14.11.2018, 08:26:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ręcznie wykonany kontroler arcade do Pegasusa- ktoś by to kupił?  (Przeczytany 3689 razy)
Kapucha007
Użytkownik
*

« : 10.04.2016, 18:14:19 »

Witam wszystkich, chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Na co dzień zajmuję się instrumentami i obróbką drewna, metalu, pcv, ale elektronika na poziomie wytrawiania płytek, czy montowania układów nie jest mi obca.

Od dawna chodzi mi po głowie pomysł zrobienia czegoś a'la NES Advantage, tyle że do Pegasusa (dla siebie, ale i na sprzedaż):
-kolory nawiązujące do pegaza, płytka na scalakach, normalne przyciski zamiast gumek, metal, plexi, twardy MDF. Solidny, estetyczny, ergonomiczny klocuszek. Tyle gdy wszystko podliczyłem, wychodzi drożej, niż się spodziewałem.

Czy ktoś w dobie narzekania na rosnące ceny retro sprzętu byłby w stanie wydać na taki gadżet ok. 200zł? Język
Bo nie wiem, czy jest sens w ogóle zaczynać.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 10.04.2016, 18:14:19 »

machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #1 : 10.04.2016, 18:26:40 »

Zrób 1 model pokazowy, zaprezentuj go a wtedy chętni się zapewne odezwą.

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
VertekS
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #2 : 10.04.2016, 21:16:06 »

Świetna sprawa wykonanie własnego joya do ulubionej konsoli - sam chętnie bym zrobił coś takiego dla własnej satysfakcji jak i po to, aby mieć kontroler dopasowany do moich preferencji, ale majsterkowicz ze mnie żaden. Co masz na myśli pisząc o "normalnych przyciskach"?

W kręgu grających na arcade stickach panuje trend, że własnoręcznie wykonane kontrolery trudno sprzedać. Sądzę, że dobrym zabiegiem marketingowym byłoby zrobienie kilku wtyczek do różnych konsol.
Kapucha007
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 11.04.2016, 00:50:45 »

Dzięki za odpowiedzi. "Normalne" przyciski, czyli np. mikroprzyciski, albo stricte arcadowe duże przyciski (jak w automatach). Cokolwiek, by pominąć użycie gumek, bo w jednostkowej produkcji nie ma potrzeby ich użycia, a poprawiłoby to trwałość przycisków.

Z tego co widzę po własnoręcznie robionych kontrolerach (odnośnie tego, że ciężko się sprzedają), to faktycznie same części takie jak gałka czy przyciski są nietanie, co automatycznie podnosi cenę, ale forma tych kontrolerów i wykonanie jak dla mnie często pozostawiają wiele do życzenia. Żadna sztuka zrobić prostokątne pudełko na bebechy i dokręcić do tego plexiglasowe wieko z guzikami. Jakbym trzymał w dłoniach karton po butach Język Brakuje polotu. A wtyczki oczywiście trzeba by było zrobić pasujące do 9 i 15 pinowych konsol. 
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #4 : 11.04.2016, 21:16:46 »

Optymalny wariant - osoba "kupująca" ma możliwość podłączenia zarówno pod klona 9 pin, 15 pin, jak i oryginał 7-Bin (NES lub Famiocom AV). Nie zmuszam. Ale pomarzyć mogę :>
waters11
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #5 : 12.04.2016, 05:25:14 »

może żeby się dało słuchawki podłączyć Mrugnięcie
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #6 : 12.04.2016, 19:34:54 »

I grac po blutufu! Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj