Autor Wątek: Mam taki pomysl...  (Przeczytany 4509 razy)

Tomi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Mam taki pomysl...
« dnia: 12.01.2009, 21:19:26 »
Myślałem na tym zęby stworzyć filmik o Pegazach!

Ponieważ dużo ludzi (obcokrajowcy) na internecie uważa ze to wielki syf. A ja chce
im pokazać, ze np. w Polsce się tylko na Pegazie grało!

Chce zrobić filmik po Angielsku. Filmik chce zrobić w podobny styl
jak poważne filmiki Angry Video Game Nerd'a (np. jego filmiki o serii Rocky)

Chciałem opowiadać np. jak on został stworzony, jakie byly gry, itd.

Ale mam kilka pytania:

-Kto znowu stworzył Pegaza? Jedynie co pamiętam jest to, ze w dzisiejszych
czasach się zajmuje napojem Hoop. Wiem ze kiedys na Wikipedii byl o tym duży artykuł
ale  skrócili go :(

-Jaka byla pierwsza prawdziwa konsola Nintendo w Polsce? Bo z tego co wiem Super Nintendo
i Nintendo 64 nigdy nie wyszło w Polsce, ale nie jestem pewien.
Pytam się, bo w filmiku chce umieścić, ze nie było w Polsce po Pegazie żadnej innej konsoli,
i najnowsza po nim było chyba PSX. I chce umieścić jaka to dla nas była wielka ewolucja:
Od Pegaza do PSX!

-O jakich grach powinien rozmawiać?

-Co wy chcecie mieć w filmiku?

-I czy ktoś chce mi pomoc? :)

Choć prace nad filmikiem zacznę za parę tygodni, ponieważ tera będę miał dużo egzaminów z szkoły...


Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #1 dnia: 13.01.2009, 14:53:01 »
sega genesis była chyba, mój kolega miał. ale on często jeździł do dziadków w niemczech i może tam nabył. a pegasusy były wg. prawa o ochronie praw autorskich od 1994 nielegalne, poza tym ciężko będzie. nawet nie wiadomo dokładnie kiedy powstał pierwszy komputer(w każdym podręczniku jest inaczej, z 7 różnych wersji słyszałem). co do pegaza będzie trudniej, bo dokumentacji może nie być, a do dokumentów z chin się i tak nie dorwiesz, bo chyba tam powstał pierwszy famiklon. trzeba czekać aż ktoś się przyzna. zadanie jest niemal niewkonalne. może się dowiesz, kto sprowadził Pegasusy do polski, ale też wątpię.

ogólnie rzecz biorąc, ciężko ci będzie, ale życze powodzenia ;)

« Ostatnia zmiana: 13.01.2009, 16:02:42 wysłana przez Mcin »

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #2 dnia: 13.01.2009, 16:36:14 »
To ci się powinno bardzo przydać  http://www.pegasus-gry.com/historia.php
« Ostatnia zmiana: 13.01.2009, 16:39:50 wysłana przez Lecho1523 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #3 dnia: 13.01.2009, 16:39:43 »
Historia NES'a , a nie pegaza. pegaz to chiński klon konsoli zwanej w japinii Famicom, a W Ameryce NES.

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #4 dnia: 13.01.2009, 16:41:09 »
No tak tam właśnie o tym pisze,ale zdaję mi się że lepiej zrobić filmik o historii nesa.Ale jak chcesz...

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #5 dnia: 13.01.2009, 20:24:47 »
o historii NES'a wszyscy znają:F

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #6 dnia: 13.01.2009, 23:52:20 »
Myślałem na tym zęby stworzyć filmik o Pegazach!

Ponieważ dużo ludzi (obcokrajowcy) na internecie uważa ze to wielki syf. A ja chce
im pokazać, ze np. w Polsce się tylko na Pegazie grało!

Chce zrobić filmik po Angielsku. Filmik chce zrobić w podobny styl
jak poważne filmiki Angry Video Game Nerd'a (np. jego filmiki o serii Rocky)

Chciałem opowiadać np. jak on został stworzony, jakie byly gry, itd.

Ale mam kilka pytania:

-Kto znowu stworzył Pegaza? Jedynie co pamiętam jest to, ze w dzisiejszych
czasach się zajmuje napojem Hoop. Wiem ze kiedys na Wikipedii byl o tym duży artykuł
ale  skrócili go :(

-Jaka byla pierwsza prawdziwa konsola Nintendo w Polsce? Bo z tego co wiem Super Nintendo
i Nintendo 64 nigdy nie wyszło w Polsce, ale nie jestem pewien.
Pytam się, bo w filmiku chce umieścić, ze nie było w Polsce po Pegazie żadnej innej konsoli,
i najnowsza po nim było chyba PSX. I chce umieścić jaka to dla nas była wielka ewolucja:
Od Pegaza do PSX!

-O jakich grach powinien rozmawiać?

-Co wy chcecie mieć w filmiku?

-I czy ktoś chce mi pomoc? :)

Choć prace nad filmikiem zacznę za parę tygodni, ponieważ tera będę miał dużo egzaminów z szkoły...



Po pierwsze to ile masz lat ?????
Po drugie jak chcesz robić filmiki o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia ?????
Chcesz robić film o ewolucji do PSX ? Pegaz i PSX są to odległe od siebie ścieżki bardzo
i nie są to raczej wynikające jedne z drugiej ewolucje rozwoju konsol...Ryzykujesz ośmieszenie się
przed całą społecznością internetową, która się takimi rzeczami interesuje - po pierwsze bez wiedzy i zamiłowania do Famicoma nie dasz rady.  Ale jak masz chęci i uważasz, że podołasz nie będę zniechęcał. Działaj, ale filmik radzę najpierw poddać testom małego grona ekspertów dopiero potem w szerszą społeczność.
« Ostatnia zmiana: 13.01.2009, 23:55:22 wysłana przez PegazusMaster »

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #7 dnia: 14.01.2009, 13:09:39 »
Popieram PegazusMastera i to w 100%

A co do Famicoma kiedyś miałem nie umywa się do Nesa jeżeli chodzi o wygląd i wgl :D

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #8 dnia: 14.01.2009, 14:16:45 »
Myślałem na tym zęby stworzyć filmik o Pegazach!

Ponieważ dużo ludzi (obcokrajowcy) na internecie uważa ze to wielki syf. A ja chce
im pokazać, ze np. w Polsce się tylko na Pegazie grało!

Chce zrobić filmik po Angielsku. Filmik chce zrobić w podobny styl
jak poważne filmiki Angry Video Game Nerd'a (np. jego filmiki o serii Rocky)

Chciałem opowiadać np. jak on został stworzony, jakie byly gry, itd.

Ale mam kilka pytania:

-Kto znowu stworzył Pegaza? Jedynie co pamiętam jest to, ze w dzisiejszych
czasach się zajmuje napojem Hoop. Wiem ze kiedys na Wikipedii byl o tym duży artykuł
ale  skrócili go :(

-Jaka byla pierwsza prawdziwa konsola Nintendo w Polsce? Bo z tego co wiem Super Nintendo
i Nintendo 64 nigdy nie wyszło w Polsce, ale nie jestem pewien.
Pytam się, bo w filmiku chce umieścić, ze nie było w Polsce po Pegazie żadnej innej konsoli,
i najnowsza po nim było chyba PSX. I chce umieścić jaka to dla nas była wielka ewolucja:
Od Pegaza do PSX!

-O jakich grach powinien rozmawiać?

-Co wy chcecie mieć w filmiku?

-I czy ktoś chce mi pomoc? :)

Choć prace nad filmikiem zacznę za parę tygodni, ponieważ tera będę miał dużo egzaminów z szkoły...



Po pierwsze to ile masz lat ?????
Po drugie jak chcesz robić filmiki o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia ?????
Chcesz robić film o ewolucji do PSX ? Pegaz i PSX są to odległe od siebie ścieżki bardzo
i nie są to raczej wynikające jedne z drugiej ewolucje rozwoju konsol...Ryzykujesz ośmieszenie się
przed całą społecznością internetową, która się takimi rzeczami interesuje - po pierwsze bez wiedzy i zamiłowania do Famicoma nie dasz rady.  Ale jak masz chęci i uważasz, że podołasz nie będę zniechęcał. Działaj, ale filmik radzę najpierw poddać testom małego grona ekspertów dopiero potem w szerszą społeczność.

chłopie sory że to powiem ale jesteś żałosny. Co cie to ile ma lat? na pewno jeśli jest mlodszy od ciebie to jak sie postara będzie potrafił zrobic wszystko lepiej id ciebie. Po co mu mówisz że nie ma o niczym pojęcia skoro ty też wiesz mało! Udajesz eksperta we wszystkim a jedyna co o tym może świadczyc to nick który i tak sie nie sprawdza! radze, zmień postępowanie bo z takim szanowany nie będziesz.
PS. Nawet nicku poprawnie zapisac nie umiesz i myślisz że masz o PegaSusie pojęcie  ::)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #9 dnia: 14.01.2009, 15:47:39 »
JeSus Maria nie wszczynajcie kolejnej kłótni.

chłopak chce robić filmik, to zrobi.PSX tak samo jak CD-I, miało być z początku add-onem do Nintendo 64 pozwalającym grać w gry z CD. czyli jakieś powiązanie jest. a z tym plejem chodziło mu o to, że od pegaza do konsolki sony nic innego się w polsce nie ukazało. nie wiem czy to prawda. a właśnie po to pyta się nas, bo myśli, że znajdzie tu ekspertów czy też Hardkorowych fanów, i od nich wyciągnie informacje.

reżyserzy filmów dokumentalnych też często nie mają pojęcia o temacie filmu, tylko zatrudniają Ekspertów, znawców w tej dziedzinie, którzy im pomagają, a nawet odwalają całą robotę w kwestii merytorycznej.
« Ostatnia zmiana: 14.01.2009, 15:53:54 wysłana przez Mcin »

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #10 dnia: 14.01.2009, 21:12:30 »
A co ty kostek masz jakieś pojęcie?

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #11 dnia: 14.01.2009, 21:36:31 »
Nes/Famicom to stare konsole. Filmiki o nich powinny robić osoby, które wychowały się na nich i grały hardkorowo i są fanami nesa do dziś przykład Irate Gamer, ale nie osoby, które chcą zrobić taki filmik byle by zaistnieć w sieci, które z tematem nie mają prawie nic wspólnego. O wziął się taki Kowalski znikąd po zobaczeniu paru gierek na emulatorze i nagle będzie robił filmik o pegazie/nesie...Takie konsole to hobby dla maniaków, którzy przetrwali próbę czasu i nadal się trzymają pegazusa/famicoma/nesa... w dzisiejszych czasach dla dzieciaków są konsole nowej generacji...a ci nowi którzy znają pegaza to co najwyżej pograli trochę u kolegi albo po prostu znają go z emulatorów...I tego typu reviewy były by naiwne .... Bo jak może robić recenzję kilku latek ew. ciut starsza osoba kiedy dookoła jest mnóstwo starszych osób, które przeżyły/widziały w jaki sposób to wszystko się zaczęło na własne oczy w Polsce, a nie z jakiś encyklopedii, a z kolei ci młodociani o pegazie pewnie dopiero co usłyszeli z internetu, a w domu tną w jakieś PSX3...
« Ostatnia zmiana: 14.01.2009, 21:42:32 wysłana przez PegazusMaster »

potak

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #12 dnia: 14.01.2009, 22:09:38 »
PM - wrzuć na luz:P w przywitaj się napisał:
Cytat: Tomi
Mam na imię Tomasz, i mam 19 lat.
myślę że ktoś w moim wieku może sie znać na pegasusach dosyć dobrze, nie ma co od dzieciaków zaraz rzucać,z tego co pamiętam pegi to cale moje dzieciństwo ,aż do 1 kompa i pamiętam że większość starszych ode mnie siedzieli na Atari,dosyć niechętnie do pegasusów podchodzili( może się mylę, może tylko u mnie tak było)... w każdym razie nie można od razu przekreślać człowieka, jeżeli nie jest ultra maniakiem nesowym, jak dla mnie to zawsze możne spróbować

co do historii pegasusa, to gdzieś kiedyś na necie widziałem obszerny artykuł ale nie mogę teraz tego znaleźć,a już szukam i szukam

@Mcin :na pewno byla po pegasie sega saturn to to pamietam,chyba w podobnym czasie co playstation wyszla i(ale nie popularna )konsola jaguar atari

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #13 dnia: 15.01.2009, 15:48:22 »
całkowicie zgadzam się z potakiem. wiek nie ma znaczenia, znam 10- letniego kolesia, który za młodu zagrywał się na pegasusie. a wiadomości może mieć od nas, właśnie po to tutaj zajrzał, żeby się dowiedzieć czegoś o konsolce.A to że grałeś- przeszedłeś więcej gier od niego tez nie za bardzo ma znaczenie, bo skąd wiesz, czy w ramach poszukiwań informacji nie znajdzie czegoś, o czym ty nie wiedziałeś.
A teksty typu 'ile ty masz lat' i 'żałosny jesteś' to sobie na PW wysyłajcie, nie budujcie nieprzyjemnej atmosfery na forum ;). po prostu możecie niechcący na chamów wyjść.

PS taki Norman Davies to myślisz wszystko od początku wiedział?? Zainteresował się tematem i wtedy zaczął dogłębnie studiować źródła żeby wydobyć informację. jak się chlop zainteresuje, to duzo może znaleźć.

EDIT poza tym sam stwierdziłeś, że trzeba taki filmik przetestować najpierw przed wąskim gronem znawców. więc czemu ty go nie przetestujesz??
« Ostatnia zmiana: 15.01.2009, 15:57:38 wysłana przez Mcin »

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Mam taki pomysl...
« Odpowiedź #14 dnia: 16.01.2009, 18:22:03 »
Na pewno bardzo chwalebna inicjatywa Tomi i zaslugujaca na popracie. Szczegolnie jakbys to zrobil profesjonalnie to mogloby uporzadkowac wiele spraw i przedstawic Pegasusa w dobrym swietle, ale...

Musze sie zgodzic troche z PegazusMaster - widac, ze brak Ci wiedzy na temat historii branzy elektronicznej rozrywki. Pomiedzy Pegasusem, a PSX bylo wiele konsol - Sega MegaDrive, Sega System, trzeba wspomniec o Game Boy'y (przeciez to twor Nitendo), trzeba by powiedziec jak to bylo z komputerami itp.

Wymaga to dokladnej analizy tematu i oczytania sie w wielu zrodlach, zeby byc pewnym prawdziwej historii. Ponadto rowniez filmik powinien byc zrobiony przyzwoicie, a nie jak jakis 'reality show' nagrany komorka.

Jak chcesz do tego podejsc profesjonalnie to najlepiej zbierz jakas ekipe na forum i wspolnie ustalcie historie Pegasusa. Inaczej mozesz stworzyc tylko jakis lamerski filmik, ktory Cie tylko pograzy.

Oczywiscie zycze Ci powodzenia i zapalu, bo fajnie jakby cos takiego powstalo :)