Autor Wątek: Euro/Scart w TV - automatyczne przełączenie w tryb AV  (Przeczytany 1144 razy)

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Ostatnio polowałem znowu za 14-calowym TV CRT do wiadomego celu. Udało się pozyskać od znajomych dwa TV - niestety oba bez pilotów. Jeden grundig PM 40-41 naprawdę super ekranik (prawie flat) ale totalnie pozbawiony wyjść AV/SCART ... :o Jeden SEG Pemium mający SCART. Niestety na uniwersalnym pilocie nie można uzyskać zgodności z przyciskiem do zmiany trybu na AV. Już miałem wystawić TV na fajans, ale przypomniał mi się fakt, że SCART ma sygnał automatycznie przełączający się na dany tryb AV. I faktycznie podpinam Sony PS2 scartem i ślicznie TV zmienia tryb automatycznie.

Pytanie - czy da się przerobić przelotkę SCART-CHINCH aby wsadzona sama wymusiła przełączenie sie w ten tryb bez potrzeby używania pilota? Niestety famiklon podlączony kablami chinch przez adapterek wiadomo sam tego nie zrobi.

EDIT: Doczytalem, ze pod pin8 należy dac 12V (od 9.5-12) aby TV przełączył się w ten tryb.
« Ostatnia zmiana: 27.10.2018, 17:59:05 wysłana przez siudym »

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Euro/Scart w TV - automatyczne przełączenie w tryb AV
« Odpowiedź #1 dnia: 29.10.2018, 12:35:01 »
A telewizorek nie ma na swojej obudowie przycisków do zmiany kanałów ? W takich małych telewizorach zwykle przełączając kanały możesz włączyć tryb AV. Wystarczy cofać kanały tak aby przekroczyć kanał 1 lub kanał 0 i powinien wskoczyć na AV.