Autor Wątek: Złota 4 i Contra - pytania!  (Przeczytany 6760 razy)

Szatar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Złota 4 i Contra - pytania!
« dnia: 23.02.2017, 13:44:29 »
Witam. Mam pytanie odnośnie dwóch kultowych gier: Złota 4 i Contra. Zależy mi na tym by z pewnego źródła kupić obydwie, ale właśnie przeglądam Internet i waham się. Można kupić używaną złotą 4 w przedziale 40 - 70 zł lub nową (to ewenement) za 90 zł. Poniżej podaję link do nowej:

http://allegro.pl/kartridz-zlota-4-golden-four-gry-4w1-fl-i6053489295.html [nofollow]

Sprzedawca na moje pytanie: skąd ma tak dużo sztuk nowych tak znanej gry odpowiedział:

"Witam, przez wiele lat byliśmy regionalnym dystrybutorem gier pegasus IQ502 oraz oryginalnych kartridży do tych gier. Posiadamy szerokie kontakty oraz klientów z EU dlatego gwarantujemy oryginalność i jakość sprzedawanych przez nas gier. Wszystkie kartridże są fabrycznie nowe i najwyższej jakości, pozdrawiam"

W związku z tym mam pytanie: czy można wierzyć sprzedawcy? Czy to wiarygodne źródło? Czy nie bezpieczniej kupić używaną?:>

Kolejne pytania dotyczą innej gry: Contra. Mam kartridż z Mario i Contrą, ale niestety są tylko 3 życia, a pamiętam, że były wersje tej gry z kilkudziesięcioma życiami i wtedy gra była dłuższa.. Mam w związku z tym kilka pytań:

Gdzie można znaleźć kartridż z Contrą czy mario z chociaż 20 życiami?:>
Czy znajduje się na kartridżu 168 in 1 ?
Czy ktoś może mi podesłać jakieś linki?

Z chęcią wróciłbym do czasów kiedy byłem dzieckiem i zagrał w Dizzy czy w Contrę. Miałem kiedyś konsolę IQ-512, na której moi rodzice w młodości jeszcze grali. To był sprzęt!:)

Mam jeszcze pytanie z innej kategorii:
gdzie ewentualnie można kupić obecnie kartridże? Kiedyś były sprzedawane na targu za grosze, a teraz moda wraca, jednak są dużo droższe. Gdzie można ich szukać?:>

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #1 dnia: 23.02.2017, 16:02:25 »
W Contrze możesz użyć tak zwanego Konami Code - daje na start 30 żyć. Na 168 in 1 wersje gier z dowolną ilością żyć są w dalszej części menu, bodaj oznaczone jako XO.
Kartridże do kupienia bardzo ciężko już znaleźć poza internetem, to jest portalami aukcyjnymi czy forami.

Prist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #2 dnia: 23.02.2017, 18:17:26 »
Długość gry nie zależy od ilości żyć na start, tylko od umiejętności gracza  ;)

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #3 dnia: 26.02.2017, 22:15:09 »
co do contry to włącz cartridge 168 in 1 i wybierz contre z przedziału 95-98 i tam możesz ustawić życia, max 99.

Co do złotej 4, tak ta firma ma kontakty i jakiś czas temu mieli jeszcze je w boxach nówki sztuki, udało mi się tak nabyć :)
Także bierz, od nich są pewni.

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2017, 10:26:45 »
Wysłany przez: matizc
Cytuj
i wybierz contre z przedziału 95-98 i tam możesz ustawić życia, max 99.

Przepraszam, że odkopuje temat, ale 99 żyć? Z tego co pamiętam można było ustawić tylko 49, chyba, że mam zrąbany kartridż 168 in 1 ;) aż sprawdzę z ciekawości... bo nie pamiętam, żeby dało się ustawić aż 99 żyć..

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #5 dnia: 16.07.2017, 10:38:07 »
Da się. Jest na to trick. Nie powiem jaki, zostawię dziecięcą radość odkrywania :>

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2017, 10:41:11 »
Ok, dzięki za cynk, jak mi się uda ten trick odkryć to napiszę. :D

chager01

  • Gość
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #7 dnia: 16.07.2017, 17:13:46 »
Ok, dzięki za cynk, jak mi się uda ten trick odkryć to napiszę. :D

dochodzisz do 49 żyć, jak chcesz więcej to dajesz dalej i z 49 żyć robi się 0, a potem dajesz strzałkę w drugą stronę i robi się 99..

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Złota 4 i Contra - pytania!
« Odpowiedź #8 dnia: 16.07.2017, 18:42:45 »
Ok i czar radości dziecięcego odkrywania prysł..  :D :D :D Ale i tak dziękuję, jak sobie teraz przypominam po tym co mi napisałeś, to faktycznie tak było. A chciałem sam do tego dojść po latach hehe.. ;)