22.09.2019, 04:50:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Brak kanału Triangle - Nowy klon Coolbaby RS-35  (Przeczytany 3698 razy)
brother2335
Użytkownik
*

« : 17.10.2016, 17:27:34 »

Witajcie.
Niedawno zakupiłem taki oto wynalazek na Aliexpress
https://www.aliexpress.com/item/CoolBady-Video-Game-Console-RS-35-FC-Red-White-Classic-TV-Game-Consoles-Yellow-Cards-Plug/32733622601.html?spm=2114.13010608.0.0.EpzlRQ

Nie powiem, wykonany solidnie z twardego plastiku, działa z normalną prędkością NTSC 60Hz, obraz żyleta, piękne żywe kolory ale ten dźwięk...

Najzwyczajniej w świecie nie ma kanału Triangle i problem jest też z Noise i DPCM. Testowałem na wszystkich grach z mojej kolekcji i wszędzie jest tak samo. Triangle chociaż może w niektórych coś tam cichutko słychać jak np. w Battletoads ale też beznadzieja Smutny . Pozostałe są strasznie ściszone względem reszty. To nie wina zasilacza bo sprawdzałem na 2 różnych, z czego jednego używam normalnie do Pegasusa.

W linkach wrzuciłem próbki audio z niego oraz z Pegasusa MT-777DX. Jeśli ktoś ma uszy to od razu zrozumie o co mi chodzi.
https://drive.google.com/file/d/0B4uddPeT1l0PVEVwTWtUM3hUb1U/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B4uddPeT1l0Pc3VYUG9iejNDVEE/view?usp=sharing
Po kolei gra menu ze 168 in 1, Contra, Super Mario Bros., Bomber Man (tu słychać ewidentnie, że nic nie słychać), na końcu Ultimate Basketball, gdzie jest przykład, gdzie nie słychać tego piszczenia (posłuchacie to zrozumiecie o co chodzi).

Czy da się to w jakiś sposób zrobić, to znaczy żeby normalny dźwięk był? Konsola jest na glucie niestety jak wszystkie dzisiejsze famiklony ale może wina nie leży w glucie. Jak potrzeba mogę wrzucić zdjęcia płytek.
« Ostatnia zmiana: 17.10.2016, 17:31:19 wysłane przez brother2335 » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 17.10.2016, 17:27:34 »

krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« Odpowiedz #1 : 17.10.2016, 20:59:01 »

Wrzuć zdjęcie wnętrza.
brother2335
Użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 17.10.2016, 22:41:24 »

Ależ proszę Uśmiech
Zdjęcia płytki zasilania:

Zdjęcia gluta ze slotem:

Jakby co konsola ma wbudowane gry
krzysiobal
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 17.10.2016, 23:26:30 »

Podłączasz do TV za pomocą 3 czy 2 chinchy?
« Ostatnia zmiana: 17.10.2016, 23:28:20 wysłane przez krzysiobal » Zapisane
brother2335
Użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : 17.10.2016, 23:32:14 »

Czy podłącze na 2 czy na 3 to jest tak samo niestety Smutny (to nie ma RF, to są dwa wyjścia audio)
krzysiobal
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #5 : 17.10.2016, 23:44:47 »

1. Na zdjęciu z PCB zasilacza nie widzę jak idą ścieżki do czerwonego gniazda bo odbija się światło.
2. Co to jest?

3. BYć może kondensator jest za mały i nie przenosi składowych związanych z trojkątem - można dołączyć rownolegle jakiś większy, np. 1uF.
krzysiobal
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #6 : 17.10.2016, 23:46:51 »

1. Na zdjęciu z PCB zasilacza nie widzę jak idą ścieżki do czerwonego gniazda bo odbija się światło.
2. Co to jest?

3. BYć może kondensator jest za mały i nie przenosi składowych związanych z trojkątem - można dołączyć rownolegle jakiś większy, np. 1uF.

Ewentualnie tylko przyłożyć nóżkami na próbę, aby nie lutować.
brother2335
Użytkownik
*

« Odpowiedz #7 : 18.10.2016, 00:11:01 »

Tutaj mam nadzieję już lepiej widać

2. Co to jest?
To był tylko jakiś kawałek plastiku. Odczepił się jak lekko śrubokręcikiem ruszyłem

Czyli to może pomóc? Dobrze wiedzieć.
pshq
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #8 : 18.10.2016, 21:02:39 »

Na pocieszenie powiem, że to wszyscy szczęśliwi nabywcy tak mają. Przykład z YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=6K4sq6HJ_Vw&t=16m32s
Na wszelki wypadek zacytuję parę słów, które udało mi się wychwycić:
Blin! […] Zvuk […] bez basov […] nie takoj kak na oryginale […] blin! […] Da… Ja nie znaju czto oni sdiełali s ozvukom.
Poważna sprawa z tymi naleśnikami, nie? Język
« Ostatnia zmiana: 18.10.2016, 21:04:15 wysłane przez pshq » Zapisane
radel999
Użytkownik
*

« Odpowiedz #9 : 12.11.2016, 00:22:23 »

I dlatego trzeba też patrzeć co konsola ma w środku. Nie tylko wygląd się liczy jak np. Simba's Junior też wyglądał fajnie jak Famicom ale dźwięki były strasznie zglitchowane jak grało się w niektóre gry jak np. Star Force lub Ninja Cat
brother2335
Użytkownik
*

« Odpowiedz #10 : 12.11.2016, 02:08:10 »

I dlatego trzeba też patrzeć co konsola ma w środku. Nie tylko wygląd się liczy jak np. Simba's Junior też wyglądał fajnie jak Famicom ale dźwięki były strasznie zglitchowane jak grało się w niektóre gry jak np. Star Force lub Ninja Cat
A zobacz co ma taki klon w środku jak sprowadzasz go z Chin szczerbaty Można co prawda poszperać na YouTube w poszukiwaniu czegoś na jego temat ale nie każdemu zgaduję chciałoby się sprawdzać wszystkie filmy Język
pshq
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #11 : 14.11.2016, 11:52:30 »

A zobacz co ma taki klon w środku jak sprowadzasz go z Chin szczerbaty Można co prawda poszperać na YouTube w poszukiwaniu czegoś na jego temat ale nie każdemu zgaduję chciałoby się sprawdzać wszystkie filmy Język
Najwięcej recenzji (nawet rozkręcanych) jest u Rosjan: SolomonOFF, Sder. Polecam patrzeć przed kupnem z aliexpress, oni recenzują większość nowości (z niezłym opóźnieniem, ale zawsze).
krzysiobal
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #12 : 18.12.2017, 21:19:22 »

Dziś pierwszy raz w reku miałem ta konsolę. Co do obudowy, pudełka, dopasowania gniazd do otworów to muszę przyznać, że jest bardzo dobrej jakości.

Konsola trafiła do mnie z tej okazji, że jednej osobie nie działał na niej KrzysioCart i podejrzewałem przyczynę problemu. Moja teza sie potwierdziła - po wymianie mandaryńskiego bloku zasilania na taki oparty o stabilizator wszystko wróciło do normy.

Co do znanych problemów z dźwiękiem (tak, kanału Triangle nie ma wcale, Noise jest chyba bardzo cichy) to chyba nie da się z tym nic zrobić - poszukałem brakujących kanałów na innych wyjściach gluta i raczej ich ta mnie ma, po prostu konsola pewnie ich nie generuje.

W KrzysioCarcie po wyborze gry ekran miga aby sygnalizować ładowanie - na tej konsoli jest po prostu czarny. Zaciekawiony sprawdziłem, czy przyczyną jest to, że kolor tła ustawiany jest poza VBLANKIEM - nie.
Konsola po prostu nie wyświetla jednokolorowego tła z $3f00, gdy wyświetlanie sprite'ów i tła jest wyłączone. Można to zobaczyć np. w grze MicroMachines, gdzie pomiędzy różnymi częściami ekranu, kod gry na chwile wyłącza rendering tła i sprite-ów -> na tej konsoli także te obszary są czarne:
.

Ponad to brak gniazda rozszerzeń (piny do jego obsługi też nie są wyprowadzone w ogóle z gluta), pistolet prawdopodobnie jest obsługiwany w niestandardowym gnieździe 9 pin gracza 2.

Oprócz tego zauważyłem, że po wyborze gry

Rozebrałem ko
TomasZzz
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #13 : 19.12.2017, 18:11:57 »

miał być dalszy ciąg bo wygląda na urwaną?  Język
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #14 : 05.01.2018, 10:02:30 »

Jakby go ktoś porwał w trakcie pisania posta Język