22.11.2017, 02:53:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Polskie cebulactwo odnośnie Pegasusa i Retro  (Przeczytany 1079 razy)
chager01
Gość
« : 08.09.2017, 17:14:03 »

Po pierwsze to nie wiem czy w dobrym dziale to napisałem, ale jakby co t oz góry przepraszam.
Jak wiadomo pozbywam się swojej kolekcji konsol i kartridży "pegasusowych". Jedną z głównych przyczyn jest polskie cebulctwo, które widać choćby na allegro. A teraz podam przykład takiego cebulactwo. Użytkownik allegro, niejaki Houser1 wystawił na allegro tzw. Złotą Czwórkę, ale nie tą popularną, tylko bardzo rzadko spotykaną:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6952349364

Wystawił ją na licytacji od 1 zł bodajże na 10 dni. Po dniu (albo dwóch) zakończył licytację bo cena sięgnęła 10 zł.
Powód odwołania podany przez Sprzedającego:

"Niskie oferty od kupujących".

Są ten przedmiot zalicytowałem, najpierw dałem 1 zł, a gdy zostałem przelicytowany dałem 80 zł. Każdy wie jak działa allegro, oczywiście cena kartridża momentalnie nie skoczy na 80 zł, tylko "przelicytuje" innych allegrowiczy i będzie o parę złotych
(groszy) większa od poprzedniej największej oferty.
Niestety aukcja została szybko przerwana. Zapytałem kolesia ile chce za tego kartridża. A on mi odpisał tak:

"Stary w co Wy się bawicie? Dajesz złotówke i przebijasz na 10 zł... Za kartridż tej rzadkości chciałbym z 250 zł chociaż. Twoje wszystkie karty z allegro posiadam także wymiana na razie odpada. Pozdrwiam."

Pisownia oryginalna, nic nie zmieniałem.

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 08.09.2017, 17:14:03 »

Jedrek85
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 08.09.2017, 17:41:43 »

Ta złota czwórka, o którą pytałeś to była/jest reprodukacja. Parę złotych wystarczy dołożyć do zwykłej złotej na dorobienie labela i wgranie romu.

Powód na rezygnację z kolekcjonowania/zbierania jak dla mnie dość śmieszny. Ja na allegro kupiłem może z 10% moich zbiorów. Wystarczy się trochę wysilić i poszukać za granicą.
chager01
Gość
« Odpowiedz #2 : 08.09.2017, 17:51:18 »

Ta złota czwórka, o którą pytałeś to była/jest reprodukacja. Parę złotych wystarczy dołożyć do zwykłej złotej na dorobienie labela i wgranie romu.

Heh, miałem napisać że ten kartridż jest podejrzany, bo wygląda jak nowy.
A powodów z rezygnacji z kolekcjonerstwa było kilka...
TomasZzz
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 08.09.2017, 18:27:22 »

hmm, co do Housera to wystawia stale mnóstwo repro. Podobnie ten z Tarnobrzega co po polsku nie umie pisać i kantuje ludzi na `oryginalny`...

Jeśli tak zależy na tym karcie, to można było napisać do Krzysiobala albo do mnie (mam znajomego grafika co pieczałowicie odtwarza labele z dokładnością pikselową, bez skanowania na pałę). No, ale jak nie zbiersz to po ptokach Uśmiech

Generalnie jak się rzuca o kimś opinie, to autorze czy sam nie zakończyłeś ostatnio aukcji parę sekund przed końcem odwołując oferty? (Dracula Boku) Chichot
chager01
Gość
« Odpowiedz #4 : 08.09.2017, 19:20:29 »

Podobnie ten z Tarnobrzega co po polsku nie umie pisać i kantuje ludzi na `oryginalny`...

Czyli kto?

Generalnie jak się rzuca o kimś opinie, to autorze czy sam nie zakończyłeś ostatnio aukcji parę sekund przed końcem odwołując oferty? (Dracula Boku) Chichot

W sumie to kłania się powiedzenie "przyganiał kocioł garncowi", ale niestety gdybym nie zakończył aukcji przed końcem to byłbym nieźle w plecy. A tak że sprzedałem kartridż poza allegro wyszedłem przynajmniej na zero. A kartridż był oryginalny, a nie jakaś podróba. Już nie stosuje takich praktyk, ale jak się komuś nie podoba nie musi licytować moich aukcji Język
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: