Autor Wątek: Terminator BS-500AS buczący dzwięk  (Przeczytany 5210 razy)

Luey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Terminator BS-500AS buczący dzwięk
« dnia: 12.09.2017, 19:01:50 »
Pierwszy raz dorwałem się dziś do BS-500AS. Stan fizyczny poprawny. Obraz wyświetlany przez nią jest naprawdę dobrej jakości. Niestety dźwięk strasznie buczy. Czasami zagłusza nawet muzykę i dźwięki z gry. Próbowałem normalne czincze i czincze z końcówką scart. Zmieniałem też zasilacze. Sprawdziłem na drugim TV. Cały czas dźwięk niemiłosiernie buczy. Jaka może być przyczyna? Wadliwe wyjście? Jakieś zakłócenia od zasilania czy wina leży gdzieś indziej?

brother2335

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: Terminator BS-500AS buczący dzwięk
« Odpowiedź #1 dnia: 13.09.2017, 00:45:53 »
Ja bym obstawiał winę zasilacza w pierwszej kolejności. Miałem takie buczenie jak podpiąłem kiedyś pod Famicoma zasilacz od Terminatora. Najlepiej napisz parametry zasilacza, wtedy będzie można szukać dalej.

Luey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Terminator BS-500AS buczący dzwięk
« Odpowiedź #2 dnia: 13.09.2017, 10:33:16 »
Sprawdzałem na dwóch zasilaczach. Oba miały standardowe pegasusowe parametry. Sprawdziłem jeszcze na dwóch innych o mniejszej mocy. To samo.

Buczenie występuje też przez złącze antenowe.

Na dwóch kartridżach CoolBoy 400 in 1 buczenie najsilniejsze. Na Złotej 4 brak. A na składkach starszego typu jest czasami zagłuszające ale czasami na akceptowalnym poziomie.
« Ostatnia zmiana: 13.09.2017, 10:52:37 wysłana przez Luey »

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Terminator BS-500AS buczący dzwięk
« Odpowiedź #3 dnia: 14.09.2017, 22:16:52 »
Z (niewielkiego) doświadczenia bym obstawiał przebicie czegoś na sygnał audio wychodzący z gluta. Może jest gdzieś zwarcie z sygnałem obrazu albo z napięciem zasilającym? Poza tym, kiedyś mi buczało, jak miałem w kablu cinch uszkodzoną masę audio, może gdzieś na taśmach w konsoli nie styka poprawnie i masuje przez tor av…?
Trudno tak zgadywać, jak się pewnie domyślasz. ;)

EDIT: Tak mi teraz przyszło do głowy (ale to ktoś musi z większym doświadczeniem powiedzieć), że może to mieć związek z tymi standardowo mostkowanymi pinami od rozszerzenia dźwięku na kartridżu?

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 384
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: Terminator BS-500AS buczący dzwięk
« Odpowiedź #4 dnia: 14.09.2017, 22:19:06 »
Ciesz się że masz w ogóle audio i video wyprowadzone na chinche. W żadnych z dwóch egzemplarzy które miałem w rękach te gniazda nie były do niczego podłączone.
Sprawdź czy CI masa kontaktuje w gnieździe audio.

Luey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Terminator BS-500AS buczący dzwięk
« Odpowiedź #5 dnia: 06.10.2017, 20:16:00 »
Zapomniałem odpisać.

Problem występował też na innym Terminatorze i famiklonie który wygląda jak Terminator ale nazwę ma wypisaną Conqueror.

Wystarczyło zmienić kable czincz na porządniejsze z dobrym ekranowaniem i problem znikł