18.12.2018, 21:51:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Recenzja konsoli Wii U  (Przeczytany 3525 razy)
Amaroute
Użytkownik
*

« : 07.10.2016, 16:11:56 »

Witam szanownych forumowiczów.

Jakiś czas temu pisałem o swojej nowej zdobyczy - konsoli Wii U. Opisałem ją w dość ogólny sposób i dostałem parę wiadomości priv, aby ją opisać troszkę dokładniej. Ponieważ Nintendo trochę raczkuje w Polsce, postanowiłem opisać ją na tyle, na ile potrafię - może pomoże to wszystkim, którzy wahają się przed zakupem tejże konsoli. Co prawda kupiłem ją na ślepo, tylko i wyłącznie dla tytułu Mario Maker, jednak nie zawiodłem się na niej!

ZALETY:
1. Przede wszystkim konsola Wii U jest zgrabna w porównaniu do wszystkich obecnych konsol typu PS4 czy Xbox. Zajmuje naprawdę mało miejsca i można ją postawić wertykalnie lub horyzontalnie (w zestawie mamy dodatkowe nóżki).

2. Jest mega tania - normalnie kosztuje około 950 zł, ale jeżeli ktoś tak, jak ja jest kolekcjonerem - można ją nabyć w różnych zestawach kolekcjonerskich za 1350 zł (np. w zestawie z Mario Maker z książką, figurką amiibo, grą i kodami z niespodziankami). Posiada też 64 GB pamięci, ale jest też wersja z 32 GB.

3. Rewelacyjny, innowacyjny pad dotykowy, który umożliwia w granie  jednocześnie na TV i padzie oraz przy jednoczesnym graniu na padzie i oglądaniu TV. A więc od teraz, gdy inny domownik chce obejrzeć TV, nie ma problemu, bo przełączacie się na pad i gracie.

4. Świetne tytuły gier, które zagracie tylko na Wii U: Zomie U, Mario Maker, Pikmen 3, Toad Treasure Tracker, Bayonetta 2 i wiele innych. Dodam, że sama konsola uruchamia się w 3 i pół sekundy a gry bardzo szybko się ładują. Większość gier skonstruowana jest tak, że ekran ładowania nie pojawia się wcale, bo zastąpiony jest jakimiś pobocznymi widokami/wątkami/historiami, które mają związek z fabułą.

5. Kody klubu Nintendo (my Nintendo) - Przy zakupie oryginalnych gier, dostajecie kody PIN. Każdy to nabijanie sobie punktów na własne konto. Potem możecie to wymieniać na prezenty. Mój już jest w drodze ^^ (jupi).

6. Nintendo często używa w grach trybu split screen, który już zasadniczo nie jest stosowany, a to powoduje, że rozgrywka ze znajomymi staje się wyjątkowa. Nie trzeba dzięki temu mieć podłączenia do Sieci. Można grać w do 4 osób (ekran podzielony na 4 części) w wybrane tytuły bez Internetu.

7. Wii U jest bardzo nowoczesne i działa jak magnez na płeć przeciwną. Jak ktoś chce zaliczyć romantyczną randkę z finałem z grami na Wii U Mrugnięcie to możecie bardzo pozytywnie zaskoczyć płeć przeciwną. Nie tylko integracją graniem we dwoje, ale także ekskluzywnością sprzętu, który - jak wiemy z 50 twarzy Greja (Geja) - przyciąga kobiety, przez swoją ekskluzywność - bo przecież reszta pospólstwa gra na popularnym PS Mrugnięcie  

WADY:
1. Jak każdy produkt, także i Wii U ma swoje wady. Oto one: gry na Wii U są cholernie trudne do dostania nawet w większych miastach (np. u mnie są, ale tylko te dla dzieci, więc wszystko zamawiam przez internet)

2. Gry na Wii U są drogie. Za np. taką wersję Minecrafta Wii U edition czy Super Mario U, zapłacimy 150 zł. Ale są droższe.

3. Pad do Wii U działa niestety tylko 3 - 4 godziny i trzeba go ponownie ładować, lub używać z podłączeniem do źródła zasilania.

EDIT: Właśnie grałem w kilka plansz Toad Treasure Tracker i jestem zachwycony. Pad ma jakiś czujnik sensoryczna, bo położenie i kąt nachylenia pada w trakcie trzymania go, wpływa na obracanie ekranu. A najlepsze jest dla mnie dmuchanie w okno pada, aby platformy z wiatrakiem się wznosiły. Oporócz tego każda gra moze być urozmaicana, jak macie figurki amiibo, ktore się przykłada do pada i odblokowuje jakieś nowe funkcje w grze. Jak odkryje kolejne właściwości pada, to podam.

EDIT 2: Wczoraj nie miałem internetu wieczorem i muszę wspomnieć o kolejnej zalecie sprzętu. Otóż jak wszyscy wiemy PS4 ani Xbox bez Internetu nam się nie odpalą a do tego musimy płacić 20 zł miesięcznie. Okazuje się, że Wii U nie potrzebuje internetu do działania gier. Konsola śmiga bez neta jak ta lala. To bardzo wielka zaleta w dzisiejszych czasach.

Dodatkowo dokupiłem sobie wczoraj nowy kontroler Mario, aby grać w multiplayer offline. Wiele gier na Wii U ma tryb multi bez neta, gdzie można zrobić imprę kanapową i grać z kumplami. Te pady to istne cudo, zwłaszcza w gierkach typu Mariokart 8, niestety są bardzo drogie. Mam zamiar kupić 4 pady - jeden kosztował mnie 219 zł a do takiego pada dochodzi jeszcze nunchuck za 85 zł. Można kupić nówki, podróby na allegro już od 20 zł za sztukę, ale nie gwarantuję za ich żywotność i kompatybilność. Podejrzewam, że pady tyle kosztują, bo też mają te wszystkie czujniki sensoryczne i są bardzo czułe na ruch ręki.

Co prawda na razie grałem z kumplem tylko na 2 pady (ja miałem pad główny z ekranem, a on pad Mario) i rozgrywka jest rewelacyjna. On chodził po planszy w Mario, a ja mu na padzie pomagałem stawiając kafelki po których mógł skakać. Mogłem też rysikiem zabijać przeszkody spod jego nóg. Już się nie doczekam kolejnych padów, to rozgrywka ze znajomymi będzie jeszcze bardziej dynamiczna. Na domówki polecam gry: New Super Mario Bros. U, Mariokart 8, Super Smash bros, Mario Party 10. Wiem, że to same Mario - sam już prawie wymiotowałem patrząc na kolejne tytuły Mario sądząc, że Nintendo trzepie kasę i dusi Mario jak cytrynę, ale okazuje się, że do każdego tytułu bardzo pieczołowicie się przygotowali. Każda z odsłon Mario zasługuje na uwagę.

To chyba tyle najogólniej. Będę tu sukcesywnie dopisywał kolejne spostrzeżenia o konsoli.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie do konsoli Wii U, proszę pisać - postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam i do usłyszenia Uśmiech

« Ostatnia zmiana: 11.10.2016, 10:40:42 wysłane przez Amaroute » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 07.10.2016, 16:11:56 »

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 17.10.2016, 21:43:05 »

Miałem okazję chwilę posiedzieć Przy Wii U. Średnie wrażenie na mnie zrobiło.

Po pierwsze, tablet-kontroler jest średnio-wygodny. Granie powyżej 30 minut i łapy bolą, przyciski też nie najsensowniej rozmieszczone. Sam ekranik dotykowy to w większości przypadków zbędny bajer to tego tak sobie działający - siedząc metr od konsoli miałem regularne spadki płynności transmisji obrazu. Sama gra też chodziła tak sobie, jako stary Pecetowiec muszę tradycyjnie ponarzekać na spadki liczby klatek na sekundę i brak zaawansowanych ustawień Grafiki, które mogłyby temu zaradzić.
Na Plus zaliczam klasyczny pad, który jest wygodniejszy niż inne tej generacji (Czyili XOne i PS4) W końcu coś, co nie było projektowane pod rozmiar łapy 12-latka! Szkoda tylko, że jak gra wspiera Do 4 graczy na raz, to w konsoli są tylko 2 porty na kabelki USB do padów. Niestety, bezprzewodowe kontrolery nie dość, że lubią się rozładować, to jeszcze mają opóźnienie transmisji sygnału, które w bardziej wymagających tytułach czuć. Jakby chociaż Dali w padzie micro USB zamiast mini USB, to by się je ładowało zasilokiem do telefonu Mrugnięcie
Długo nie grałem. Gra, którą miałem okazję testować, jest Minecraft - rozumiecie, że długo to nie trwało Mrugnięcie
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 25.10.2016, 08:47:58 »

Całkiem spoko recka, ale jest sporo błędów:
1. Piszesz, że konsola jest "mega tania" - zupełnie się z tym nie zgodzę. Powiedziałbym odwrotnie, że przy jej możliwościach to jest droga. Porównywalne cenowo są PS4 i X1 (a czasem nawet i tańsze, bo nowe można wyrwać w okolicach 1100 zł z jakąś grą), a oferują znacznie więcej, więc nie wiem skąd taka konkluzja, że jest "mega tania".

2. "Otóż jak wszyscy wiemy PS4 ani Xbox bez Internetu nam się nie odpalą a do tego musimy płacić 20 zł miesięcznie." - bzdura. Nie musisz mieć internetu, żeby grać w gry. Normalnie bez neta wszystko śmiga. Net i abonament jest tylko potrzebny do grania online. Dla singla konsola w ogóle nie musi być podłączona do neta.

btw. "magnez" to może jedynie na dziewczyny zadziałać, żeby skurczy nie miały Język

[edit] te ostatnie pady co piszesz to pady od Wii - mam Wii i mam 1 oryginalnego pada i 3 podróbki z aliexpress pad +nunchack za ok. 50 zł - śmigają tak samo jak oryginały - mam od jakiś 4 lat i nic się z nimi nie stało, ale jakoś intensywnie wszystkich nie używam. Na pewno jest to opłacalne, bo 3 komplety są tańsze niż 1 oryginalny sam pad.
« Ostatnia zmiana: 25.10.2016, 08:50:14 wysłane przez Carnagge » Zapisane
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 25.10.2016, 18:49:20 »

Dla singla konsola w ogóle nie musi być podłączona do neta.

Nie wiem, jak z PS4, ale XOne potrafi wymagać neta w kuriozalnej sytuacji. Co nie zmienia faktu, że w gierki z płyty w singlu można grać bez problemu i nie łączyć się z netem, o kupowaniu abonamentu nie mówiąc.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: