiedyś taka technologia...) też niestety nie posiadają zachowanej kopii.Także jutro (dziś) postaram się dostać do aparatu, póki słońce świeci, i wam to zafotografować. Szturchnijcie mnie za jakiś czas jakbym zapomniał.
Co do zadużości padów, to dla mnie te od Xboxa One czy PS4 są za małe - klasyczny pad od Xboxa 360 miał odpowiedni rozmiar :) Też nie mam wielkich łap, ale te od Fami, to są mikre...
Hmm, myślałem nad jakimś retro porównaniem, i w sumie te od Segi Mega Drive nie sprawiają mi przykrości rozmiarem... co innego ułożenie przycisków... ale wymiarowo spoko.

EDIT:
Nie dochrapałem się do lepszego aparatu, ale korzystając z wiosenkowej pogody, i telefonem poszło zrobić coś sensownego.



Verteks, interesują mnie źródła odnośnie 'legendarności' tego pada ( i nie, moje posty z forów wszelakich się nie liczą :P). Proszę o wszelakie linki do Filmików, skanów, artykułów, czy postów, które potwierdzają tezę.
Inna sprawa, że jesteś o wiele bardziej aktywnym allegrowiczem niż ja. Jak kiedyś trafisz na parkę czy dwie do sprzedania, będę chętny :)
« Ostatnia zmiana: 12.11.2018, 12:03:18 wysłana przez Mcin »

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #10 dnia: 13.11.2018, 07:15:48 »
Gdybym zobaczyl tego pada na targowisku to w zyciu bym nie kupil :D wygląda dość tandetnie. Domniemam jednak po Twojej dobrej opinii, że pad jest z wytrzymalego plastiku i gra sie na nim przyjemnie :) dzieki za foty !

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #11 dnia: 14.11.2018, 15:07:56 »
O, takiego pada, ale w odcieniach szarości, widziałem u kuzyna razem z MT-777DX. W tym prostokąciku na środku miał plastikową naklejkę z napisem Meokosonic [+jakieś 4 cyfry].

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #12 dnia: 17.11.2018, 12:03:42 »

Taki?
Szczerze, tego to nawet nie testowałem, czy działa. Zgarnąłem kiedyś za darmoszkę, ale że konsolę miałem z wejściem 9 pin a nie 15, to kurz zbiera. Tak na sucho to wydaje się ciut gorszy mieć plastik niż żółto-fioletowy, ale wygodny układ d-pada i klawiszy ten sam :)

Naklejka? Jakaś kiedyś mogła być na padzie, to za dawne dzieje, nie spamiętam :)

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #13 dnia: 17.11.2018, 16:46:27 »
Krzyżak w tych padach ma precyzje podobną do obsługi smartfona w rękawicach snowboardowych. Do tego wieczne utrapienie czyli przyciski w kolejności AB zamiast BA

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Najlepsze pady do Pegasusa
« Odpowiedź #14 dnia: 17.11.2018, 18:49:58 »
Ten co widziałem był dokładnie taki sam, może tylko trochę bardziej zżółknięty. :P
I albo nie był sprawny, albo coś innego mnie odpychało od próby użycia jego. Mogło tak być, że sobie poruszałem krzyżakiem i mi się odechciało go dotykać, mogło, nie pamiętam. xD