Autor Wątek: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL  (Przeczytany 8181 razy)

dawidbud1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« dnia: 07.03.2017, 10:54:29 »
Witam,
Przestrzegam przed zakupem cart'ów z allegro od Firmy jak w temacie.
Nick z allegro: tania-firma;
Dane firmy:
Kamil Wijas
CAMILS.PL KAMIL WIJAS
Makuszyńskiego 7
39-300 Mielec
REGON: 260288130
NIP: 959-173-61-27

Link do aukcji:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=35395578
 
Przykładowe miniaturki z allegro:


Powody:
- towar kompletnie niezabezpieczony, wrzucony w tekturową kopertę;
- w następstwie pierwszej uwagi jeden z cartów dotarł do mnie połamany;
- najważniejsza wada cart'ów to zbyt mało wystająca płytka z obudowy co skutkuje niemożliwością umieszczenia jej w slocie. Sprawdzane na MT777DX, MT555DX, IQ502;
- jedna z gier zawiesza się po pierwszej planszy;
- kontakt ze sprzedawcą karygodny, twierdzi, że sprzedał miliony dyskietek i nie miał reklamacji choć komentarze na allegro mówią co innego;

NIE POLECAM, Firmy wyżej wymienionej NIE POZDRAWIAM.

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #1 dnia: 10.03.2017, 22:39:46 »
Ze dwa lata temu o mały włos od nich coś miałem kupić, ale ignorancka odpowiedź na maila z zapytaniem mnie zniechęciła. Dobrze wiedzieć, że dobrze zrobiłem rezygnując!

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #2 dnia: 10.03.2017, 23:57:59 »
Wrzuć jak możesz zdjęcie PCB kardridża.
PS. Kiedyś komuś naprawiałem taką składankę (tak jak te z AliExpress) - grafika była skaszaniona. Okazało się, że dwie nogi jednego ze scalaków były ze sobą zlutowane.

dawidbud1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #3 dnia: 12.03.2017, 13:03:56 »
Wrzuce wieczorem, ale wydaje mi sie Krzysio, że tam jest glut.Nawet nie chce mi sie tego odsyłać bo zaplace tyle samo za wysylki co za carty i wyjde na zero...

Mario1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #4 dnia: 13.08.2018, 13:40:25 »
Ta firma powróciła na allegro, teraz sprzedaje na koncie: firma-camils
https://allegro.pl/kaseta-dystkietka-kardlidz-pegasus-gra-tv-konsola-i7506989704.html [nofollow]
Firma stoi obecnie na jakąś kobietę (nazwisko takie same) i siedziba teraz znajduje się w Kielcach. Jednak adres strony pozostaje ten sam camils.pl
Faktycznie mają tanie akcesoria i kartridże, ale to jest najtańszy możliwy szmelc. Pad na zdjęciu wygląda jak badziewna zabawka, która po 5 minutach się rozleci.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #5 dnia: 14.08.2018, 10:03:48 »
Zważywszy, że cena pada to 9.98zł, przesyłka polecona ekonomiczna jest gratis (normalnie kosztuje 9.80), to dostajesz pada za 18 groszy i jeszcze narzekasz?

Mario1990

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #6 dnia: 14.08.2018, 11:23:35 »
Hmm, ale przesyłkę opłaca sprzedawca czy kupujący?? Chyba jednak kupujący, więc cena pada trochę więcej wyniesie:). Miałem już do czynienia z tego typu padami, krótki kabel i śmierdzący plastik. Pad wytrzymał 3 dni grania. Nawet jakby cena była po 18 groszy, to szkoda zachodu.
Swoja drogą ciekawe ile takie pady w hurcie kosztują, że sprzedawca tak tanio sprzedaje.

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #7 dnia: 05.09.2018, 20:28:42 »
Czy te pady od tej firmy różnią się jakością od takich samych sprzedających przez inne firmy za 9.99+ 10zł przesyłka? Na zdjęciach są takie same,

A może ktoś ma pady z tego żródła? https://www.olx.pl/oferta/nowy-wysokiej-jakosci-joypad-pad-do-pegasus-a-pegazus-9-pin-CID99-IDlSmgE.html#b25e8744f1

« Ostatnia zmiana: 15.09.2018, 12:12:20 wysłana przez dendy_junior »

dawidbud1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #8 dnia: 20.12.2018, 12:37:28 »
widzę, że nowe konto i przybywa nowych negatywnych komentarzy. Ale zatrważająca ilość sprzedanych produktów oraz jednak pozytywnych komentarzy wskazują, że kupują z chin rzeczy, które nie wiadomo czy działają i sprzedają w ciemno na allegro. Takich konsol, padów i cartów nie ma na aliexpress w cenach, które pozwoliły by sprzedawać na poziomie ich ofert. Znakiem tego nawiązali współpracę na odbiór sprzętu niekompletnego, niesprawdzonego, z odpadków i nieudanych partii Producenta w cenie złomu.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #9 dnia: 23.05.2019, 19:26:33 »
To i ja NIE POLECAM tych oszustów - żaden człowiek nawet o minimalnym instynkcie samozachowawczym dbający o jakąkolwiek reputacje nie zachowywałby się tak, jak pseudo-właściciele tego czegoś (nie wiem czy to firma, czy jakieś małżeństwo cinkciarzy-pijaczyn sobie dorabia po godzinach a firma tak naprawde w ogólnie nie istnieje).

* 2019-05-12 19:24 kupiłem przez ich stronę i od razu zapłaciłem 2x zestaw kardridży. Zależało mi wyłącznie na obudowach, bo potrzebowałem do pewnych projektów.

Ta ich działalność oprócz strony występuje także na allegro (być może też na OLX)
Dużo osób pisało w komentarzach na allegro, że pomimo napisów 999999 in 1 na kardridżu jest tylko 4-5 gier (tu akurat dziwie się kupującym, bo sprzedający to na aukcji podkreślał.

Także dużo osób pisało, że zwykle w takim zestawie 1 na 5 kardridzy działa (tego nie rozumiem, ale mi to lotto bo i tak potrzebowałem samych obudów - strzelam, że po prostu płytki były włożone odwrotnie do obudów i stąd problem)

Czekam, czekam, nic. W końcu 2019-05-15 koło 19 dzwonię do nich, a tam jakiś pijaczyna zaspanym głosem i zdziwiony mówi, że skoro zapłacone to zamówienie już dawno powinno być wysłane i sprawdzi to i mi napisze w sms-ie nr przesyłki do śledzenia.

Czekam godzinę, drugą - nic. W końcu dzwonię jeszcze raz, to się dowiaduje że oni już tych kardridzy nie mają i dlatego nie wysłali. To proszę w takim razie o zwrot kasy.

2019-05-16 01:21 dostaje maila o treści
Cytuj
Witam serdecznie.


Bardzo proszę o numer konta do zwrotu pieniążków ponieważ dostałam informację od magazyniera że skończyły nam się kasety. Nowa dostawa dopiero w czerwcu.
Na stanie mamy tylko 4 rodzaje kaset.
chip i dale, double dragon 114in1 oraz 98in1


pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Odpisuje od razu, czekam dalej cierpliwie. 2019-05-22 01:26 ponaglam maiilowo prośbę o zwrot pieniędzy, bo nadal ich nie otrzymałem.

2019-05-22 21:43 dostaje odpowiedź:
Cytuj
Witam.


Zlecenie  wypłaty przekazałam do realizacji.
Sprawdzę dlaczego szef nie zrobił zwrotu, może przeoczył informację,
jeżeli przelew nie został dziś dokonany to zostanie wykonany jutro.


pozdrawiam serdecznie

Dziś mamy 2019-05-23 już po 18-tej, czyli gdyby przelew był wykonany nawet dziś, to powinien dotrzeć, a kasy nadal brak.

Moim zdaniem to nie ma ani szefa ani magazyniera, jest tylko jakiś pijaczyna, który próbuje zwalić swoją (lub swojej małżonki - bo chyba pseudo-firma zarejestrowana jest na obie osoby) nieudolność na fikcyjne osoby trzecie.

Co ciekawe, na ich stronie nadal zestaw którego rzekomo "nie ma" nadal jest możliwy do kupienia.

Mam podejreznia, że na OLX też wystawiają te swoje "produkty" (zmieniając tylko nazwę użytkownika i lokalizację - raz było Warszawa, raz Magdalenka). Gdzieś z rok temu te ich "kardridże" wisiały na OLXie, chyba po jakieś 5 zł (już nie pamiętam dokładnie). Jak wtedy zadzowniłem w niedziele z zapytaniem, to gościu odebrał z pretensjami że on w niedziele to odpoczywa.

Pół roku później było podobne ogłoszenie (tylko miejscowość ustawiona inna) - jak napisałem pytanie o szczegóły, to dostałem informacje że kardridży nie mają.

Nie wiem po co marnować komuś czas i nerwy - nie mam (lub mam, ale nie chce sprzedać) - nie wystawiam.


dawidbud1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #10 dnia: 26.12.2019, 11:45:10 »
Krzysio finalnie odzyskałeś pieniądze?

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #11 dnia: 08.01.2020, 13:50:34 »
Pieniądze odzyskałem, ale straciłem czas i gdybym się jawnie nie upominał, to pewnie nie miałbym ani kardridży ani pieniędzy.

asphiii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #12 dnia: 28.03.2024, 16:21:30 »
Dorzucę swoje 3 grosze po 4 latach od ostatniej wiadomości. Firma-camils nadal istnieje, sprzedaje stosunkowo dużo cartridge, a ja zakupiłem tam dyskietkę nie przeglądając wcześniej opinii o nich w internecie.

U mnie problemem są artefakty i brak reakcji na padzie, ale mam wrażenie, że to przez zbyt głęboko osadzoną płytkę. Gdy ją docisnę artefakty znikają, nawet uda mi się włączyć jakąś grę, ale chwilę później gra się psuje(losowe hexy na ekranie), więc kompletnie nie mam przyjemności z grania.

Testowałem na dwóch IQ 502 rev2 i na obu mam to samo. W wolnej chwili spróbuje na czymś innym, ale nie spodziewam się zmian. Dołączam zdjęcia poglądowe

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #13 dnia: 28.03.2024, 16:47:07 »
Artefakty są prawdopodobnie spowodowane albo brakiem oczekiwania przez kod menu na "rozgrzanie' procesora graficznego (sprawdź, czy po wciśnięćiu przycisku reset nadal występują),
albo jakimiś wadami połączeń w pamięci RAM,
albo bezpośrednim połącezniem elementów  zasilanych napięciem 3.3V z szynami procesorów, bez buforów konwerstujących poziomy napięć (niebezpieczne dla konsoli)

asphiii

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: UWAGA: Tania-Firma, Kamil Wijas, CAMILS.PL
« Odpowiedź #14 dnia: 28.03.2024, 16:49:15 »
Artefakty są prawdopodobnie spowodowane albo brakiem oczekiwania przez kod menu na "rozgrzanie' procesora graficznego (sprawdź, czy po wciśnięćiu przycisku reset nadal występują),
albo jakimiś wadami połączeń w pamięci RAM,
albo bezpośrednim połącezniem elementów  zasilanych napięciem 3.3V z szynami procesorów, bez buforów konwerstujących poziomy napięć (niebezpieczne dla konsoli)

Po wciśnięciu reset artefakty znikają. Ona potrafi się zbootować z artefaktami, ale jak "docisnę"(na wyłączonym pegasusie) to artefakty znikają - wtedy już jest okej i nawet udaje mi się w coś chwilę pograć(do czasu kolejnego crasha). Problem występuje na obu konsolach i nie podejrzewałbym tutaj problemów z samą konsolą, ale może?

EDIT 07.04.2024:
Sprawa rozwiązana szczęśliwie. Po poinformowaniu i przekazaniu zdjęć poglądowych sprzedawca bez słowa wysłał mi kolejny cartridge - tym razem sprawny - i gry smigają aż miło. Na szczęście nie kazał mi się bawić w wysyłanie zepsutego cartridge, więc też duży plus
« Ostatnia zmiana: 07.04.2024, 20:26:20 wysłana przez asphiii »