21.11.2017, 03:25:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Konsola do 200  (Przeczytany 709 razy)
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« : 05.10.2017, 07:02:56 »

Witam po dłuższej przerwie.
Jestem zainteresowany kupnem kompletnego pegasusa  najlepiej z pistoletem.
Zawsze miałem słabość do tych a'la Famicom. Powiedzcie mi: Czy jest sens kupowania nowej z allegro? http://allegro.pl/gra-telewizyjna-pegasus-retro-pegazus-pad-kardridz-i6617038274.html czy ona jest na glucie? Dlaczego niektóre kosztuje do 200 a nie które koło 500?

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 05.10.2017, 07:02:56 »

Dzidek
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 05.10.2017, 08:40:40 »

Tak, na glucie. Niestety januszy biznesu i ciemnej masy, która wszystko kupi nie brakuje na tym chorym portalu.
 Ta aukcja za 500 ziko i liczba kupujących to totalna kpina. Pare lat nie przeglądałem allegro, ostatnio wróciłem popatrzeć i w pale mi sie nie mieści co tam się dzieje. Podłe bazarówy po 50 zł i te konsole z ali z poteznym przebiciem, snajperzy w każdej licytacji, dramat...

Na ali cena około 80 zł. Radzę porzucić allegro Uśmiech Do 200 zl polecam zapolowac na famicoma na ebayu. 15 minut i masz. Aukcja z przed paru dni, a to i tak drogo wg. mnie Uśmiech

chager01
Gość
« Odpowiedz #2 : 05.10.2017, 12:18:53 »

Ja mam do sprzedania niedrogo Thomsponica 3600. Jest on na układach scalonych, jeżeli będziesz grał na tv CRT nie ma problemu, bo na LCD występują pionowe pasy, które mogą niektórym przeszkadzać. Na konsoli widać nie wielkie ślady użytkowania. Dorzucam do niego kabel antenowy, mocny uniwersalny zasilacz 1000 mA, pistolet bardzo podobny do Casela oraz 3 pady. Jeden używany, 2 nowe (takie a'la palystation sprzedawane na allegro). Za dopłatą mogę dorzucić prawie nowy pad Boomerang firmy Matt. Nie wiem jak stoisz z kartridżami, ale też za niewielką dopłatą mogę dorzucić znaną z allegro składankę 400in1.
Cena około 100 zł (w zależności od wyposażenia jakie byś chciał). Jakbyś był zainteresowany to pisz na PW.
VertekS
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #3 : 05.10.2017, 15:23:03 »

Do 200 złotych z Pegasusów wybrałbym Fenixa - tak jak Famicom ma pady wpinane "na stałe" wewnątrz konsoli, przypomina też go kształtem. Ewentualnie klony kształtem a'la Famicom - Dendy Junior, Daryar, podany wyżej Thompsonic - według mnie poziom wykonania IQ-502 v3. Albo tak jak wyżej oryginalnego Famicoma, tylko że najlepiej z modyfikacją dodającą porty AV (zlecić lub zrobić samemu) - sygnał antenowy jest upierdliwy, bo telewizor musi umieć odbierać standard NTSC-J, dodatkowo jakość obrazu jest słaba.
djrob
Użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : 05.10.2017, 18:07:40 »

Mam na zbyciu właśnie Fenixa NT-102 i 303 (ten jest z wbudowanymi grami czyli dodatkowym slotem od spodu PCB ).
Gdybyś był zainteresowany to proszę na PW.
Luey
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 09.10.2017, 00:25:35 »

Jeśli chcesz coś "współczesnego" to polecam D99. Jest jeszcze ten CoolBaby RS-35 ale słyszałem, że ma jakieś problemy z dźwiękiem jednak nie posiadam tej konsoli więc się nie wypowiem.

D99 mam i służy mi bardzo dobrze do dłuższego grania (nie chcę za bardzo "katować" retro sprzętów). Odpala wszystkie kartridże jakie posiadam, zasilacz nie eksplodował, gumki w padach konkretne a kable długie. Na Ali za około stówkę.
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #6 : 09.10.2017, 17:20:52 »

No wiec tak:
Po głębszym przemyśleniu wszelkich za i przeciw (tu dziękuję wam za odzew) postanowiłem nabyć właśnie RS-35. Z tego co wyczytałem i obejrzałem dało się wywnioskować następujące wnioski:
- obraz ponoć rewelacyjny
- pady w porządku, długość kabla to 2 metry (sic!)
- jest bardzo dobrze wykonana
- znakomicie czyta carty
- wizualnie jest niemal idealną kopią Famicoma, którą osobiście uważam ją za najpiękniejszą konsolę ever.
           Co do zastrzeżeń:
- te 232 gry faktycznie są, ale poza kilkoma świetnymi reszta to marnej jakości zapychacze
- konsola ma jakąś wadę dźwiękową ( nie ma w ogóle basu), ponoć da się, to samemu załatwić, ja niestety jestem w tym względzie laikiem
- nie ma dedykowanego portu na pistolet (15 pin), więc będę musiał załatwić sobie jakiegoś 9-pinowego, ale na ten temat pojawi się wątek w dziale "Giełda" Uśmiech .

Gdy przyjdzie paczka z pewnością napiszę więcej na jej temat  Mrugnięcie

Luey
Użytkownik
*

« Odpowiedz #7 : 09.10.2017, 17:55:50 »

Jeżeli nie masz starego tv "z dupką" to pistolet Ci raczej się nie przyda Mrugnięcie

Sam się trochę interesuje RS-35 więc czekam na Twoją opinię.

Na Aliexpress widziałem, że można nabyć model RS-37. Kiedyś pod jednym filmikiem na YT wyczytałem, że tam dźwięk jest już ok.
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #8 : 09.10.2017, 18:27:37 »

Mam schowany stary TV.
 Z recenzji na YT wywnioskowałem, ze konsolka ma audio stereo.
 Czy to możliwe w ogóle?
Ma może ktoś konsolkę z takim rozwiązaniem?
Ciekaw jestem, czy będzie jakaś różnica Mrugnięcie

revelati
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #9 : 11.10.2017, 18:29:21 »

D99 wydaje się za drogie. Dostępne są też informacje, że ta konsola jest marna pod względem technicznym: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3266875.html
Luey
Użytkownik
*

« Odpowiedz #10 : 11.10.2017, 18:48:04 »

Ja swojego używam już kilka miesięcy i naprawdę jestem zadowolony. Można to nazwać wytrzymalszym Polystation ale wole wydać więcej za tę wytrzymałość i mieć konsolę sprawną niż zapłacić 30 zł i nacieszyć się nią przez godzinę.
nox
FrankAndStein
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #11 : 11.10.2017, 18:55:04 »

Znaczy tak:
Są na rynku dwie konsole podobne do siebie: D99 i RS-35
One się diametralnie różnią od siebie.
Zakup opierałem głownie na tej recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=6gBaXDks0bU&t=31s
oraz porównianiu z D99:
https://www.youtube.com/watch?v=eE3MoFGi6yM&t=7s

Strony: [1]