20.08.2019, 22:43:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?  (Przeczytany 612 razy)
alf
Użytkownik
*

« : 24.07.2018, 15:44:53 »

Heyka, zauważyłem że w mojej okolicy pojawiło się takie oto ogłoszenie z pegasusem iq-502:
https://www.olx.pl/oferta/pegasus-iq-502-CID99-IDwrufw.html#3151f7f972

Widzę, że konsola jest dość mocno dobita. Ponadto pady są od terminatora a zasilacz nie jestem pewien czy jest oryginalny (podejrzewam, że nie).

Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć za jaką cenę opłacałoby się zakupić ten zestaw i próbować reanimować ?
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 24.07.2018, 15:44:53 »

krupkowskii
Użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 24.07.2018, 21:16:01 »

Siemka. Jest to konsola w wer.3 czyli na glucie. Najslabsza jakosc obrazu i dzwieku i praktycznie nie da sie jej naprawic. Szukaj najlepiej mt777dx jest ona na scalakach i jest latwiej ja naprawic.
krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« Odpowiedz #2 : 24.07.2018, 23:57:28 »

Bez przesady, IQ rev 3 po dodaniu 1 razystora, tranzystora i kondensatora może posiadać swietną jakość obrazu, bez pionowych pasów, najlepsza ze wszystkich konsol (co do dźwięku to nie zauważyłem żadnej róznicy).
IQ rev 2 zwykle już posiada dobrą jakość obrazu, ale może mieć cichy/zaszumiony dźwięk i trzeba poprawić.

Masz 50% szans że to problem z gniazdem zasilania/stabilizatorem/urwanymi ściezkami i wtedy da się to odratować.

--

Aha, czyli konsola wyświetla obraz. Czyli jeśli sprzedający mówi, że nie wsadził kardridża aby sprawdzić, to pewnie gra głupa i jest uszkodzona, nie do naprawy.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2018, 00:00:10 wysłane przez krzysiobal » Zapisane
alf
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 25.07.2018, 10:27:38 »

krzysiobal po Tobie nie spodziewałem się akurat stwierdzenia "nie do naprawy" Uśmiech
Jednakże, jeżeli ta konsola w środku rzeczywiście ma gluty to ciężko będzie bawić się w naprawę... Zakładam, że kombinowanie z "wymianą" tego typu układów mija się z celem.

Chciałem sięgnąć po pegaza, ale jak spojrzałem na ceny to spadłem z krzesła. Nawet za śmieszne bazarowe dyskietki ludzie wołają sporo pieniędzy.
Myślałem, że najlepszą (najtańszą) opcją byłoby kupić właśnie konsolkę w stanie niepewnym lub zniszczonym i ją odratować.

Może zapytam kolesia czy może włożyć do niej kartridż ^_^ Tylko jak się okaże że jest sprawna to pewnie zwiększy cenę do miliona złotych :-|

Mamy tu na forum jakiś wątek ile właściwie powinien być warty pegaz ? Mam na myśli oczywiście te najbardziej "oryginalne, polskie" klony.
Nie wiem do jakich cen można traktować zakup jako dobry a jakie ceny są przesadzone.
Pierwszy rzut oka na allegro i widze 500 PLN za kompletny pegasus z pudłem i papierami.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2018, 10:33:32 wysłane przez alf » Zapisane
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #4 : 25.07.2018, 19:25:40 »

Mamy tu na forum jakiś wątek ile właściwie powinien być warty pegaz ? Mam na myśli oczywiście te najbardziej "oryginalne, polskie" klony.
http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,4471.660.html

W sumie może i dobry pomysł przełamać tendencję. Gdyby obok windowanych cen z Galaktyki Allegro i obłoku OLX zrobić zbiorczy wątek, jakie skarby za jakie grosze się dostaje, nowobogaccy ochłonęliby trochęstraciliby zapał do wywalania kosmicznych kwot na retro sprzęt Uśmiech
alf
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 26.07.2018, 09:18:49 »

Wracając do ogłoszenia z pierwszego wątku. Koleś napisał mi, że jest możliwość przyjścia z własnym kartridżem i na miejscu sprawdzenie czy konsola go odpali. Powiedział też, że tak czy kwak cena (150 PLN) nie jest do negocjacji więc niżej nie zejdzie. Gdyby konsola się uruchomiła, to miałoby to sens brać od niego ?
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: