Autor Wątek: Pegasus SP-60 naprawa  (Przeczytany 1579 razy)

sp60

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Pegasus SP-60 naprawa
« dnia: 30.08.2018, 13:41:35 »
Wpadła mi taka konsolka jak na poniższych zdjęciach. 0 reakcji na tv, dioda nie świeci. Stabilizator ok, będę poprawiał luty (może jest jakiś uszkodzony). Z płytki ze stabilizatorem nie dochodzi żadne napięcie na resztę elektroniki, jakieś pomysły?
Widać że ktoś majstrował bo przewody wyglądają jakby ktoś od nowa je przylutowywał (nie ma na nich napięć).

newbielink:https://www.aukcjoner.pl/gallery/027017529-.html#I1 [nonactive]

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #1 dnia: 31.08.2018, 12:19:28 »
Na Twoim miejscu prześledziłbym tor od wyjścia stabilizatora do kabelka który powinien podać napięcie na resztę elektroniki. Sprawdź względem masy w którym punkcie tego toru masz zerowe napięcie. Jeżeli będzie to za jakimś konkretnym elementem (np. dławikiem filtrującym) to by wskazywało na uszkodzenie tego elementu.

sp60

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #2 dnia: 31.08.2018, 15:42:55 »
Ok a czy byłby ktoś wstanie zrobić mi zdjęcia tej taśmy czy ona jest dobrze przylutowana? Przewodów jest 5. Na płytce ze stabilizatorem są wlutowane 4 bo z tego co widzę są 4 otwory. Jakie powinienem mieć napięcia na tych przewodach?

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #3 dnia: 03.09.2018, 12:22:54 »
Ciezka sprawa, bo musialbys znalezc tu kogos z ta sama konsola co Twoja.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #4 dnia: 04.09.2018, 19:21:25 »
Hm... może to ja jestem tą osobą :F
aktualnie nie mam dostępu do konsolki, ani nawet zdjęć, które kiedyś zrobiłem, ale jak nikt nie wstawi zdjęcia, przypomnij się za 2 tygodnie.

Ew. zerknij tu: http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,2194.msg26186.html#msg26186 Nie ta sama wersja SP-60, ale nie mam nic lepszego pod ręką.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #5 dnia: 05.09.2018, 17:49:19 »
Widzisz, problem jest taki że pod SP-60 (podobnie jak terminator, Rinco, Dendy) kryje się tak naprawdę wiele różnych egzemplarzy. A w każdym połączenia są zupełnie losowe, więc przy czterech kabelkach dostajesz w sumie 4! możliwości (a nawet więcej, bo często jest 5 i więcej miejsc do przylutowania, np. aby nie zasilać modulatora gdy konsola jest wyłączona). Jedyna możliwość to zrób DOKŁADNE zdjęcia obu stron każdej z płytek.

sp60

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #6 dnia: 10.09.2018, 17:41:50 »
@Mcin będę bardzo wdzięczny, jeszcze jakbyś mi pomierzył napięcia na tych kabelkach...

Zdjęcia
newbielink:https://www.aukcjoner.pl/gallery/027020259-.html#I1 [nonactive]
Z lepszymi może być kłopot

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #7 dnia: 10.09.2018, 22:12:47 »
Zrób takie zdjęcia aby dało się prześledzić przebieg sygnału (czyli cała płytka), a nie jakieś ucięte pod dziwnym kątem.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Pegasus SP-60 naprawa
« Odpowiedź #8 dnia: 03.03.2019, 12:22:58 »
Mocno po czasie, ale wrzucam. Te kilka miesięcy zajęło mi szukanie po domu "lepszego aparatu", który, jak się okazało, nie działa :P Także zdjęcia z mojego starego telefonu, nie jest to perfekcyjne, ale powinno dać się odczytać.
Konsola, jak widać, przechodziła już przynajmniej 2 chałupnicze lutowania w pośpiechu.