Autor Wątek: Co to za famiclone?  (Przeczytany 1654 razy)

Naugrim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Co to za famiclone?
« dnia: 06.02.2017, 17:03:14 »
Witam,
pięć lat temu kupiłem klona na allegro.
Po długim leżakowaniu, udało mi się go odpalić.
Konsola posiada tylko złącze rf.
Sprzedający sądził, że sprzęt pochodzi z Grecji.

Na elektronice znam się jeszcze słabo, zauważyłem, że CPU i PPU są umieszczone na podstawkach z których można je wyciągać.
Szukałem informacji na temat tego sprzętu u wujka google, ale nic nie znalazłem.

Czy może ktoś mi powiedzieć coś o tej konsoli?
[/url] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow] [nofollow]
Galerie Allegro - darmowy hosting zdjęć [nofollow][/img]

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Co to za famiclone?
« Odpowiedź #1 dnia: 06.02.2017, 19:31:18 »
Na zdjęciu płytki pada widać nazwę "Nasa-II". Był taki klon NES-a sprzedawany w Europie zwany "Nasa" i miał faktycznie takie same pady, tylko z naklejkami imitującymi NES-owe.
Jeden z YouTuberów podaje, że producentem był Casel.
Może to wersja przeznaczona na rynek japoński?

knopek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Co to za famiclone?
« Odpowiedź #2 dnia: 06.02.2017, 22:42:54 »
niezły famiclon famicoma :) nie jest na glucie i ma mikrofon w padzie ;p

Naugrim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Co to za famiclone?
« Odpowiedź #3 dnia: 06.02.2017, 22:45:37 »
niezły famiclon famicoma :) nie jest na glucie i ma mikrofon w padzie ;p
Klon fajny, ale na mikrofon jest tylko puste wejście, tak samo jak na kondensator od niego :)

Naugrim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Co to za famiclone?
« Odpowiedź #4 dnia: 06.02.2017, 22:47:18 »
Na zdjęciu płytki pada widać nazwę "Nasa-II". Był taki klon NES-a sprzedawany w Europie zwany "Nasa" i miał faktycznie takie same pady, tylko z naklejkami imitującymi NES-owe.
Jeden z YouTuberów podaje, że producentem był Casel.
Może to wersja przeznaczona na rynek japoński?
pshq, bez kitu, podobne :) troszkę poszukałem na temat tej konsoli i najlepsze jest to, że dawano do niektórych składankę 168 in 1 w wersji na nes'a :) http://www.segasaturno.com/portal/tutorial-aprendiendo-a-usar-el-everdrive-n8-de-nes-kba319.html [nofollow]
coś czuję, że fajnego klona zdobyłem :) szkoda, że nie było kartridża z zestawu...

pshq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Co to za famiclone?
« Odpowiedź #5 dnia: 08.02.2017, 15:00:36 »
Na zdjęciu płytki pada widać nazwę "Nasa-II". Był taki klon NES-a sprzedawany w Europie zwany "Nasa" i miał faktycznie takie same pady, tylko z naklejkami imitującymi NES-owe.
Jeden z YouTuberów podaje, że producentem był Casel.
Może to wersja przeznaczona na rynek japoński?
pshq, bez kitu, podobne :) troszkę poszukałem na temat tej konsoli i najlepsze jest to, że dawano do niektórych składankę 168 in 1 w wersji na nes'a :) http://www.segasaturno.com/portal/tutorial-aprendiendo-a-usar-el-everdrive-n8-de-nes-kba319.html
coś czuję, że fajnego klona zdobyłem :) szkoda, że nie było kartridża z zestawu...
Klon na pewno fajny, bo rzadko spotykany i wygląda na całkiem porządnego!
Na YouTube rozkręcali jeden z egzemplarzy tego NASA NES-a i wewnątrz był ukryty drugi slot 60-pin z włożoną płytką, konsola miała wbudowane gry. Na pudełku z linka jest nawet naklejone "168 in 1 built-in". Czyli (jeśli to faktycznie Casel robił NASĘ), 168-in-1 jest od Casela. :) Hehe, i jeszcze ten obrazek identyczny z opakowaniem Pegasusa MT-999DX… ;D Czyżby Casel był tajemniczym tajwańskim producentem BobMarku?

Naugrim

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Co to za famiclone?
« Odpowiedź #6 dnia: 09.02.2017, 13:13:38 »
Na zdjęciu płytki pada widać nazwę "Nasa-II". Był taki klon NES-a sprzedawany w Europie zwany "Nasa" i miał faktycznie takie same pady, tylko z naklejkami imitującymi NES-owe.
Jeden z YouTuberów podaje, że producentem był Casel.
Może to wersja przeznaczona na rynek japoński?
pshq, bez kitu, podobne :) troszkę poszukałem na temat tej konsoli i najlepsze jest to, że dawano do niektórych składankę 168 in 1 w wersji na nes'a :) http://www.segasaturno.com/portal/tutorial-aprendiendo-a-usar-el-everdrive-n8-de-nes-kba319.html [nofollow]
coś czuję, że fajnego klona zdobyłem :) szkoda, że nie było kartridża z zestawu...
Klon na pewno fajny, bo rzadko spotykany i wygląda na całkiem porządnego!
Na YouTube rozkręcali jeden z egzemplarzy tego NASA NES-a i wewnątrz był ukryty drugi slot 60-pin z włożoną płytką, konsola miała wbudowane gry. Na pudełku z linka jest nawet naklejone "168 in 1 built-in". Czyli (jeśli to faktycznie Casel robił NASĘ), 168-in-1 jest od Casela. :) Hehe, i jeszcze ten obrazek identyczny z opakowaniem Pegasusa MT-999DX… ;D Czyżby Casel był tajemniczym tajwańskim producentem BobMarku?
Z tego co sprawdziłem w Pegasusach było PPU UA6538 i CPU UA6527P. W moim klonie mam PPU i CPU o takich samych parametrach, do tego po padach można dojść do wniosku, że klon jest zrobiony przez tych samych producentów co NASA... do NASA był dawany Cart 168 in 1 identycznie jak u Pegasusa, tylko na 72 piny, lub na dodatkowym slocie w konsoli 60 pin. Wszystko made in Taiwan. Coś mi się wydaje, że PEGASUS i NASA, to brat i siostra, pochodzący od jednej matki z Tajwanu... Trzeba zapolować na konsolkę NASA...