Autor Wątek: Miłośnicy Segi Megadrive  (Przeczytany 8496 razy)

chager01

  • Gość
Miłośnicy Segi Megadrive
« dnia: 20.10.2017, 10:14:38 »
Czy są na tym forum jacyś miłośnicy Segi Megadrive, zwanej również Segą Genesis??

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #1 dnia: 20.10.2017, 11:51:58 »
Może nie miłośnik, ale mam i lubię.

chager01

  • Gość
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #2 dnia: 20.10.2017, 11:57:19 »
Dla mnie Mortal Kombat szczególnie 3-cia część wymiata. Nigdy nei miałem tej konsoli, ale dużo grałem w osiedlowym salonie gier. W sumie jak poznałem Segę i N64 to Pegasus poszedł w odstawkę na długie lata. Lubię też niektóre platformówki. Myślałem kiedyś o kupnie tej konsoli wraz z everdrivem. Ale na emulatorze też się fanie gra.

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #3 dnia: 20.10.2017, 12:00:55 »
Posiadam i również lubię. Nie mam za dużo gier ale staram się rozbudowywać "kolekcję".

chager01

  • Gość
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #4 dnia: 20.10.2017, 12:10:24 »
W sumie to mam też taką współczesną wersję tej konsoli, z kartą pamięci gdzie można wgrywać romy. Jest też możliwość podłączenia jej do telewizora. Ale to nie to samo, co granie na konsoli.
Swoją drogę nie wiem czy wiedzieliście, że kartridże od tej konsoli pasują do gniazda Pegasusa MT-777DX. Po odpaleniu czasami pojawi się na ekranie telewizora niebieski napis SEGA i w tym miejscu kartridż się zawiesza.

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #5 dnia: 20.10.2017, 12:51:15 »
Ja tam sentymentalnie na kadrydżach jadę :)
We wszystkim właściwie - Pegaz, SMD, Snes i Game Boy.
Choć tego ostatniego kupiłem chińskiego klona. Ale kupuję ordżineles gry.
Jestem na tyle pogięty na na C64 gram z kaset ...

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #6 dnia: 20.10.2017, 16:54:08 »
Szanuję :> Jak trzeba poczekać na załadowanie, to i radość rośnie.

Co do Segi, szanuję i miło wspominam. Mam jakąś podróbę zgarniętą od kolegi, ale niestety w średnim stanie i tylko jedną grę, która mnie nie kręci (NHL '96).

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 385
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #7 dnia: 21.10.2017, 02:21:12 »
Swoją drogę nie wiem czy wiedzieliście, że kartridże od tej konsoli pasują do gniazda Pegasusa MT-777DX. Po odpaleniu czasami pojawi się na ekranie telewizora niebieski napis SEGA i w tym miejscu kartridż się zawiesza.
Kardridże od SEGi pasują do Pegasusa???

Doolo

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #8 dnia: 21.10.2017, 14:22:07 »
Moja skromna kolekcja.



Niestety za późno zacząłem zbierać, kiedy ceny osiągnęły absurdalny pułap i zastanawiam się nad Everdrivem. Mega Drive przede wszystkim cenię za dobre platformówki i gry od Konami. Niemalże każda gra wydana na SNESa ma swojego godnego konkurenta na SMD.

chager01

  • Gość
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #9 dnia: 21.10.2017, 16:14:23 »
Swoją drogę nie wiem czy wiedzieliście, że kartridże od tej konsoli pasują do gniazda Pegasusa MT-777DX. Po odpaleniu czasami pojawi się na ekranie telewizora niebieski napis SEGA i w tym miejscu kartridż się zawiesza.
Kardridże od SEGi pasują do Pegasusa???

Jakbym nie zobaczył tego na własne oczy, to bym nie uwierzył. Kartridże segi pasują do pegasusowego gniazda, ale jedyne co moze się wyświetlić to napis startowy Sega. Ciekawe jak by włożyć kartridż od pegasusa do Segi.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #10 dnia: 21.10.2017, 19:48:57 »
...Ciekawe jak by włożyć kartridż od pegasusa do Segi.

Wyświetli się napis Pegasus.

chager01

  • Gość
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #11 dnia: 21.10.2017, 20:23:43 »
...Ciekawe jak by włożyć kartridż od pegasusa do Segi.

Wyświetli się napis Pegasus.

Heh, nie wydaje mi się. W przypadku Segi z tego co się orientuje nie było pirackich kartridży, przynajmniej w latach 90-tych (chociaż do końca nie jestem pewien), bo obecnie mo"żna nabyć na aliepress współczesne reprodukcje. Bo chyba wszystkie gry na Segę rozpoczynały się od wyświetlenia loga "SEGA". Jestem ciekawy czy ktoś na forum próbował odpalić kartridże do Segi na Pegasusie i na odwrót. W sumie gdyby ktoś napisał o tym na forum to nie uwierzyłbym, ale widziałem na własne oczy odpalony kartridż Segi na Pegasusie, który zawiesił się na logo "SEGA"...
Widzę że na tym forum jest kilku fanów Segi, może sami spróbują odpalić karty od Segi na pegasusie i potwierdzić moja tezę;)
« Ostatnia zmiana: 21.10.2017, 20:30:19 wysłana przez chager01 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #12 dnia: 21.10.2017, 22:19:31 »
Swoją drogę nie wiem czy wiedzieliście, że kartridże od tej konsoli pasują do gniazda Pegasusa MT-777DX. Po odpaleniu czasami pojawi się na ekranie telewizora niebieski napis SEGA i w tym miejscu kartridż się zawiesza.
Kardridże od SEGi pasują do Pegasusa???

Przed chwilą sprawdziłem - nie ^^. Przynajmniej na żadnej z moich 3 konsolek. Megadrive ma szersze carty (64 vs 60 na pegu).

jhosef

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #13 dnia: 23.10.2017, 11:13:49 »
W Sedze podoba mi się sposób wydawania gier. Porządne pudełko, które powoduje to, że dużo kompletów przetrwało.
Nintendo miało pudełka, które jakoś szczególnie nie zachęcało do zachowania.

chager01

  • Gość
Odp: Miłośnicy Segi Megadrive
« Odpowiedź #14 dnia: 23.10.2017, 12:00:52 »
Kartridże do Segi były chyba robione z lepszego plastiku; do tego obudowy cartów od Segi są skręcane, a nie mocowane na zatrzaski. Szkoda jednak że w porównaniu do Pegasusa, czy Playstation; Sega nie cieszyła się dużym zainteresowaniem w Polsce.