18.12.2017, 11:34:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: IQ502 - nowe życie  (Przeczytany 981 razy)
krzysiobal
Aktywny użytkownik

Naprawie pegasusa każdemu!

« : 04.06.2017, 20:08:05 »

Jeden ze znajomych poprosił o naprawę IQ502 (rev3). Niestety, coś jest nie tak z głównym układem wiec nie dało się naprawić, ale zaproponowałem zrobienie całej PCB na scalakach od zera, aby pasowała pod obudowę. Normalnie to projekt + wykonanie + komponenty pewnie za kilkaset stówek, ale że robiłem tez to dla swojej satysfakcji, to cenę zaproponowałem `symboliczną`.

Oryginalnie konsola w środku wyglądała tak:

Ja postanowiłem zrobić od zera jedno PCB gniazdami padów + gniazdem kardridży (na scalakach), podobnie jak w IQ502 rev 1. PCB ma dość dziwny kształt z uwagi na mechanizm wysuwu kardridży, do tego trochę otworów montazowych w różnych miejsach, także musiałem sporo się przyłożyć przy wykonywaniu pomiarów.

Przymiarka po zdjęciu wszystkich wymiarów:

Projekt PCB oparłem o swój stary sprawdzony schemat - wzmacniacz dźwięku i obrazu dający dobrej jakości sygnały, bez szumów.

PCB po wykonaniu - pasuję idealnie co do milimetra, nic nie trzeba naginać, gniazda joypadow także bez problemu się komponują z obudową. Koszyk wokół gniazda cartów (zabezpieczający przed kurzem?) wymagał odsunięcia elementów na ok 2cm od gniazda.

Po wlutowaniu wszystkich elementów - konsola zadziałała od pierwszego uruchomienia (rzadkość, zwłaszcza przy takiej ilości lutów) ;-)

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 04.06.2017, 20:08:05 »

Evil18
I'm here
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 04.06.2017, 21:25:49 »

Talent i szacunek dla takich Magików jak TY! Czyli konsolka lepsza niż z fabryki? Chichot

Klękam tylko przed Bogiem. A tutaj go nie widzę.
zijacek
Użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 05.06.2017, 09:50:38 »

Jeśli zadziałała za pierwszym odpaleniem, to musi być coś nie tak. Takie rzeczy się nie zdarzają. Lepiej ją dokładnie sprawdź Uśmiech A tak poważnie to jesteś niesamowity. Wielki szacunek za ten i inne Twoje projekty.
Fixxxer1
Aktywny użytkownik

Fan Mario

« Odpowiedz #3 : 06.06.2017, 14:22:41 »

Jak zwykle świetna robota!
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #4 : 22.06.2017, 10:27:20 »

Po wlutowaniu wszystkich elementów - konsola zadziałała od pierwszego uruchomienia (rzadkość, zwłaszcza przy takiej ilości lutów) ;-)

A ja nie mogę się nauczyć stawiać średnika na końcu linii ;P Gratulacje projektu!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: