20.07.2017, 18:27:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zrób swoje pudełka na kartridże (poradnik)  (Przeczytany 862 razy)
Amaroute
Użytkownik
*

« : 13.04.2017, 14:24:42 »

Witajcie w poradniku: jak zrobić swoje własne pudełka na kartridże.

Do stworzenia tego poradnika zainspirowała mnie moja półka, na której wśród kolekcji z innych platform, te z pegasusa wyglądały obskurnie i obleśnie. Dodatkowo, kiedy chciałem wyciągnąć jakąś grę, musiałem przeszukać kolekcję, gdyż carty nie są zaznaczone tytułami. Na pewno część z Was podziela moje zdanie i chcielibyście także zrobić jakieś opakowania - zwłaszcza na te "ruskie" (chińskie) podróbki.

! Zanim przystąpimy do tworzenia pudełek, należy zaznaczyć, iż poradnik przeznaczony jest bardziej dla panów, którzy ogarnięci są w Photoshopie, Corelu tudzież innym zaawansowanym programie graficznym.

KROK 1 - SZABLON
Na początku musimy stworzyć szablon pudełka, który posłuży jako wzór do wszystkich opakowań. Wystarczy zmierzyć linijką szerokość kartridży i dodać 2-3 milimetry na wszelki wypadek. Jeżeli macie problem z tworzeniem figur przestrzennych można posłużyć się jakimiś gotowcami z Sieci lub wziąć pierwsze lepsze pudełko produkcji BIC, rozłożyć i zobaczyć jak jest wykonane na płaszczyźnie.

KROK 2 - UMIESZCZANIE GRAFIKI
To zdecydowanie mój ulubiony krok. Macie tu pełne pole do popisu. Kreatywność 200% normy! Jeżeli wolicie być wiernymi oryginałom, po prostu starannie nanosimy na szablon grafiki z oryginalnych pudełek, pomniejszając je. Z internecie warto korzystać z grafik ze stron fanowskich, gdyż te z googla mają małą rozdzielczość, przez co po wydruku jakość będzie koszmarna. Tworząc zaś opakowania na chińskie podróbki można popisać się twórczością.

KROK 3 - DRUKOWANIE
Można wydrukować w domu na twardszym papierze, jednak polecam przejść się do drukarni. Koszt takiego wydruku waha się nawet od 2 zł do 8 zł w zależności czy drukujemy w profesjonalnej drukarni czy u pani Grażynki w punkcie Ksero. Mrugnięcie

KROK 4 - WYCINANIE I SKŁADANIE
To zdecydowanie najtrudniejszy krok. Trzeba wykonać go starannie i dokładnie, w przeciwnym razie nasze pudełko będzie się źle składało. Najlepiej użyć noża do papieru i metalowej linijki inżynierskiej. Po wycięciu złożyć również najlepiej przykładając do linijki i w ten sposób zaginać kąty z każdej strony. Na zakończenie skleić dolną część pudełka. Nie polecam żadnych klejów, bo tylko zdeformują pudełko. Ja użyłem taśmy dwustronnej - jest bardzo mocna. Wystarczy odciąć paseczek i nakleić na spód.

KROK 5 - GOTOWE
Teraz wystarczy tylko włożyć ciasno obok siebie na półkę lub do jakiegoś pudła po butach wszystkie pudełeczka, aby się nie odkształcały. Po godzinie czasu można już wyjmować i stawiać na ekspozycję ku uciesze domowników. Od teraz w dolinie Muminków wasza kolekcja cartów pegasusowych będzie budziła respekt wśród wszystkich Januszy osiedla.  szczerbaty Powodzenia Mrugnięcie

Cool

--------------------
EDIT:
P.S. Właśnie zobaczyłem, że mamy okazję do świętowania. To już 6 000 wątek na forum!  DuĹźy uśmiech

DuĹźy uśmiech
« Ostatnia zmiana: 13.04.2017, 14:32:35 wysłane przez Amaroute » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 13.04.2017, 14:24:42 »

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 15.04.2017, 13:43:59 »

Fajnie, jakbyś dodał swoje szablony, z Photoshopa, Corela lub, Najlepiej, GIMPa lub jakiegokolwiek innego darmowego programu graficznego. Jeśli byłby jakikolwiek standard, wtedy wystarczyłoby tylko podmieniać bitmapy, i nie trzeba by było dublować już raz zrobionej roboty Mrugnięcie
krupkowskii
Użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 15.04.2017, 19:34:13 »

Dodaj szablon i podaj wymiary bylbym wdzieczny :-)
knopek
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 15.04.2017, 20:14:47 »

w sumie nie głupia sprawa
co prawda nie mam za wiele kartów ale skorzystał bym
Amaroute
Użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : 16.04.2017, 17:17:05 »

Zastanowię się z tym udostępnieniem gotowego szablonu - widzę, że na allegro jakiś gostek robiący podrobione opakowania na inną platformę robi zawrotną karierę, więc może też ukręcę na tym swój biznes jeśli popyt będzie Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 16.04.2017, 17:19:53 wysłane przez Amaroute » Zapisane
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #5 : 16.04.2017, 17:32:03 »

I w sumie dobrze myślisz. Z pewnością trochę posiedziałeś nad projektami szablonu, sklejaniem obrazków, itp.

Edycja:

A masz jakiś uniwersalny projekt obrazkowy, pasujący do wszystkich kartridży?
« Ostatnia zmiana: 16.04.2017, 18:03:39 wysłane przez machbed » Zapisane

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
Amaroute
Użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : 16.04.2017, 22:54:16 »

I tak i nie, bo w sumie szablon/projekt był jeden, potem już tylko nanosiłem grafiki przerabiając je niemal od zera, bo w necie są bardzo słabej jakości, co przy wydruku daje fatalny efekt. Dla ścisłości: milimetry zwiększyłem o tyle, aby pudełka w kolekcji były jednej wielkości, dzięki czemu wejdą w nie kartridże zarówno kwadratowe, jak i te zaokrąglone - a na półce będzie wyglądać równiusieńko. Aby utrzymać styl mniej-więcej podobny do oryginałów, te od Codemasters starałem się odwzorować z ich pierwowzorów pudełkowych - wyjątkiem był Dizzy, którego uwielbiam, dlatego na frontcover dałem obrazek/pierwowzór bez jakichkolwiek napisów, który udało mi się kiedyś zdobyć w bardzo wysokiej rozdzielczości. Wyjątkiem była też złota piątka, która w oryginale pomniejszonym wyglądała fatalnie, więc zrobiłem ją na żółto jak na kartridżu. Gry bezpośrednio z NESa, które mają wersje pudełkowe starałem się również odwzorować z pierwowzorów na NESa. Reszta kartridży typu Mario 14, Mario 16 itp. to pole do popisu więc puszczałem wodzę fantazji. To samo stało się ze składankami typu 66 in 1 itp. Aby było bardziej profesjonalnie każda gra ma na spodzie i po bokach napisy: tytuł oraz producenta plus Nintendo lub Pegasus.
« Ostatnia zmiana: 17.04.2017, 10:03:17 wysłane przez Amaroute » Zapisane
zijacek
Użytkownik
*

« Odpowiedz #7 : 19.04.2017, 14:39:28 »

Opis typu, zaprojektuj, wydrukuj, wytnij trudno nazwać poradnikiem. Chyba, że to porada "żeby zrobić", a nie "jak zrobić".  To bardziej pochwalnik niż poradnik Uśmiech Jeśli chodzi o samo wykonanie, to wygląda naprawdę fajnie.
Doolo
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #8 : 24.04.2017, 08:46:41 »

Opis typu, zaprojektuj, wydrukuj, wytnij trudno nazwać poradnikiem. Chyba, że to porada "żeby zrobić", a nie "jak zrobić".  To bardziej pochwalnik niż poradnik Uśmiech Jeśli chodzi o samo wykonanie, to wygląda naprawdę fajnie.

Otóż to.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: