18.09.2019, 13:57:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 168in1, problem.  (Przeczytany 841 razy)
Szatar
Użytkownik
*

« : 13.03.2017, 21:13:03 »

Witam. Właśnie dotarł do mnie kartridż 168in1. Zamówiłem go z allegro, wylicytowałem po niecałych 80 zł. Jest w czarnej, nietypowej można powiedzieć osłonie, ale obrazek i spis gier z tyłu jest ten sam co w niebieskiej. Od razu po wyjęciu gry z koperty ucieszyłem się, bo była dobrze zabezpieczona, owinięta w kilka warstw bąbelków. Jednak po wyjęciu kartridża zauważyłem, że coś lata w środku po potrząśnięciu ręką i nawet usłyszałem skrzypienie. To nie był dobry znak. Mimo wszystko, postanowiłem spróbować odpalić grę i za pierwszym razem czarny obraz na telewizorze, żadnego efektu. Za drugim czy trzecim pojawiły się pasy, słyszałem melodię, ale wszystko było zamazane. Za czwartym dopiero gra włączyła się normalnie. W związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy to normalne, że w środku kartridża słychać jakieś skrzypienie? Czy to możliwe by coś tam latało/nie było dobrze przymocowane? Czy to raczej jakaś wada, której być nie powinno?

2. Czy skoro miałem takie problemy z odpaleniem to powinienem grę zwrócić sprzedawcy czy raczej zostawić, bo z innymi także może być podobnie?

3. Czy czarna 168in1 różni się czymś poza kolorem od niebieskiej?

P.S. Mam konsolę RS-35, kupiłem ją na allegro za 200 zł, ogólnie to dobry sprzęt, chwalony na youtube w testach. Działa na nim złota czwórka, która także doszła do mnie niedawno.

Proszę o rady/wskazówki co moge zrobić?
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 13.03.2017, 21:13:03 »

Jedrek85
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 13.03.2017, 21:28:02 »

Zacznij od porządnego wyczyszczenia styków w carcie, mogą być brudne przez co nie będzie chciała działać (patyczek do uszu i trochę spirytusu czy nawet perfumy).
brother2335
Użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 14.03.2017, 01:33:57 »

I przy czyszczeniu styków wypadałoby sprawdzić, czy styki nie "chowają się" do obudowy, co mogłoby oznaczać, że zaczep trzymający płytkę na miejscu w środku się wyłamał. Mam podobny problem z jednym z moich starych kartridży.
Co do konsoli, nie wiem, gdzie widziałeś, że to dobry sprzęt. Z mojego doświadczenia wynika co innego, też mam tą konsolę. Faktycznie, 168 in 1 i Złota Czwórka na niej działa ale już Złota Piątka niestety nie. I zresztą sporo z mojej małej kolekcji mi nie działa albo niedomaga. Działają one na innych konsolach w tym na Famicomie więc to problem konsoli. No i ten koszmarny dźwięk...
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 14.03.2017, 19:59:34 »

I przy czyszczeniu styków wypadałoby sprawdzić, czy styki nie "chowają się" do obudowy, co mogłoby oznaczać, że zaczep trzymający płytkę na miejscu w środku się wyłamał.
Miałem ten sam pomysł, na co wskazywałoby grzechoczące 'coś' w obudowie.
No i sam za dzieciaka zakatowałem tak kartridż...
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: