Autor Wątek: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?  (Przeczytany 1045 razy)

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?
« dnia: 24.07.2018, 15:44:53 »
Heyka, zauważyłem że w mojej okolicy pojawiło się takie oto ogłoszenie z pegasusem iq-502:
https://www.olx.pl/oferta/pegasus-iq-502-CID99-IDwrufw.html#3151f7f972 [nofollow]

Widzę, że konsola jest dość mocno dobita. Ponadto pady są od terminatora a zasilacz nie jestem pewien czy jest oryginalny (podejrzewam, że nie).

Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć za jaką cenę opłacałoby się zakupić ten zestaw i próbować reanimować ?

krupkowskii

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.07.2018, 21:16:01 »
Siemka. Jest to konsola w wer.3 czyli na glucie. Najslabsza jakosc obrazu i dzwieku i praktycznie nie da sie jej naprawic. Szukaj najlepiej mt777dx jest ona na scalakach i jest latwiej ja naprawic.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?
« Odpowiedź #2 dnia: 24.07.2018, 23:57:28 »
Bez przesady, IQ rev 3 po dodaniu 1 razystora, tranzystora i kondensatora może posiadać swietną jakość obrazu, bez pionowych pasów, najlepsza ze wszystkich konsol (co do dźwięku to nie zauważyłem żadnej róznicy).
IQ rev 2 zwykle już posiada dobrą jakość obrazu, ale może mieć cichy/zaszumiony dźwięk i trzeba poprawić.

Masz 50% szans że to problem z gniazdem zasilania/stabilizatorem/urwanymi ściezkami i wtedy da się to odratować.

--

Aha, czyli konsola wyświetla obraz. Czyli jeśli sprzedający mówi, że nie wsadził kardridża aby sprawdzić, to pewnie gra głupa i jest uszkodzona, nie do naprawy.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2018, 00:00:10 wysłana przez krzysiobal »

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.07.2018, 10:27:38 »
krzysiobal po Tobie nie spodziewałem się akurat stwierdzenia "nie do naprawy" :)
Jednakże, jeżeli ta konsola w środku rzeczywiście ma gluty to ciężko będzie bawić się w naprawę... Zakładam, że kombinowanie z "wymianą" tego typu układów mija się z celem.

Chciałem sięgnąć po pegaza, ale jak spojrzałem na ceny to spadłem z krzesła. Nawet za śmieszne bazarowe dyskietki ludzie wołają sporo pieniędzy.
Myślałem, że najlepszą (najtańszą) opcją byłoby kupić właśnie konsolkę w stanie niepewnym lub zniszczonym i ją odratować.

Może zapytam kolesia czy może włożyć do niej kartridż ^_^ Tylko jak się okaże że jest sprawna to pewnie zwiększy cenę do miliona złotych :-|

Mamy tu na forum jakiś wątek ile właściwie powinien być warty pegaz ? Mam na myśli oczywiście te najbardziej "oryginalne, polskie" klony.
Nie wiem do jakich cen można traktować zakup jako dobry a jakie ceny są przesadzone.
Pierwszy rzut oka na allegro i widze 500 PLN za kompletny pegasus z pudłem i papierami.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2018, 10:33:32 wysłana przez alf »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?
« Odpowiedź #4 dnia: 25.07.2018, 19:25:40 »
Mamy tu na forum jakiś wątek ile właściwie powinien być warty pegaz ? Mam na myśli oczywiście te najbardziej "oryginalne, polskie" klony.
http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,4471.660.html

W sumie może i dobry pomysł przełamać tendencję. Gdyby obok windowanych cen z Galaktyki Allegro i obłoku OLX zrobić zbiorczy wątek, jakie skarby za jakie grosze się dostaje, nowobogaccy ochłonęliby trochęstraciliby zapał do wywalania kosmicznych kwot na retro sprzęt :)

alf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: zestaw iq-502 - czy warto reanimować ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26.07.2018, 09:18:49 »
Wracając do ogłoszenia z pierwszego wątku. Koleś napisał mi, że jest możliwość przyjścia z własnym kartridżem i na miejscu sprawdzenie czy konsola go odpali. Powiedział też, że tak czy kwak cena (150 PLN) nie jest do negocjacji więc niżej nie zejdzie. Gdyby konsola się uruchomiła, to miałoby to sens brać od niego ?